„Frýdek od té době hraje prakticky ve stejné sestavě, akorát trochu točí obrannou čtveřicí. Uvidíme, v jakém složení nastoupí proti nám. Podle mého se budou prezentovat stejným stylem, jako tomu bylo u nás. Pro ně je to poslední utkání, doma se určitě budou chtít loučit vítězstvím. My ale uděláme všechno pro to, abychom tam bodovali," řekl pro oficiální web olomouckého klubu trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

Hráči Frýdku-Místku jsou si však vědomi, že se nesmí opakovat jejich nemastný neslaný výkon z druhého poločasu derby v Třinci. „Z toho jsem ještě teď hodně zklamaný. Pokud bychom se měli prezentovat takovým výkonem i v zápase se Sigmou, tak by to mohlo pro nás skončit fiaskem," varuje před utkáním kouč Valcířů Karel Orel. „Musíme eliminovat technickou kvalitu na míči všech hráčů Olomouce. A cesta k tomu vede jen přes maximální nasazení, důrazu ve hře jeden na jednoho, vzájemném zajišťování a soudružnosti celého družstva. Jen tak pak můžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk," prozradil recept na olomoucké fotbalisty Orel. „S podzimní sezonou se chceme rozloučit takovým výkonem, aby i naši věrní fanoušci si duel s budoucím prvoligistou užili a odcházeli domů s dobrým pocitem z výkonu obou mužstev," dodal ještě frýdecko-místecký stratég.

Utkání, které má dnes výkop ve 13.30 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit Jana Adámková, které budou na lajnách pomáhat pánové Robert Hájek a Stanislav Pochylý. 

Fotbalisté z Hané mají zaděláno na dva postupy

Do frýdeckých Stovek zamíří dnes tým, který kraluje druhé a třetí nejvyšší fotbalové soutěži v republice. Fotbalisté Sigmy Olomouc jsou totiž po Fotbalové národní lize první i v Moravskoslezské fotbalové lize, kde v jarních odvetách budou hájit čtyřbodový náskok. „Když jsme nasbírali nejvíc bodů, tak jsme asi byli nejlepší," usmál se trenér olomoucké juniorky Augustin Chromý.

Oba celky z Hané měly ale podobný vstup do soutěže. Bodově strádaly, ale od počátku října již atakovaly nejvyšší příčky svých tabulek. Soupeřům několikrát uštědřily bolestivé nakládačky. „V domácích zápasech jsme i za rozhodnutého stavu hráli pořád dopředu a útočili. To je to, co po hráčích chceme. Mnohdy se nám to třeba nevyplatí, protože když útočí oba krajní beci, tak jsme zranitelnější vzadu. Ale to už si musí uřídit ti zkušenější," řekl Chromý. Ten pak ocenil, že v průběhu podzimu mu často vypomáhali hráči z druholigového áčka. „Béčko je tady především pro potřeby áčka," nezastíral Chromý. „Jsem ale rád, že jsem za celý podzim nezaznamenal, že by kterýkoliv hráč něco vypustil. Nebyly tam žádné laxní výkony. Za to hráčům patří pochvala," uvedl kouč.

Jedním z hráčů áčka, který po celý podzim pravidelně v rezervě nastupoval, byl David Bystroň nebo třeba brankáři Blaha s Bártou, kteří se spravedlivě podělili o šest čistých kont. „Kdo se posune nahoru do áčka, to je zatím předčasné. Záleží to také na tom, jestli z áčka někdo odejde, neznám smlouvy hráčů. Potenciál je ale v tomto týmu velký," doplnil Chromý.

A zajímá Sigmu případný postup do druhé ligy? „To je otázka spíš pro vedení než pro nás trenéry a hráče. Nejdřív musíme soutěž vyhrát a áčko musí postoupit zpět do ligy, o čemž nepochybuji. Je to také záležitost ekonomiky a politiky," dodal olomoucký stratég. „Záležet bude i na tom, jakým způsobem budou upraveny mládežnické soutěže," vysvětlil. „V jednání je momentálně nový model, že dvacítky a osmnáctky by hrály celostátní soutěž, sedmnáctky a šestnáctky by jezdily po Moravě," nastínil kouč Sigmy chystané změny.

Nové uspořádání mládežnických soutěží by zároveň znamenalo zrušení juniorské ligy. „To by nám asi vyhovovalo. Byl by to návrat k dřívější struktuře soutěží, která byla podle našeho klubu lepší," uvedl Chromý. (sch)