Chyběl kousek a hráli o bronz

Frýdecko-místečtí nejmladší žáci se v pátek 8. května zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Teplicích. Kromě domácího týmu a Frýdku-Místku si na turnaji ještě zahráli: Motorlet Praha, Baumit Jablonec, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Ústí n. L., SK Kladno, Slavia Praha a Bohemians 1905. „Už jen účast mezi takovými ligovými družstvy byla pro naše hráče zážitkem a je hodně potěšující, že se kluci v tak těžké konkurenci vůbec neztratili,“ řekl šéftrenér mladších žáků ve Fotbalu FM Kamil Kořínek.

Mladí valcíři ve skupině nejprve remizovali s pražskou Slavií 1:1 (branka: Janošec), poté prohráli s Kladnem 0:2, remizovali s Ústím n. L. 0:0 a na závěr si poradili s Klokany 2:0 (Skokan, Jirát). „Hlavně zápasy se Slavií a Bohemians byly na výborné úrovni. Škoda, že jsme proti Ústí nevstřelili gól. Šancí jsme měli opravdu hodně. Vždyť, kdybychom tu branku vstřelili, mohli jsme hrát nakonec o bronz se Spartou. A to by byla paráda,“ dodal trenér týmu Robert Schedling. Frýdečtí nakonec skončili ve skupině třetí a tak je čekal boj o konečnou pátou příčku. „Proti Motorletu už kluci sotva pletli nohami. Soupeř nás jasně přehrál 1:4, ale i tak kluci zaslouží velkou pochvalu. Vždyť za námi skončily takové týmy, jako Teplice, Bohemians či Jablonec. A to jsme byli navíc jediným družstvem, které hrálo s vítěznou Slavií vyrovnaný fotbal,“ řekl asistent trenéra Ján Balko.

Ach to čtvrtfinále

V tentýž den si do Prahy odskočili i frýdecko-místečtí benjamínci (ročník 2000). Na pozvání Bohemians 1905 se zúčastnili turnaje pro osm družstev. „V základní skupině jsme se po dvou výhrách a jedné porážce umístili na druhém místě. Pak se hrálo čtvrtfinále a v něm jsme po remíze 2:2 s domácími Bohemians B nezvládli penaltový rozstřel. Kluci vyřazení nesli hodně těžce a vzápětí prohráli i s Náchodem. Až zápas o sedmé místo jsme vyhráli nad Admirou Praha 1:0,“ řekl k turnaji trenér Radek Šmíd. „Účast na tomto turnaji má přesto pro naše benjamínky neocenitelnou hodnotu, a to v možnosti srovnání se s jinými, než tradičními regionálními soupeři,“ dodal druhý trenér družstva Kamil Raška.

Výsledky: FM – Náchod 1:0 (Buchlovský), – Bohemians A 0:3, – Benešov 3:0 (Buchlovský, Křižák, Dryák). Čtvrtfinále: FM – Bohemians B 2:2 (Nezhoda, Křižák) na penalty 1:2. O 5. – 8. místo: FM – Náchod 0:1, – Admira Praha 1:0 (M. Fukala). (jb)