Hosté přijeli k utkání přeci jen v mladším složení, přesto se v Chlebovicích bylo nač dívat.

Domácí družina nastoupila v klasických válcovenských dresech s modrým pruhem na prsou a pro úvodní minuty určil legendární kouč Ján Zachar tuto sestavu: Schäfer – Klepáč, Orel, Bilas, Krajčík – Pavlidis, Hajný, Kula, Somr – Marchevský, Sláma. Na lavičce pak byli připraveni: Fabík, Zimný, Vejmelka, Oslejšek, Jursa, Dobýval a Čagan.

Na utkání, které se hrálo na 2 x 35 minut, zavítal také fotbalista ligového Jablonce Matej Krajčík. Ten v letech 1997/1999 působil v dresu druholigových Válcoven, ve kterých odehrál 33 zápasů a vstřelil dva góly.

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Josefa Mudry bylo zřetelné, že aktérům na hřišti i přes jejich přibývající věk a kila fotbalový um rozhodně nevymizel. Na domácí straně hýřil aktivitou hlavně krajní záložník Pavlidis, což častoval z lavičky jeho spoluhráč Hajný slovy: „Ty jsi dnes nejlepší!“

První změnu skóre přinesla 18. minuta, kdy se nádherně z trestného kopu trefil Karel Kula. „Karlíka jsem si na dnešní oslavy pozval jako hosta. Rozhodně ale na hřišti nezklamal,“ smál se po utkání brankář a oslavenec Svatopluk Schäfer.

Hosté s odpovědí příliš dlouho neotáleli. Schäfer sice bravurním zákrokem vyškrábl míč na rohový kop, z něj se ale již hosté ze Vsetína prosadili – 1:1. „Ještě v padesáti šesti mi to šlo, teď už je to s tím tělem horší,“ smál se domácí Jarda Dobýval, který si na lavičce náhradníků vzpomněl i na dobu, kdy společně s Vojáčkem, Mičkou a dalšími pomáhal svému bývalému klubu v době úplatkářské aféry.

Stavem 1:1 skončil také první poločas. Trenér Zachar moc k svým ovečkám nemluvil, přesto jim jednu radu dal: „Hoši, zbytečně ztrácíte míč, snažte se jej více podržet.“ Bohužel pro valcíře na začátku druhého dějství udeřila přeci jen mladší družina Vsetína. Ta v rozmezí 37. – 50. minuty vstřelila tři branky a rázem to bylo 1:4. I přesto se přítomní diváci nenudili.

close zoom_in

Stejně jako tomu bylo při střídání Somra za Zimného. To legendární „táta“ (jak přezdívali Miroslava Somra, pozn. red.) vyzýval svého spoluhráče slovy: „Bobe, pojď hrát.“…“A kde jsi hrál, Mirku?“…“Všude.“

A nebo při parádičce vyhlášeného technika Marchevského, který nejprve zahrál soupeři potupné jesličky, aby následně vysílením padl na kolena. Z lavičky se rázem ozvalo: „Pepo, ti rozhodčí, co ti to tehdy pískali, už tady nejsou.“

Fotbalová zábava nadále pokračovala a valcíři se nevzdávali. V 51. minutě se krásně trefil Klepáč a v 65. minutě zdramatizoval duel povedenou hlavičkou Kula. Na víc už ale domácímu celku nezbyl čas. I přes chladné počasí předvedla obě mužstva, že fotbal se dá hrát i v pokročilém věku.

close zoom_in