VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valcíři mají jasný cíl, chtějí postoupit

Frýdek-Místek - Již šestou sezonu působí ve fotbalové Lipině dva členové výboru občanského sdružení Fotbal Frýdek-Místek, Radomír Myška, který v klubu momentálně zastává funkci sportovního ředitele a Miroslav Janoviak, který jako zakládající člen tohoto občanského sdružení ztělesňuje rozhodující článek fungování frýdecko-místeckého fotbalu a současně je jedním z jeho strategických sponzorů. Funkčně nejmladším členem Martin Tošenovský, který má na starost marketingovou propagaci fotbalového klubu.

6.8.2010
SDÍLEJ:

Fotbal Frýdek-Místek.Foto: archiv

Již po několik sezon se seniorský tým pohybuje ve vrchních patrech třetiligové tabulky. Na postup do vyšší soutěže se ve Frýdku-Místku nepomýšlí?

M. Janoviak: Určitě se pomýšlí. Když jsme do klubu před šesti lety vstupovali, tak našim primárním úkolem bylo zachránit fotbal ve Frýdku-Místku, poté jej postupně stabilizovat a vyřešit majetkoprávní poměry. To znamená převést stadion Stovky do vlastnictví města. Dalším zásadním úkolem bylo stadion zrekonstruovat. Tento náš cíl se v současné době plní, a to díky tomu, že se nám podařilo tuto náročnou stavební akci zařadit do Integrovaného plánu rozvoje města a zajistit tak její financování z prostředků Evropské unie a městského rozpočtu. Tyto finanční prostředky jsou určeny k vytvoření moderního fotbalového zázemí, především pro naši fotbalovou mládež, a také v konečné fázi pro reprezentaci našeho města. V této souvislosti je však nutné podotknout, že uvedené finance v žádném případě neslouží k zabezpečení sportovně provozní činnosti našeho klubu.

Jaké jsou tedy cíle mužského týmu pro letošní sezonu?

M. Janoviak: Určitě půjdeme do každého zápasu s cílem zvítězit, abychom se na konci sezony umístili na postupové příčce. Tady ale narážíme na problém, kterým je dostatečné finanční zajištění činnosti sportovního klubu ve vyšší soutěži. Je totiž nutné si uvědomit, že běžný roční rozpočet druholigového fotbalového týmu se pohybuje v rozmezí 15 - 20 milionu korun, přičemž v uplynulých šesti letech se rozpočet našeho fotbalového klubu pohyboval mezi 9 - 10 miliony korun ročně. Chceme-li tedy tento náš závazek o postupu do vyšší soutěže zodpovědně naplnit, musíme intenzivně jednat se zástupci města o finanční podpoře fotbalu, tak, jak je to běžné v ostatních fotbalových městech. Přesto všechno, fotbal je sport především pro lidi, proto se budeme snažit hrát dobrý fotbal a mít na stadionu zaplněné ochozy.

Jak je zajištěna propagace fotbalu ve Frýdku-Místku?

M. Tošenovský: V loňské sezoně jsme se zaměřili na ucelení značky klubu. Sjednotili jsme prezentaci a dnes Fotbal Frýdek-Místek vystupuje pod jednotnou značkou. Z hlediska pružné komunikace s veřejností jsme vytvořili novou webovou prezentaci, se kterou můžeme konkurovat na mezinárodní úrovni. Ucelili jsme veškeré tiskoviny a zaměřili se na vytváření pozvání na jednotlivá utkání formou plakátu, který je vždy zaštítěn jedním z hráčů našeho klubu, se kterým je zároveň připraven symbiózně rozhovor v buletinu. V letošním roce chceme opět více informací předávat lidem přes webovou komunikaci, a to také zpětnou vazbou, kdy jsme připravili na našich stránkách sekci pro fanoušky, do které oni samotní mohou vkládat a nahrávat svá videa a fotografie nejen ze zápasů prostřednictvím internetových portálů Facebooku a Youtube. Dále jsme také začali jednat s mediálním trhem o vyšším zastoupení frýdeckého fotbalu, chceme se více prosadit na mediální scéně, náš cíl je vytvořit prestižní značku pod hlavičkou Fotbal Frýdek-Místek, která bude rovnocenným partnerem pro naše sponzory. Tento cíl je náročný, ale věříme, že se s náklonností médii a našich zkušeností se vše podaří. Musím říct, že tyto změny a nové propagační vize byly v klubu s velkým ohlasem vítány a tímto prostřednictvím bych poděkoval za přízeň a nasazení jak realizačnímu týmu trenérů, tak i široké veřejnosti.

Má tato propagace vliv na zájem potenciálních sponzorů zapojit se do případné finanční podpory činnosti fotbalového klubu?

M. Tošenovský: To každopádně má. V loňské sezoně jsme zapracovali na celkové prezentaci našeho klubu pro sponzory a to formou vypracování nové nabídky reklamní spolupráce, která slouží především jako profesionální nabídka pro ty, kteří se chtějí finančně podílet na chodu frýdeckého fotbalu. Je v ní přesně vytýčeno, za jakých podmínek a v jaké výši se lze stát partnerem našeho klubu, včetně jasného stanovení pravidel jejich propagace. S touto nabídkou již nyní pracujeme a věříme v příchod nových, nejen klíčových partnerů Fotbalu FM. Jednáme se společnostmi, které jsou schopny být pro klub významným partnerem, což je také velmi podstatnou částí naší vize postoupit do druhé ligy.

Došlo k nějakým personálním změnám v klubu?

R. Myška: Ano, došlo. U mužského kádru skončil v pozici asistenta trenéra Tomáš Chlebek. U starších dorostenců pak nebyla prodloužena smlouva s trenérem Miroslavem Onuferem, místo kterého do Stovek přichází Petr Hrazdílek, který bude mít u mládeže na starosti kategorii starších žáků. Po Mirkovi Onuferovi převezme kategorii staršího dorostu šéftrenér SCM Radomír Hlaváč.

A jak se změnil hráčský tým?

R. Myška: Neprodloužili jsme hostování se záložníkem Petrem Málkem z Hranic, hráčskou kariéru ve Frýdku ukončil Kamil Kořínek, který odešel hostovat do divizního Lískovce, ovšem v případě potřeby je připraven od zimy nastoupit za náš B tým. V kádru už není náš dlouholetý kapitán Lubomír Němec, kterému se naskytla možnost hrát v nižší soutěži v zahraničí. Touto cestou bych chtěl za širokou veřejnost těmto hráčům poděkovat za odvedené výkony, největší díky patří pak Luboši Němcovi, který v klubu působil od jeho znovuzrození v roce 2004. Co se týče příchodů, tak na přestup se podařilo dotáhnout příchody útočníků Petra Soukupa z Velkých Losin a Davida Fromeliuse z Vítkovic. Dále se nám podařilo získat na přestup brankáře Ondřeje Prepsla a obránce Radima Grussmanna. Oba k nám zamířili z ostravského Baníku. Na hostování přichází ze Slovácka Milan Kerbr a z Baníku Jan Mucha. Z dorostu byl přeřazen nadějný dorostenec Matěj Biolek a z juniorského celku obránce Ondřej Dvořák. S áčkem se ještě připravuje šikovný dorostenec Patrik Ostrák. Všichni tři jsou našimi odchovanci.

Trenérovi Machalovi chyběli v minulé sezoně typičtí krajní záložníci. Splnily příchody mladíků Kerbra a Muchy jeho představy?

R. Myška: Tak to je spíše otázka pro trenéra Machalu. Určitě by se ale příchodem těchto dvou krajních záložníků měla naše hra zkvalitnit. Celkově náš kádr tvoří nyní kromě těchto dvou fotbalistů všechno naši kmenoví hráči, takže tým je ve Stovkách určitě do budoucna perspektivní.

Nelze opomenout i vaši juniorku, která v loňské sezoně postoupila do I. B třídy…

R. Myška: Ani náš rezervní tým nezůstal beze změn. Trenéra Jiřího Jurčíka vystřídal Stanislav Kowalík, který předtím působil u naší mládeže. Juniorský kádr tvoří vesměs hráči ročníků 1990 a 1991. Kluci trénují čtyřikrát týdně v areálu ve Stovkách, pouze mistrovské zápasy budou hrát na hřišti v Chlebovicích. Našim cílem bude opět postoupit o třídu výše, ale hlavně nám půjde o to, aby tito mladí kluci postupně doplňovali třetiligový A tým. V příští sezoně se očekává reorganizace soutěží i u juniorských celků, takže jsme sami v klubu v očekávání, jak samotné soutěže těchto juniorek budou vypadat.

U mládeže jste v minulé sezoně dosáhli historického úspěchu, když v žákovských kategoriích budete mít obsazeny obě nejvyšší soutěže v republice…

M. Janoviak: Určitě je to velký klubový úspěch, za kterým stojí poctivá práce našich mládežnických trenérů. Zde bych chtěl především poděkovat Radku Hlaváčovi, který se svým ligovým celkem starších žáků uspěl v tvrdé konkurenci prvoligových týmů, jako jsou například Olomouc, Brno, Slovácko či Baník Ostrava. Současně patří mé díky i ostatním trenérům fotbalové mládeže, kteří se na tomto historickém úspěchu fotbalu ve Frýdku-Místku podíleli.

U dorostu s postupem do nejvyšší soutěže nepočítáte?

M. Janoviak: Tak naším cílem je, aby se i v dorostenecké kategorii hrála ve Frýdku-Místku nejvyšší soutěž. V minulé sezoně jsme sice měli problémy opačného charakteru, kdy se nám A dorost podařilo zachránit ve druhé lize, ale stabilizací kádru a ročníku bychom si tento vytoužený cíl chtěli v budoucnu splnit.

Fotbalový areál ve Stovkách nyní prochází rekonstrukcí. Jak to v této době se stavbou vypadá?

R. Myška: Stavební práce jsou nyní v plném proudu, zároveň se pracuje na výstavbě nové budovy pro naší mládež. Dále probíhají úpravy hlavní tribuny a přilehlých ochozů, výstavba nové tribuny u hřiště s umělým povrchem. Došlo také k položení umělého zavlažování na všech třech travnatých hřištích, kdy v nejbližších dnech dojde k jejich zprovoznění. Navíc prochází úpravou vstupní brány pro fanoušky, v nejbližších dnech by měla být nainstalována nová multifunkční světelná časomíra. Všichni již netrpělivě očekáváme dokončení stavebních prací v avizovaném termínu 15. září, kdy by do Stovek mělo zavítat ambiciózní družstvo SFC Opavy. Tímto bych srdečně pozval na utkání všechny příznivce frýdecko-místeckého fotbalu.

Koho považujete za největšího aspiranta na postup do druholigové soutěže?

R. Myška: Není tajemstvím, že největší zálusk na postup bude mít ještě loni druholigový celek Opavy, dále pak tým Holic, který se již delší dobu pokouší o návrat do druhé nejvyšší soutěže v republice. Své si jistě řeknou v Břeclavi a Zábřehu, ale my v klubu pevně věříme, že postoupí právě valcíři.

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK

Brankáři: Ondřej Prepsl (1988), Martin Lužný (1989), Jan Polach (1991).
Obránci: Zdenek Staněk (1985), Petr Literák (1981), Ondřej Dvořák (1989), Jan Hrdlička (1986), Jiří Prokeš (1985), Radim Grussmann (1989), Radim Krása (1981), Michal Švrček (1986).
Záložníci: Milan Kerbr (1981), Matěj Biolek (1991), Martin Cesnek (1984), Stanislav Cabák (1987), Hynek Prokeš (1986), Jan Mucha (1987).
Útočníci: Karel Maceček (1980), Radomír Chýlek (1990), David Fromelius (1988), Petr Soukup (1987).
Trenér: Oldřich Machala, asistent: Jiří Jurčík, lékař: MUDr. Ilja Černoevič, masér: Pavel Kocich.

Odešli: Lubomír Němec (Rakousko), Lukáš Papřok, Martin Dittert, Lukáš Myšinský, Kamil Kořínek (vš. hostování Lískovec), Radim Pařenica (host. Janovice), Jiří Maléř (zpět do Frenštátu p. R.), Petr Málek (zpět Hranice n. Mor.).
Přišli: David Fromelius (přestup z Vítkovic), Milan Kerbr (host. ze Slovácka), Matěj Biolek (z dorostu), Petr Soukup (přestup z Velkých Losin), Jan Mucha (host. z Baníku Ostrava), Ondřej Prepsl, Radim Grussmann (oba přestup z Baníku Ostrava), Jan Polach (host. ze Sedlišť).

LOS PODZIMNÍ ČÁSTI MSFL

1. kolo 8. 8. (neděle) 10.15 1. FC Slovácko B – Fotbal FM
2. kolo 14. 8. (sobota) 16.30 Spartak Hulín – Fotbal FM
3. kolo 22. 8. (neděle) 10.15 UNEX Uničov – Fotbal FM
4. kolo 29. 8. (neděle) 10.15 FC TVD Slavičín – Fotbal FM
5. kolo 5. 9. (neděle) 16.30 SK Zábřeh – Fotbal FM
6. kolo 12. 9. (neděle) 10.15 Sigma Olomouc B – Fotbal FM
15. kolo 15. 9. (středa) 16.30 Fotbal FM – SFC Opava
7. kolo 18. 9. (sobota) 10.15 Fotbal FM – SK Líšeň
8. kolo 25. 9. (sobota) 16.00 MSK Břeclav – Fotbal FM
9. kolo 2. 10. (sobota) 10.15 Fotbal FM – Zbrojovka Brno B
10. kolo 9. 10. (sobota) 15.00 FC Vítkovice – Fotbal FM
11. kolo 16. 10. (sobota) 10.15 Fotbal FM – Tescoma Zlín B
12. kolo 24. 10. (neděle) 11.00 Vysočina Jihlava B – Fotbal FM
13. kolo 30. 10. (sobota) 10.15 Fotbal FM – HS Kroměříž
14. kolo 6. 11. (sobota) 14.00 HFK Olomouc – Fotbal FM
16. kolo 13. 11. (sobota) 10.15 Fotbal FM – 1. FC Slovácko B

Autor: Robert Schedling

6.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Řidič automobilu srazil chodce

Lyžaři. Ilustrační foto.

Podmínky pro lyžaře se lepší

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Oceláři vstřelili lídrovi jediný gól, o výhře Plzně rozhodl mladík Pour

/FOTOGALERIE/ Páté vítězství za sebou na ledě protivníků nepřidali. Hokejisté Třince byliv duelu 41. kola extraligy na půdě Plzně lepším týmem a lídra tabulky přestříleli, po gólu mladého Jakuba Poura z 35. minuty však produktivnější domácí vyhráli 2:1.

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>