TJ Olympia Bruntál - TJ Comfort Dobratice 3:1 (3:1)

V souboji o čelo tabulky hostující hráčky nezačaly zrovna růžově. „Takový start jsem už dlouho nezažil. Zatlačili jsme soupeře na jeho polovině, ten v nouzi odkopne míč, založí protiútok a my si srazíme centr, který by šel jinak vedle do branky,” komentoval nešťastný úvod zápasu hostující trenér Dušan Bariš. Domácí fotbalistky byly poté aktivnější a svou nátlakovou hrou donutily hostující fotbalistky k dalším chybám. O čtvrt hodiny později vyrobily hostující fotbalistky další chybu ve vlastní šestnáctce, čehož využila domácí Húšťavová a zvýšila vedení Bruntálu již na 2:0. Domácí hráčky si vedení zasloužily. Šly po hlavě za vítězstvím, zatímco Dobratice se prezentovaly spíše profesorským fotbalem.

Hostům se povedlo snížit po hrubé chybě domácí brankářky Hedvíčkové, která ve 25. minutě chytla ve vlastní šestnáctce míč po malé domů a z následujícího nepřímého volného kopu dokázala vykřesat naději na obrat Kuhová. Domácí hráčky však nadále pokračovaly v aktivní hře a svého soupeře donucovaly k dalším chybám. O minutu později totiž namazala do brejku střídající Plačková a Sedláčková zvýšila na 3:1. „Já to prostě nechápu. Máme zkušený tým, který by měl podobné utkání zvládnout a my uděláme tři hloupé chyby, po kterých inkasujeme a nejsme schopni se zvednout a jít dál,“ uzavřel první polovinu utkání dobratický lodivod.

O přestávce naváděl trenér Bariš své svěřenkyně k lepšímu výkonu. Druhá půle se však nesla v obdobném duchu jako první polovina utkání, kdy se domácí fotbalistky lépe pohybovaly a měly více ze hry. Přesto byla druhá půle vyrovnanější než první poločas. Dobratické fotbalistky se sice snažily s výsledkem něco udělat, ale na pohyblivější domácí dnes zkrátka neměly. Domácí tým zejména díky rychlonohé Jarošové neustále hrozil z nebezpečných brejků, s čímž měly hostující hráčky velké problémy.

„Dnes nám chyběla hra srdíčkem a chuť po vítězství. Vím, že jsme asi lepším týmem, ale bohužel jsme to nepředvedly a v tomto zápase právem zvítězily holky z Bruntálu. Všechny míče, které jsem vykopla, se hned vracely zpět. V tomto zápase byl velký nápor na obranu. A ačkoliv jsem se snažila obranu dirigovat, tak nás soupeř ve druhé půli přehrával ve středu hřiště, kde zůstávaly nepokryté hráčky. Když už jsme se dostaly k bráně soupeře, tak nebyl nikdo, kdo by dokázal zakončit. Myslím, že hlavní důvod prohry byla psychika některých hráček. Ve druhé minutě vlastní gól, další gól po hrubé chybě naší hráčky a pak polovina týmu měla hlavu dole a už jsme se z toho nedokázaly vyhrabat,“ řekla po zápase k první prohře svého týmu kapitánka Dobratic Lucie Uhrová.

„Prohráli jsme zaslouženě. Domácí měli větší nasazení a šli do zápasu s velice bojovným srdcem. Naše děvčata nechala vše co je doposud zdobilo doma. Nastoupily k zápasu bez srdce a nedokázaly se vyrovnat s důrazem domácích, které měly před fanoušky obrovskou motivaci nás porazit. To bylo nakonec nejdůležitější. Musím ocenit kvalitu domácích. Čeká nás hodně práce, abychom mohli na jaře soupeři vrátit porážku. Byl to zatím nejlepší soupeř, který velmi dobře ukázal naše slabá místa a trestal náš laxní přístup,“ dodal k výkonu svých svěřenkyň trenér Bariš.

Branky: 2. Školová (vlastní), 17. Húšťavová, 26. Sedláčková - 25. Kuhová.

Dobratice: Skočovská - Uhrová (87. Sikorová) - Orečná (20. Plačková), Zámečníková, Školová - Fischbachová (60. Dunová), Kuhová (55. Mojžíšková), Štefková, Heroková - Smolíková, Veselá. Trenér: Dušan Bariš.

Další výsledky MSDŽ: Studénka - Trojanovice 1:4 - branky: Válečková - Bražinová 3, Gajdušková. Veřovice - Havířov 0:4 (0:2) - branky: Fukalová 2, Sivá, Kuzníková. Český Těšín - Stachovice 1:0 (0:0) - branka: Dordová. Val. Meziříčí B - Vítkovice 0:8 nedohráno - utkání ukončeno ve 44. minutě pro nedostatek hráček domácích. Branky: Nguyen 3, Fidlerová 2, Backová, Prostředníková, Gvužďová.

TABULKA PO 6. KOLE

1. Olympia Bruntál 6 6 0 0 55:2 18
2. ČSAD Havířov 6 6 0 0 33:0 18
3. Comfort Dobratice 6 5 0 1 30:7 15
4. FC Vítkovice 6 5 0 1 25:2 15
5. Kotouč Štramberk 6 4 0 2 25:15 12
6. Stachovice 6 1 2 3 8:11 5
7. SK Brušperk 6 1 1 4 13:22 4
8. FC Český Těšín 6 1 1 4 3:13 4
9. AFC Veřovice 6 1 1 4 8:26 4
10. Sokol Trojanovice 6 1 1 4 7:34 4
11. Valašské Meziříčí B 6 1 1 4 6:37 4
12. Fotbal Studénka 6 0 1 5 4:48 1

(pop)