Palkovice - Dobratice 2:1 (1:1)

Šlágr kola nakonec lépe zvládly před velkou návštěvou domácí Palkovice. „Trápí nás absence několika hráčů. Chybí zranění Kaulines s Hoňkem, distancovaní Guzsi s Mertou a také pracovně zaneprázdněný Skalický,“ bilancoval ještě před utkáním palkovický trenér Martin Blahuta. Úvod důležitého zápasu se musel divákům líbit.

Ve 12. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval palkovický Poledník a domácí šli do vedení. To však vydrželo pouhé dvě minuty, když se pošestnácté v sezoně trefil Marián Causidis a bylo srovnáno. Palkovičtí mohli jít znovu do vedení ve 26. minutě, ale Lesniakovu standardku vyrazil brankář Bouz na roh.

Ti diváci, kteří se v poločasové přestávce zdrželi při občerstvení, přišli o druhý gól domácích. Již po 49 vteřinách hry se totiž střelecky prosadil Kusý. Poté hosté přitlačili a zasloužili si i vyrovnat, jenže domácí obrana v čele s Musilem statečně odolávala. Palkovičtí nakonec těsné vedení udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího Zemana.

„Pro všechny z nás to bylo asi nejdůležitější utkání v kariéře. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale soupeř byl velice kvalitní. Vyzdvihl bych výkon Dana Kusého, který ještě ráno bojoval s teplotou, ale podal fantastický výkon,“ zářil spokojeností po utkání domácí lodivod Martin Blahuta. „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale po chybě v obraně jsme inkasovali. Naštěstí jsme dokázali brzy vyrovnat, ale na začátku druhé půle jsme opět nešťastně inkasovali. Pak jsme domácím svou nervozitou, zbytečnými fauly a kouskováním hry usnadnili cestu k vítězství, které si asi za druhý poločas zasloužili. Nezbývá než jim pogratulovat k výhře,“ řekl po zápase Boris Causidis z Dobratic.

Palkovice: Smolík - Závodný, Musil, J. Merta, Galásek - Klaner (70. Marciňa), Lesniák (85. Kašajík), Huška, Patkaň - Kusý, Poledník (65. Habrnal). Trenér: Martin Blahuta

Dobratice: Bouz - Grygar, Skokan, Liberda, L. Klesniak (Světlík), L. Zeman, Marián Causidis, Marek Causidis, Slavický (Skotnica), F. Zeman, J. Causidis (Štíhel)

Návsí – Lučina 1:4 (1:0)

Oběma celkům stěžovalo hru na umělé trávě parné počasí. Přesto v zápase padlo pět branek. O tu první se postarali domácí fotbalisté již po šesti minutách hry. Rychle vstřelená branka domácí povzbudila, zaměřili se více na obranu a následné brejky, zatímco Lučina se jen pomalu odhodlávala k dobývání soupeřovy brány.

Několik rohových kopů a standardních situací začalo oživovat ztěžklé nohy Lučinských. Na začátku druhé půle bylo na obou stranách několik nepřesností, které průběhu hry neprospěly. Rozhodčí byl nucen uklidnit hráče obou stran žlutými kartami, naštěstí všechny horké hlavy rychle ochladly a začal se hrát fotbal.

Tentokráte však v režii hostujícího Finstalu. Lučina provedeným střídáním a změnou v rozestavení začala zcela přehrávat domácí tým a po rychlém přenesení hry se v 65. minutě křižnou střelou na zadní tyč prosadil Hruška. O minutu později strhl misku vah na stranu hostí Mikulec. Od tohoto okamžiku Lučina drží míč častěji na svých kopačkách a využívá mezihry s jednoduchou kombinací.

Následkem toho je krásná třetí branka, kdy výborně hrajícímu Hruškovi patou přistrčí míč agilní Mikulec a zakončením do prázdné brány je Lučina v dvoubrankovém vedení. Posledním zápisem do kolonky střelců se uvádí opět Mikulec, když po nádherném centru Goroše si zpracoval jedním dotykem míč a druhým vzápětí přeloboval domácího brankáře.

Branky: 65. a 73. Hruška, 66. a 79. Mikulec. Rozhodčí: Z. Mudra - Němec, Sikora. ŽK: 2:2, diváci: 100.

Lučina: Chlebek – Čubok (88. J. Kielar), Zícha, Staufčík Goroš – A. Kielar (51. Mikulec), Hánl, Polášek, Majer – Hruška (81. Vrobel), Krzyžánek. Trenér: Robert Černý.

Metylovice - Řepiště 2:0 (2:0)

Od prvního hvizdu hlavního rozhodčího se domácí hráči vrhli do útočení a během prvního poločasu si vypracovali snad šest vyložených šancí. Proměnili ale pouze dvě. Tu první zařídil proměněnou penaltou Platoš, druhý gól vstřelil do prázdné branky Kopčák, když mu ideálně přihrál Platoš.

Hosté mohli také skórovat, ale sólový nájezd jednoho z jejich fotbalistů zlikvidoval brankář Valas. Ve druhém poločase se hra kouskovala, pro zranění musel střídat Urbančík a po hrubém faulu i Platoš.

Řepiště se začaly čím dál častěji dostávat před branku domácích. Všechny šance hostí ale pochytal Valas, který si tak na své konto připsal další vychytanou nulu.

Branky: Platoš z penalty, Kopčák. Rozhodčí: Mankovecký - Chmiel, Karch.

Metylovice: R. Valas - Biolek, Král, Němec, Šimek, Halata, Platoš, Bražina, Smilovský, Kopčák, Urbančík. Střídali: Drastich a Kozel.

Řepiště: Sotorník - Polzer, Stojan, Kuboš, Honěk, Mydlář, Plonka, Nekoranec, Hrubý, Číž, Papala. Střídali: Hroch, Horník, Bezruč.