Jedenáctinásobný český reprezentant, který se blýskl na Euru 2008 gólem do sítě domácího Švýcarska, se vrací k fotbalu po třetí operaci pravého kolena. „Mám za sebou základní čtyřměsíční rehabilitaci, kterou jsem absolvoval nejen v Ostravě, ale také v německém Mnichově," uvedl Svěrkoš, který se po posledním zranění kolena dostal do sporu s vedením Baníku Ostrava.

S ním v současné době vede dva spory, kdy jsou ve hře miliony korun. „Nechci se k těm věcem vůbec vyjadřovat. Od března už nemám podle mého právního zástupce s Baníkem nic společného. Jsem volným hráčem, kdy do zahraničí mohu přestoupit zadarmo a v rámci Česka za tabulkovou cenu. V této chvíli je ale doopravdy bezpředmětné se o mé budoucnosti bavit. Já jsem rád, že se mohu připravovat s týmem, za což bych chtěl Frýdku-Místku moc poděkovat. Doopravdy si toho vážím," podotkl Svěrkoš, který se na samotné tréninky hodně těšil. „Je to něco úplně jiného než se připravovat sám. Ta sranda z kabiny a společné tréninky s týmem mi hodně chyběly."

Na svou fotbalovou budoucnost se dívá střízlivě. „Koleno mám potřetí operované, takže stále existuje možnost, že mě bude v určitých věcech limitovat. To by pak už na fotbal na nejvyšší úrovni nebylo," poznamenal Svěrkoš.

I když vede s bývalým majitelem (Tomášem Peterou) a současným majitelem (Petrem Šafarčíkem) Baníku dva soudní spory, na klub z Bazalů nezanevřel. „Vždyť to ani nejde, strávil jsem tam celý svůj život," uvedl Svěrkoš, který si v pátek splnil dávný sen a sledoval ligový zápas Baníku z kotle. „Byl to super den, kdy kromě počasí vyšel i samotný zápas. Baník konečně vyhrál, takže paráda," smál se autor čtyřiatřiceti prvoligových branek.

To, že ve Frýdku-Místku vítali bývalého reprezentanta s otevřenou náručí, potvrdil Deníku i předseda klubu Radomír Myška. „S Vaškem se známe už dlouho, i proto jsme mu už na podzim nabídli, že pokud bude chtít, může u nás rehabilitovat nebo trénovat. Do velkého fotbalu odešel jako kluk z Frýdku-Místku, takže ho bereme pořád, jak se někdy říká, za svého," uvedl Myška a jedním dechem dodal: „Kdo jiný by mu měl nyní navíc podat pomocnou ruku? Navíc věřím, že už jeho přítomnost v šatně může našim mladým fotbalistům hodně pomoci," uvedl Myška.