PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
13. 1. út 13.00
FM – Bielsko-Biala
17. 1. so 13.00
FM – SK Uničov
21. 1. st 13.00
FM – FC Hlučín
24. 1. so 11.00
Fotbal Třinec – FM
31. 1. so 10.15
Nový Jičín – FM
4. 2. st 10.30
FM – SFC Opava
8. 2. ne 13.30
FM – Podbrezová
11. 2. st 16.00
Žilina B – FM
14. 2. so 13.00
FM – Lipt. Mikuláš
21. 2. so ??
AS Trenčín – FM
25. 2. st 17.00
FM – Vítkovice
28. 2. so 10.30
FM – Frýdlant n. O.

Šílenci? Ale kdepak. Frýdecko-místeckým fotbalistům skončila dovolená. Pod vedením trenéra Karla Orla zahájil dvanáctý celek tabulky Fotbalové národní ligy přípravu na druholigové jaro.

Kouč Valcířů přivítal na úvodním tréninku třiadvacítku fotbalistů. Chyběli pouze kapitán Literák, po zranění se zotavující Soukup a naopak ještě zraněný Juříček. Do tréninkového procesu už nezasáhli také brazilský obránce Thiago Silveira a srbský útočník Marko Milunović. „S oběma jsme již neprodloužili smlouvu, u nás skončili," potvrdil manažer frýdecko-místeckého A týmu Miloš Rechtorík. „V našem týmu už není ani čtveřice fotbalistů, kterým u nás skončilo hostování. Jedná se o obránce Uvíru, záložníka Pribulu a útočníky Uškoviče s Halaškou," dodal Rechtorík.

Když se ke všemu připočte možný odchod středopolaře Václava Mozola, který je momentálně na zkoušce v prvoligovém celku Teplic, je těch odchodů docela příliš. „Pokud nám na stůl přijde během zimy lukrativní nabídka, a to jak směrem pro klub, tak i směrem k samotnému hráči, určitě nebudeme klukům v jejich odchodu bránit," zdůraznil předseda frýdecko-místeckého klubu Radomír Myška. Ten tak měl na mysli nejspíš údajný zájem vloni devátého celku slovenské nejvyšší soutěže Žiliny o služby brankáře Mateje Mihalka, či již delší dobu propíraný možný odchod záložníka Petra Zapalače do prvoligového polského týmu z Bielsko-Biale.

Nové tváře?

Těch na úvodním tréninku příliš nebylo. Z hostování v divizní Orlové se vrátil záložník Igor Schroner. Svými výkony z konce podzimu si smlouvu vysloužil také jednadvacetiletý bosenský obránce Adi Mehremić. „Tento fotbalista se k nám hodí typologicky, navíc velice dobře zapadl i do kabiny. Po testech, které ve Stovkách absolvoval, k nám přichází jako volný hráč," řekl Rechtorík. Z prvoligového Baníku Ostrava se o svou šanci přišli poprat útočníci Jan Staško a Jakub Šašinka. „Jelikož našim cílem zůstává záchrana soutěže, chceme do týmu přivést čtyři a pět hotových hráčů. Rádi bychom doplnily ty posty, které nás momentálně trápí, a to kraje zálohy, jednoho šikovného středopolaře a také hráče do útoku," prozradil Miloš Rechtorík. „Počkáme ještě, kteří hráči se neuplatní v prvoligových týmech, s některými jsme již v kontaktu. Ten trh hráčů je široký, fotbalistů je více než samotných klubů," dodal frýdecko-místecký manažer.

Valcíři v přípravě odehrají dvanáct zápasů, osm se jich bude hrát na hřištích ve frýdeckých Stovkách. „První utkání sehrajeme v úterý 13. ledna, a to od 13 hodin doma s Bielsko-Bialou," doplnil Rechtorík.

Frýdecko-místecký klub potvrdil informace, že je v kontaktu s jednatřicetiletou ikonou Baníku Ostrava Václavem Svěrkošem. Bývalý reprezentant a odchovanec Frýdku je po třetí operaci kolene. „S předsedou frýdeckého klubu Radkem Myškou se známe dlouhou dobu. Čas od času si zavoláme, nebo se za ním stavím na stadion. Proto to vzniklo. Momentálně jsem stále zraněný, takže se věnuji regeneraci. V Baníku mám stále platnou smlouvu a aktuálně není můj odchod z Baníku na pořadu dne," uvedl Václav Svěrkoš, který ale ocenil přístup vedení fotbalového Frýdku-Místku. „V každém případě si moc vážím toho, že mi Radek Myška nabídnul, zda bych nechtěl ve Frýdku-Místku rehabilitovat."

Útočník Martin Matúš se zranil

Hned na úvodním tréninku se zranil nejlepší střelec druholigového MFK Frýdek-Místek Martin Matúš. „Martin šel ve skluzu do souboje s brankářem Smolíkem a utrpěl tržnou ránu pod kolenem. Tu mu pak v nemocnici šešili šestnácti stehy," řekl asitent trenéra Martin Blahuta. 

O Mozola se zajímají Teplice

Prvoligové Teplice projevily zájem vyzkoušet si fotbalové kvality středního záložníka Frýdku-Místku Václava Mozola. „Vaškovi bránit nechceme, i proto jsme mu povolili testy do 24. ledna," potvrdil manažer frýdeckého MFK Miloš Rechtorík.

Mozol se tak připojil k novicům v teplické kabině, na zkoušku je tam však pouze on. „O Mozolovi vím, že hrál za Frýdek-Místek, a že má na Moravě velice dobrý zvuk. Náš sportovní ředitel Jan Skýpala na něj dostal doporučení, tak si jej u nás otestujeme," nechal se slyšet teplický trenér Zdeněk Ščasný. (sch)

Kádr MFK Frýdek-Místek

Brankáři: Ondřej Prepsl, Matej Mihalek, Dominik Hill, Dominik Smolík.

Hráči do pole: Michal Švrček, Jan Žídek, Radek Coufal, Filip Korneta, David Javorek, Petr Literák, Pavol Ilko, Adi Mehremić, Igor Schroner, Jaroslav Juříček, Petr Zapalač, Dalibor Vašenda, David Musiol, Lukáš Ďuriška, Erik Talián, Tomáš Hykel, Martin Matúš, Zbyněk Paleček, Jakub Šašinka, Petr Soukup, Jan Staško.