Ve třetí nejvyšší soutěži už pomalu přituhuje. Do konce letošního ročníku zbývají týmům odehrát pouhá tři kola a Valcíři se po domácí víkendové výhře nad Petřkovicemi nadále drží v popředí tabulky.

„My se v závěru sezony nemůžeme ohlížet po jiných. Věřím, že jestli zvládneme všechny tři zápasy, co nás čekají, tak bychom mohli uvažovat o postupu,“ myslí si trenér Lipiny Jan Žižka.

Jeho svěřenci nedali v sobotním odpoledni Petřkovicím žádnou šanci a po gólech Literáka a Vašíčka porazili ostravský celek 2:0.

„Je to naprosto zasloužené vítězství. Soupeře jsme prakticky celý zápas k ničemu nepustili. Navíc máme další nulu vzadu, což jen dokazuje, že defenzíva na jaře pracuje na jedničku,“ dodal Jan Žižka.

V dalším kole zajíždí Valcíři do Otrokovic, kde se bude hrát již v pátek 31. května, a to od 17 hodin. Poté na Frýdek čekají ještě zápasy doma s Vyškovem a sezonu zakončí v Hlučíně.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FC ODRA PETŘKOVICE 2:0 (2:0)

Branky: 5. Literák, 30. Vašíček. Rozhodčí: Mikyska – Mayer, Křepský. ŽK: Vašíček, Hloch, Varadi, Hruška, Duda, Kofroň – Baranek, Honiš, Plesník, Velner. Diváci: 611.

Frýdek-Místek: Kofroň - Literák, Hloch, Bialek, Hýbl – Hykel (81. Vychodil), Skwarczek (61. Duda), Mozol, Ságner (41. Hruška) – Varadi, Vašíček. Trenér: Jan Žižka.

Petřkovice: Godula – Velner, Plesník, Honiš, Moučka (41. Szotkowski) – Neumann, Baranek, Mládek (66. Tobiáš), Kania (80. Ptáček) – Lokša, D. Smékal. Trenér: Filip Smékal.