Jako první na hřiště nastoupily celky Podlesí a Gami Sportu. Oba týmy byly v oslabených sestavách, hosté dokonce hráli úvodních deset minut pouze o pěti hráčích, což Podlesí dokázalo využít a dostalo se do jednobrankového vedení. Lídr soutěže se zaskočit ovšem nenechal a postupně začal vývoj utkání otáčet ve svůj prospěch. V půli bylo srovnáno, po změně stran dvěma brankami rozhodli hosté o svém vítězství.

To družstva Tipu a Instalu už nastoupila na hřiště v téměř nejsilnějších sestavách. I proto se dal očekávat tuhý boj o každý míč. Hráči Instalu ovšem v první půli působili ospalým dojmem, čehož Tip dokázal třemi góly využít. Instal se probral, až když prohrával 5:0. Jeho hra se zrychlila a přesnými zásahy dokázal ještě zdramatizovat celé střetnutí. Pro hosty už ale na větší zvrat bylo pozdě, a tak se domácí Tip radoval z výhry 6:4.

To fotbalisté Profiúklidu chtěli ukončit svou nepříznivou sérii porážek, jenže proti silnému Realu to domácí neměli vůbec jednoduché. Zvlášť, když se v sestavě Kambysu objevil kanonýr ligy Petr Bonacina. Zápas nabídl spoustu šancí na obou stranách, takže konečné skóre 5:5 bylo k vývoji utkání spravedlivé.

Prozatím poslední tým soutěže GKS Třinec, který letos prochází omlazovací kůrou, přivítal druhý tým tabulky FK Relax. Hosté neponechali nic náhodě a šesti brankami v průběhu 40 minut rozhodli o svém vítězství. Domácí po povedených akcích sice snížili, ale zkušené družstvo Relaxu si už výhru pohlídalo.

V posledním duelu dne narazili mladíci z FC Konská na překvapení podzimní části TJ Nebory. Zápas rozhodli především dva hráči domácích. V první řadě nezastavitelný střelec Dominik Byrtus, který svými pěti zásahy rozhodl velmi brzy o průběhu celého střetnutí a velmi spolehlivý výkon brankáře Romana Holeksy, na kterého Betis nenašel recept.

Mezi nejlepší brankáře 16. kola tentokráte patřili: Marian Wojnar (Profiúklid) 3 body, Roman Holeksa (FC Konská) 2 body a jeden bod obdržel Petr Bašanda z Realu Kambys.

Výsledky 16. kola: FC Podlesí – Gami Sport 1:3 (branky: Z. Ščigel – Buryán 2, M. Mára), FC Tip – Instal 6:4 (Sikora 3, Pilch 2, Bílko – Branný 2, Čmiel, Zoubek), Real Kambys – Profiúklid.cz 5:5 (Bonacina 3, Larysh, Chmiel – Liberda 2, Lpszek, M. Turoň, R. Turoň), GKS Třinec – FK Relax 2:6 (Pustowka, Čmiel – Vranka 3, Crhonek, Bartošek, Jasinek), FC Konská – TJ Nebory/MK Betis 9:3 (D. Byrtus 5, Kraina 2, Pyszko – Mrózek 2, Piwko).