Nedělní utkání na Hané se Valcířům vůbec nepovedlo. Po chybách v defenzívě inkasovali od s chutí hrajícího Uničova tři branky. „Absolutně nevím, co si o takovém výkonu mám myslet,“ čertil se po zápase kouč Lipiny Martin Pulpit.

„A přitom v týdnu mužstvo vypadalo výborně. Tohle si musí kluci vyříkat mezi sebou. Mě akorát štve, že když už se přiblížíme bodově k prvnímu mužstvu, tak pak přijde tohleto,“ kroutil hlavou Pulpit.

„Věděli jsme, že přijede soupeř, který bude chtít hrát a nebude jen bránit. To nám vyhovovalo,“ konstatoval trenér domácích Dušan Žmolík a pokračoval: „Hráli jsme útočně, s čímž jsem spokojený. Zároveň jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a udrželi jsme čisté konto. Každá nula je pro nás důležitá,“ řekl Žmolík.

Díky této výhře se Hanáci dostali před svého nedělního soupeře, kterého porazili po sedmi letech.

Valcíři mají šanci na reparát v sobotu 5. října, kdy od 15 hodin hostí ve Stovkách tým SFK Vrchovina.

SK UNIČOV - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (2:0)

Branky: 11. Můčka, 26. Purzitidis, 82. Komenda. Rozhodčí: Bebenek – Mrázek, Macrineanu. ŽK: Bala, Můčka – Varadi, Koňařík, Bialek, Šumský. Diváci: 205.

Frýdek-Místek: Ciupa – Kebísek, Literák, Bialek, Koňařík (46. Šohaj) – Ožvolda (76. Dudek), Hurta – Hykel (88. Nezhoda), Šumský (85. J. Mikulenka), Visić – Varadi (46. Hadi). Trenér: Martin Pulpit.