To druhé by se minimálně na podzim mohlo povést. I díky zdařilé letní přípravě. Tým trenéra Jiřího Nečka si během ní vydobyl respekt konkurentů mimo jiné „rozbitím“ ligového Baníku v generálce na sezonu (5:2), skalpem polského Zabrze či Žiliny.

„Je fakt, že příprava byla povedená, ale já už jich zažil tolik, že mě to moc nevzrušuje. Vybavuji si, jak jsme ještě s Radkem Látalem v Sokolově vyhráli v přípravě, co se dalo, třeba na Sigmě, pak přišla liga a my měli po třech kolech nulu a skóre 1:10. Takže tomu zase takovou váhu nepřikládám,“ přibližuje rutinér na třinecké trenérské lavici Jiří Neček.

Velkou spokojenost vyjádřil spíše s aktuální podobou kádru. „Tak to ano, protože jsme tým skvěle doplnili. Tady musím vyzdvihnout skvělou práci našeho managementu. Funguje nám skauting, kluci, kteří přišli, do kádru perfektně zapadli a ty výsledky v přípravě, včetně pohárové výhry 7:3 v Havířově, také nejsou náhodné,“ upozorňuje Neček.

Třinec zažil povedenou přípravu.Zdroj: Roman Baselides

Příchody Richarda Vaňka do zálohy, Pavola Ilka do obrany a Václava Juřeny do útoku se zdají slibné, v posledním týdnu navíc Třinec získal na hostování i Jiřího Kateřiňáka s Tomášem Masařem. „Všichni se jeví dobře, snad si to rychle sedne a budeme se fotbalem bavit,“ přeje si Neček.

Zdá se, že Třinec bude v nové sezoně disponovat ofenzivní silou. „Posily se včlenily do základu, střílí nám to,“ pochvaluje si. Vždyť v sedmi letních zápasech (i s pohárem) dali červenobílí dvacet gólů.

Je podle třineckého lodivoda kádr silnější než na jaře? „Musím to zaklepat, ale zdá se, že ano, i když tu konkrétní odpověď stejně získáme až v průběhu mistrovské soutěže. I konkrétní cíle si necháme až po podzimu. Ten bereme jako rozjezdový a po něm si určíme, o co bychom se letos mohli snažit,“ uzavírá Jiří Neček.

Soupiska

Brankáři: Lukáš Paleček, Jiří Adamuška

Obránci: Marek Čelůstka, Pavol Ilko, Jiří Janoščín, Tomáš Masař, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Michal Velner

Záložníci: Martin Motyčka, Matej Ižvolt, Petr Joukl, Richard Vaněk, Martin Janošík, Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera, Martin Samiec, Pavel Tobiáš

Útočníci: René Dedič, Petr Hošek, Václav Juřena

 

Příchody: Pavol Ilko (Frýdek-Místek), Václav Juřena, Richard Vaněk (oba Vítkovice), Jiří Kateřiňák (hostování Mladá Boleslav), Tomáš Masař (hostování Zlín)

Odchody: Stanislav Vávra (konec hostování Brno), Michal Sříž (konec hostování Vyškov), Mario Latocha (hostování Petřkovice), Tomáš Benetka (Písek), Dario Krišto, Peter Kučera (oba konec smlouvy)

Příprava: Ružomberok – Třinec 1:0, Zabrze – Třinec 0:2 (Dedič, Janoščín), Zlín – Třinec 3:0, Třinec – Komárno 2:1 (P. Hošek, Čelůstka), Třinec – Žilina 4:2 (Čelůstka 2, P. Hošek, Juřena), Třinec – Ostrava 5:2 (Juřena 2, Dedič, Ilko, Vaněk)