Regionální derby bude mít zvláštní příchuť pro hlučínského záložníka Marka Čelůstku a trenéra Pavla Hajného, protože oba v minulosti působili v Třinci. Teď ovšem stojí na straně soupeře, který po svém návratu do druhé ligy chce v prvním domácím zápase vydolovat tři body. V prvním kole se to Hlučínu nepovedlo, na Dukle prohrál 2:1.

„Bude to pro nás těžký zápas, protože Hlučín na Dukle odehrál velmi dobré utkání, v němž nemusel prohrát. Ztrátu bude chtít nahradit a urvat tři body. My se však musíme soustředit sami na sebe a na svou hru, který musí být ještě zodpovědnější než proti Žižkovu. Kluci si nasadili laťku hodně vysoko, teď to musí potvrdit. Bez kolektivního pojetí a výborných individuálních výkonů, které podali například brankář Lipčák nebo útočník Joukl, to rozhodně nepůjde,“ nabádá k odpovědnosti třinecký asistent trenéra Karel Kula.

Stejně pochvalně hovoří o svém protivníkovi itrenér Hlučína Pavel Hajný. „Třinec mě svým výkonem překvapil. Proti Žižkovu hrál dobře organizovaně. Hráči plnili dobře taktické pokyny,“ chválil soupeře „My jsme ale také v Praze nezklamali. Nyní hrajeme doma a chceme naplno bodovat. Základem k úspěchu je kvalitní výkon. Musíme se snažit prosadit i individuálně,“ má jasno trenér druholigového nováčka.

Starosti mu dělá zdravotní stav mužstva, který má k ideálnímu stavu hodně daleko. První zápas nestihl útočník Matůš. I když už pár dnů trénuje, u jeho startu visí otazník. To samé platí i u Szmeka a také Chlebka a Hrdloviče, kteří zápas proti Žižkovu nedohráli. „Pan Petržela přes své sluneční brýle asi moc neviděl. Z naší stany rozhodně nešlo o nějaké simulování. Ostré zákroky hostujících hráčů hlavní rozhodčí kartami netrestal, ukazoval je jen našim. A třeba dva ataky na Bednarka měly být ohodnocené žlutě, stejně jako Kalodův úder kolenem do zad kapitána Chlebka, který si kryl míč,“ přišel Kula ostrým s protiúderem. V první polovině týdne zdravotně indisponované kvarteto Třince (Matůš, Szmek, Hrdlovič, Chlebek) naplno netrénovalo, o jeho startu se rozhodne až před zápasem.

Hlučín postrádá na Dukle zraněného Švrčka. Chybět budou nejspíše i Kobler, i Zelinka. „Zelinka sice začal trénovat, ale na nominaci to nevypadá. Jsem rád, že připraven je ale Jakub Dohnálek,“ poznamenal Hajný.

Zápas v Hlučíně začíná v 16 hodin. (rom, rob)