„Po celý podzim byli našimi tahouny dva zkušení matadoři Radek Látal s Petrem Samcem. Střelecky se nejvíce dařilo Janu Žižkovi, který nastřílel devatenáct branek,“ řekl k úspěšnému podzimu trenér týmu Miroslav Onufer. Janovičtí svůj letošní cíl nijak nezměnili. „Cíl do jarní části soutěže je vzhledem k našemu umístění a náskoku šesti bodů jednoznačný. Chceme postoupit do I. A třídy, ale budeme se prát ještě se silnou trojkou, do které řadím Suchdol, Vlčovice a Starý Jičín,“ dodal Onufer.

Zimní přípravu začali janovičtí fotbalisté v posledním lednovém týdnu a rozdělili ji do dvou etap. „V té první hráči třikrát týdně absolvovali kondiční část, která probíhala střídavě v terénu a nebo v tělocvičně. Po měsíci jsme pokračovali na škvárovém hřišti v Janovicích a na umělé trávě v Dobré. Před prvním mistrovským zápasem ukončíme přípravu krátkým soustředěním ve Frýdlantu nad Ostravicí. Z naplánovaných čtyř přípravných utkání na umělé trávě v Hlučíně jsme prozatím odehráli jen dva. I v nekompletní sestavě kluci odváděli dobré výkony. S dosavadním průběhem přípravy jsem zatím spokojen,“ tvářil se opravdu spokojeně trenér Janovic.

Ten může být spokojen i se složením kádru. „Z podzimní sestavy odešel pouze Lubomír Langer, který ukončil hostování. Novou posilou by se měl naopak stát záložník David Machander z Čeladné,“ řekl Onufer.

Příprava: Janovice – Lískovec 2:4 (0:1) – branky: Cidlík, Matějka. Janovice – Raškovice 1:1 (1:0) – branka: Vicher. (sch)

TJ JANOVICE

Brankáři: Marek Zapletal, Pavel Dvořák.

Obránci: Stanislav Kostura, Martin Tesař, Rostislav Pitřík, David Liška, Václav Lys, Petr Plichta.

Záložníci: Zdeněk Matějka, Michal Vicher, Radoslav Látal, Michal Šimek, Ondřej Němec, David Machander.

Útočníci: Jan Žižka, Petr Samec, Lukáš Karásek, Jakub Cidlík.

Trenér: Miroslav Onufer.