Momentálně jste v nejtvrdší fázi kondiční přípravy. Jak ji snášíte?

Každý trenér má o přípravě svou představu. Za někoho se dře více, za jiného méně. Nohy po bězích na měkkých terénech cítím, ale unavený nejsem. Dá se to snést.

Teď máte před sebou kondiční soustředění.

Budeme trénovat, obdobně jako minulý týden, dvoufázově. Počítám s tím, že toho na trénincích bude ještě více. Podle toho, co říká trenér, bychom už pak měli přejít na herní přípravu.

Tým opustili Ceplák s Prokešem, přišel Juřena. Co říkáte na změny v kádru?

Mirek Ceplák toho moc neodehrál, proto odchází, což je trochu škoda. Bude pro něho lepší, pokud začne hrávat. Co se týče Hynka Prokeše, každý viděl, jak hrál, jak moc nám pomohl. Zůstane v Opavě. Přišel ale Juřena, možná dorazí i Čtvrtníček. Oba dva jsou kvalitní hráči, proto věřím, že s Gavlisem (Tomášem Gavlákem, pozn. red.) ta trojice na jaře bude minimálně stejně úspěšná jako na podzim.

A co brankářský post? Jak to vypadá s vaším kolegou Martinem Lipčákem?

V uplynulém týdnu už šel většinu tréninků s mužstvem. Měl určité úlevy, dává si pozor, protože terény nejsou ideální. Co jsem se s ním bavil, vypadá to, že by měl být v pořádku. Do začátku soutěže zbývají skoro dva měsíce, takže nemá kam spěchat. Bylo by špatné, kdyby si zranění obnovil a další měsíc nebo dva byl mimo hru. Bude lepší, když počká a dá se dohromady. Pokud hráč delší dobu nic nedělá, tělo ho pak bolí. Skončili jsme v listopadu, poté jsme měli skoro celý měsíc volno. I když ho bolí celý člověk, on se do toho znovu dostane a bude to OK.

Z šesti přípravných střetnutí jste vyhráli pouze dvě. Výsledky ovšem v této fázi nejsou směrodatné.

V hrubé přípravě jsou některé výsledky takové, jaké jsou. Na vypilování herní části je ještě dostatek času. Po herní stránce to zatím není takové, jaké si to představujeme. Jak říkám, času na to máme dost. Teď jsme unavení, máme těžké nohy, přicházejí různá zranění. Většina hráčů obvykle nastupuje na poločas, což je dobře.

Čtyřicet pět minut mezi tyčemi zpravidla trávíte rovněž vy.

Trenér dává příležitost Bubičovi (Lukáš Buba) i Ondrovi Matovi. Vedou si solidně, zejména Bubič chytá výborně, takže v tom nevidím sebemenší problém.

Jak jste viděl z brány vítězný duel s Liptovským Mikulášem?

Myslím, že na to, v jaké fázi přípravy se nacházíme, to byl solidní zápas. I když, možná trochu ostřejší. Přesto to utkání nevybočovalo z nějakého běžného rámce. Slušný zápas, měli jsme v něm dobré věci jak dopředu, tak také dozadu.

Všiml jste si i nějakých nedostatků?

Nějaké tam skutečně byly. A bylo jich celkem dost. Uvědomujeme si, co nás trápilo na podzim. Je dost času na to, abychom nedostatky odstranili, máme na to ještě dva měsíce. Až opadne únava, začneme se chystat a na první kolo budeme výborně připravení. (rom)