sportovní detektiv

V roce 2015 se Lískovec v divizi zachránil, ale z finančních důvodů se nakonec ze soutěže pro další soutěžní ročník odhlásil. „Klobouk dolů před všemi, kteří tehdy soutěž dohrávali. Byli jsme farmou druholigového Frýdku-Místku, ale Valcíři již o svůj rezervní tým neměl zájem,“ vzpomíná na tehdejší dobu člen výkonného výboru Leoš Vavřík. Klub se od další sezony přihlásil místo svého B týmu do okresního přeboru, soutěž ale udržet nedokázal. „Začínáme tedy od samého počátku, kdy nám v áčku probíhá generační výměna. Časem bychom to chtěli znovu dotáhnout výše, ale za strop už považujeme I. A třídu. To by byla pro lískovecký fotbal ideální soutěž,“ myslí si Vavřík. „O postup do fanoušči Lískovecpřeboru se chceme poprat už v této sezoně,“ přiblížil smělé plány Lískoveckých Vavřík, který se v klubu stará rovněž i o údržbu.

Na dobu minulou se ale tady nezapomíná. Tehdejší cestu A týmu až do divize připomínají fotografie a plakáty, které visí na stěnách místní klubovny. Doslova hráčskými ikonami místního oddílu jsou fotbalisté Jaroslav Hél, Radek Šmíd a František Vodička, který je vlastně jediným hrajícím odchovancem klubu. „Lískovec, to jsou pro mě nejkrásnější vzpomínky na období fotbalového života a je úplně jedno, zda jsme tady hráli okres či divizi. Pokaždé zde byla výborná parta kluků, na které velmi rád vzpomínám,“ řekl Vodička.

Co klub trápí, je odhlášení dorosteneckého a žákovského celku ze soutěží. „Byli bychom rádi, kdyby se nám děti k fotbalu zase vrátily,“ přejí si tady všichni. V Lískovci se ale děti přeci jen prohánějí. „Dlouhodobě spolupracujeme s nedalekým Frýdkem-Místkem, kdy k nám chodí trénovat nejen tamní muži, ale svůj domovský stánek mají u nás jejich mladší žáci, kteří hrají nejvyšší soutěž v dané věkové kategorii,“ dodal Leoš Vavřík.

CENA VSTUPNÉHO - 1-
V Lískovci si chlapské pokolení zaplatí za fotbal 25 Kč. O desetikorunu méně zde platí důchodci, ženy a děti do 15 let mají vstup na fotbalová utkání zdarma. V klubu pamatují návštěvy několika stovek diváků, dnes jich ale na okresní soutěž chodí něco málo kolem stovky.

klobáska LískovecOBČERSTVENÍ - 1
Fanoušek, který navštíví v Lískovci fotbalové utkání, si na občerstvení stěžovat nemůže. K dispozici má nejen bohatou nabídku nealkoholických nápojů, koupit si zde může i bonbony, tyčinky, brambůrky či párek v rohlíku za 20 Kč. Pivaři nepohrdnou čepovanou desítkou či dvanáctkou. V dobách, kdy se zde hrály vyšší soutěže a návštěvy byly přeci jen vyšší, klobásky se v Lískovci udily. Dnes jsou k mání grilované a za cenu 40 Kč vypadaly opravdu velmi dobře.

ATMOSFÉRA UTKÁNÍ - 2
Atmosféra na lískoveckém stadionu je prakticky domácí. Mnoho diváků na hlavní tribuně je totiž složeno z bývalých hráčů, kteří svůj tým neustále povzbuzují. Při naší návštěvě byl v akci i buben, do něj ale bubnovaly jen děti. Sirénu, která rovněž dokáže udělat v Lískovci patřičnou atmosféru, tentokráte fanoušci ze své skrýše nevytáhli.