„To, že se nám teď daří, tak je velkou zásluhou trenéra. Když jsme se dozvěděli, že by měl tým převzít, tak jsme z toho měli docela vítr. Když jsme pak ale zjistili, že jeho tvrdý přístup a zahraniční zkušenosti přináší ovoce, tak mu můžeme jen a jen poděkovat," svěřil se po utkání hrdina zápasu Martin Sus, který se postaral o obě branky blanických rytířů.

Samotné utkání začali aktivněji hostující fotbalisté. Častěji drželi míč na svých kopačkách, od svého trenéra byli také neustále nabádáni ke hře po zemi. Ani jeden tým si však skulinku ke gólovému zakončení v první půli nenašel.

Vše přišlo po změně stran. Domácí přidali na obrátkách, jenže v době jejich tlaku hosté podnikli rychlý protiútok a Jícha před vyběhnuvším gólmanem Prepslem poslal skórujícímu Susovi míč jako na podnose. Valcíři zahrozili po změně stran pouze dvakrát. Prokešova hlavička postrádala razanci, rána střídajícího Juříčka zase prosvištěla kolem pravé tyče Boháčovy branky. Rozhodující moment přišel deset minut před koncem zápasu. Střelu Jíchy ještě stačil Prepsl vyrazit, na dorážku zcela volného Suse už ale domácí gólman neměl. „U první branky musím pochválit celý tým, který to výborně vykombinoval. Mě už po přihrávce Honzy Jíchy nezbývalo nic jiného, než trefit prázdnou branku. V těch předchozích zápasech jsme si dávali hlavně za cíl vyhrávat domácí zápasy. Když se vám totiž podaří doma čtyřikrát po sobě uspět, tak máte hlavu daleko čistější. Hodně nás pak nakopla výhra na Žižkově, od toho zápasu jsme se odrazili. Pokud budeme dál plnit pokyny trenéra, co po nás chce, tak můžeme vyhrát u kohokoliv," radoval se z tříbodového zisku odchovanec brněnského fotbalu Martin Sus.

Hodně zklamaný byl po posledním domácím utkání kouč Valcířů Milan Duhan. „Celý zápas jsme dnes neodehráli dobře. Bylo to bez pohybu, neagresivní, spíš jsme chtěli hrát takový pomalý fotbal. Furt do šířky a dozadu. S tím nejsem vůbec spokojen," nebral si servítky frýdecký trenér, který nad útočnou potenci svého týmu kroutil hlavou. „Je to dáno i tím, že našim útočným hráčům se nedaří. Navíc jsme dnešní sestavu lepili spíš z defenzivních fotbalistů, což soupeři, který k nám přijel pouze bránit, více vyhovovalo," dodal. S tím ale hostující trenér Vlastimil Petržala nesouhlasil. „Výhra byla naprosto zasloužená, už v první půli jsme měli vyhrávat 2:0. Škoda, že jsme ještě další šance nedotáhli do zdárného konce. Z druhé strany musím pochválit naší obranu, jelikož jsme na krajích měli hráče z lavičky, kteří jsou zvyklí na úplně jiné posty. Prakticky jsme domácí k ničemu vážnějšímu nepustili, oni hrozili jen ze standardek. (sch)

MFK Frýdek-Místek – FC Graffin Vlašim 0:2 (0:0)

Branky: 62. a 80. Sus. Rozhodčí: Váňa – Vaňkát, Plesar. ŽK: Prokeš, Cigánek, Uvíra, Žídek – Hauer, Vebr, Putz. Diváci: 1326.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Cigánek (67. Juříček), Literák, Palko (46. Schroner) – Talián (78. Javorek), Uvíra, Žídek, Zapalač – Staško, H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.

Vlašim: Boháč – Hauer (25. Tomášek), Simerský, Kryštůfek, Starý (16. Radoš) – Sus, Vebr, Hronek (74. Bourenane), Janda – Jícha, Putz. Trenér: Vlastimil Petržala.