Je vaším cílem postoupit?

Před sezonou jsem tyto myšlenky měl v Palkovicích asi jenom já. Letní příprava sice byla výsledkově výborná, ale kádr opustil Roman Merta a tréninková účast byla chabá. I proto jsme chtěli hrát v poklidném středu tabulky. K překvapení všech se nám začalo dařit a jak jsme tabulkou postupně stoupali, tak teď je již postup naším cílem. Chceme se o něj rvát do posledního kola.

Po podzimu jste v čele tabulky. Kdo za tímto úspěchem nejvíce stál?

Je to především dílo celého našeho kolektivu, ale všichni dobře víme, že bez brankáře Smolíka bychom nebyli určitě tam, kde momentálně jsme.

Jak probíhala v Palkovicích zimní příprava a jsou nějaké změny v kádru?

Musím se přiznat, že kluci absolvovali asi nejtvrdší přípravu, kterou jsem kdy ve své trenérské kariéře naordinoval. Zvedla se tréninková účast, hráči absolvovali náročné soustředění, odehráli jsme spoustu kvalitních zápasů. I proto jsem přesvědčen, že na jaro jsme dobře připraveni. V kádru mám nyní 26 jmen. Nad některými jsou ale otazníky, jelikož hostování nejsou dořešeny. Zatím odešel pouze Minarčík, ale návrat Romana Merty považuji za velké posílení. I proto si myslím, že jsme silnější než na podzim.

Kdo bude pro Palkovice největší konkurent?

Hodně posílily Dobratice, ekonomicky silná Lučina také nic jiného než postup nebere. V přípravě se dařilo Bašce a své slovo určitě řekne ještě Písek. Možná někoho překvapím, ale i Řepiště hrají dobrý fotbal. Takže v této vyrovnané soutěži se může stát ještě cokoliv. Na palkovických webovkách to jiskřilo především mezi námi a Lučinou, takže i proto bude největším soupeřem asi ona. Okresní přebor je podle mě nejsledovanější soutěží, navíc jsem rád, že se v Deníku můžeme dočíst informace právě z této soutěže.

Takže fotbalovým fanouškům doporučujete navštívit zápasy okresního přeboru?

Tak to určitě! (rázně) Myslím si, že polovina celků z okresního přeboru by se neztratila ani v I. B třídě a možná ani v I. A. Když se ohlédnu za výsledky z přípravy, kdy Baška, Lučina, Dobratice či Václavovice většinou vítězila nad celky z vyšších soutěží, tak co si mám myslet. I my jsme v přípravě porazili Sedliště a sehráli vyrovnanou partii s Raškovicemi.

SOKOL PALKOVICE

Brankáři: Jakub Huška, Pavel Smolík.
Obránci: Martin Blahuta, René Galásek, Petr Honěk, Jaroslav Merta, Roman Merta, Lukáš Patkáň, Petr Skalický, Marek Závodný.
Záložníci:
Jan Huška, Petr Kašajík, Petr Klaner, Jaroslav Lesniák, Adam Guzsi.
Útočníci: Antonín Habrnál, Lukáš Kaulinec, Daniel Kusý, Jiří Marciňa, František Musil, Martin Poledník.
Trenér: Martin Blahuta.