Už v 18. minutě pelášil z pravé strany na hostující bránu osamocený Vyskočil, jeho křižná střela jen o fous minula pravou tyč. Na druhé straně stáhl Ďuriška za dres Egerta a hosté dostali výhodu pokutového kopu. Ten ale Jindráček poslal po zemi přesně do míst, kde se hodil domácí brankář Mihalek.

Hostům vyšlo střídání do druhého poločasu. Krátce po svém nástupu na hřišti se dostal k míči Madej a střelou na bližší tyč otevřel skóre zápasu. Z vedení se však šemíci radovali pouhé čtyři minuty. Poté Smolák fauloval v pokutovém území Švrčka a penalta se pískala i na druhé straně. K míči se postavil Krišto a střelou po levé ruce nedal Krbečkovi šanci – 1:1. V 59. minutě vyrobili domácí zadáci naprosto zbytečnou hrubici a Madej svůj únik pečetil střelou do prázdné branky. V této chvíli to s domácím týmem vypadalo zle nedobře. K obratu zavelel střídající Stratil, který nahradil nevýrazného Bella. V 69. minutě si domácí útočník naběhl na Ižvoltův centr a hlavou srovnal na 2:2. Rozhodnutí padlo o šest minut později. Na polovině hřiště byl faulován Ilko, rozhodčí správně ponechal výhodu a následný průnik Ižvolta zastavoval jen za cenu faulu hostující Egert. Rozhodčí Machálek s nařízením třetí penalty v zápase ani chvíli neváhal. Míč si na bílý puntík postavil Stratil a ani tentokráte Krbeček let míče neodhadl – 3:2. „Na výhru jsme čekali strašně moc dlouho. Je mi jen líto, že se zápasu nemohl účastnit trenér Radványi, kterému tímto přeji brzké uzdravení. Je škoda, že si nemohl dnes užít radost z vítězství přímo na hřišti. Výhra nás těší, naopak jsem smutný z některých kroků našeho vedení. To je vše," zhodnotil stroze vítězný zápas domácí asistent trenéra Luboš Berešík. Co měl přesně na mysli, ukáží nejspíš nejbližší dny. Není však veřejným tajemstvím, že klubové vedení MFK není spokojeno s výkony některých svých hráčů.

Hosté ve Stovkách dvakrát vedli, nakonec odjeli domů s prázdnou. „Věděli jsme, že tohle bude jeden z klíčových zápasů, kdy šlo vlastně o šest bodů. Je škoda, že nám kvůli kartám ze sestavy vypadl Blažek, takže o to jsme to měli horší. Rvali jsme se, ale přeci jen nemáme tak zkušené mužstvo, aby když už dvakrát vedeme, tak zápas dotáhneme do vítězného konce. Domácí nás pak po druhé vyrovnávací brance dostali pod tlak, ze kterého si vytvářeli další šance. My to řešili zbytečně skluzem, kdy z toho byla jasná penalta," smutnil po zápase kouč Vyšehradu Jiří Novotný. Ten se následně k oběma penaltovým zákrokům proti jeho celku vyjádřit moc nechtěl. „K tomu se ani moc nechci vyjadřovat. Já si myslím, že když to rozhodčí pískl, tak to stejně nikdo už nezmění. Byl situacím blíže než my, takže asi byly," dodal.

MFK Frýdek-Místek – Slavoj Vyšehrad 3:2 (0:0)

Branky: 69. a 75. Stratil (jedna z pk), 52. Krišto (pk) – 48. a 59. Madej. Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Boček. ŽK: Ilko, Ďuriška, Krčula, Krišto – Smolák, Egert, Petrášek, Madej. Diváci: 724.

Frýdek-Místek: Mihalek – Ilko, Literák, Ďuriška, Švrček – Krišto – Krčula (57. Hykel), Bello (66. Stratil), Vašenda, Ižvolt (90. Ujlaky) – Vyskočil. Trenér: Luboš Berešík.

Vyšehrad: L. Krbeček – Šimkovský (87. Matějka), Petrášek, T. Krbeček, Amegan – Polanský (46. Madej), Cheremisin, Jindráček, Mysliveček – Smolák, Egert. Trenér: Jiří Novotný.