„Přistoupili jsme a ještě přistoupíme k tvrdým sankcím. Jsme klub s velkou tradicí, takže naší porážku v posledním kole nelze tolerovat. Hráči si musí uvědomit, že nosit frýdecko-místecký dres by měla být pro ně čest a podle toho by také měly vypadat i výkony na hřišti," rozohnil se na klubovém webu frýdecko-místeckého celku Myška, který ještě zdůraznil.

„S kým budeme v příští sezoně hrát, to si ještě pečlivě zvážíme. Kdo nebude za klub dýchat, nemá v něm co dělat."

Valcíři v jarních odvetách zvítězili pouze ve třech zápasech (v Kolíně 3:0 a doma s Pardubicemi 2:1 a Ústí nad Labem 3:1), nyní je v neděli čeká derby s nedalekým Třincem, který se na jaře rovněž výsledkově trápí. „Třinečtí jsou v uvozovkách našim neoblíbeným soupeřem, na kterého v poslední době nejsme schopni výsledkově zahrát. I z toho pohledu nás tedy zítra nečeká nic lehkého," zamyslel se trenér Frýdku-Místku Karel Orel.

„S momentální formou jsou na tom možná podobně jako my, takže uvidíme kdo s koho. V takovém zápase těžko hledat favorita. My však hrajeme doma, takže se budeme snažit svou nepříznivou bilanci s nimi prolomit," přeje si Orel.

Frýdecký kouč se ale v derby bude muset obejít bez vykartované trojice Žídek, Ilko a Zapalač. „Pokud vám vypadnou ze základu tři hráči, tak je to vždy problém. Navíc my máme některé kluky i zraněné, takže sestavu budeme skládat horko těžko. Každopádně zbraně neskládáme, vzpomeňme si na utkání v Karviné, kde nás jelo jedenáct s dorostenci na lávce.

Z naší strany to byl herně vydařený zápas. Bohužel jsme ale neproměňovali své šance a proti i těsně prohráli. Klukům věřím i tentokrát, semknou se a určitě podají kvalitní výkon," řekl před nedělním zápasem, který ve Stovkách má výkop v 17 hodin, trenér Valcířů Karel Orel.

Fanoušci obou klubů mají na utkání vstup zdarma, majitelé permanentních vstupenek při jejich odevzdání (hraje se poslední kolo) zase obdrží půllitr piva nebo kofoly. „Vstupné platí za diváky hráči, a čím více lidí přijde, tím větší pokutu hráči zaplatí. Tohle je ale momentální řešení stavu, další sankce ještě budou následovat," pověděl předseda frýdecko-místeckého klubu Radomír Myška.

Vomáčka: Naše výkony musíme zlepšit

Benjamin Vomáčka (v bílém)

V souboji se sousedy z Frýdku-Místku se fotbalisté druholigového Třince pokusí o přerušení neúspěšné série, kdy na vítězství čekají už šest kol. Naposledy mančaft kapitána Benjamina Vomáčky padl doma s Pardubicemi.

Na domácím trávníku se vám přestalo dařit, prohráli jste na něm třikrát v řadě. Co se pokazilo?

Neřekl bych, že se něco pokazilo. Myslím si, že šedesát minut to byl vyrovnaný zápas, poté ho ovlivnilo vyloučení našeho hráče. Snažili jsme se kombinovat, ale v deseti se hraje těžko.

Záložník Miroslav Ceplák se stal čtvrtým hráčem, který dostal na jaře červenou kartu.

Bylo to zbytečné vyloučení, tahat za dres někoho na půlce. Cepi to ví. To je jedna věc. Druhá věc je ta, že prostřídáme a někteří hráči se jdou na hřiště vyprdět, takže my pak v podstatě hrajeme v devíti. My makáme celý zápas, někdo tam přijde na deset minut a vykašle se na to. Takhle ne!

Bude o tom řeč v kabině?

Samozřejmě. Něco k tomu řeknu, ale hlavní slovo bude mít trenér. Skutečně se mi to nelíbilo. My jdeme na hřiště umřít, běháme tam v devíti, někdo nastoupí a nic. Devadesát devět procent hráčů si za bojovnost zaslouží absolutorium. Pokud nebudeme makat všichni, nedokážeme nic.

Má na vaše výkony negativní dopad absence některých zraněných hráčů?

Na zranění bych to vůbec nesváděl. Nastoupil mladý Zimka a podal velice dobrý výkon.

Do třineckého hlediště přichází stále méně a méně diváků. Co vy na to?

Sami jsme to dopustili a jenom my sami je můžeme přitáhnout zpátky. Jsem rád, že přišel aspoň někdo a že kluci z fanklubu nám pořád fandí. Budeme se snažit přitáhnout diváky zpátky. Naše výkony musíme zlepšit.

Podaří se vám to už v zítřejším derby na stadionu Frýdku-Místku?

Tolik lidí, jako tam chodilo v minulosti, asi nepřijde, protože se oba plácáme dole. Věřím, že podáme lepší výkon, než posledně. Musíme bojovat. A pokud nebudeme bojovat všichni do jednoho, nedokážeme nic.