Ferencváros je úřadujícím maďarským šampionem, který se chystá na boje o postup do Ligy mistrů. Přesto Valcíři dokázali v prvním poločase držet s tímto soupeřem krok a do kabin šli jen s jednogólovou ztrátou.

„V první půli jsme byli rovnocenným soupeřem. Výsledek byl dobrý, kluci měli spoustu sil, poctivě bránili v bloku a měli jsme i několik náznaků šancí,“ pochválil své svěřence za předvedený výkon kouč Frýdku-Místku Michal Hubník.

Ve druhém poločase se ale obraz hry změnil. Zatímco Valcíři udělali jen dvě změny v sestavě, a jednu z toho v bráně, Ferencváros vyměnil celou jedenáctku. A to bylo znát. „Od 55. minuty toho kluci měli dost. Běhali jen bez míče a soupeř tam měl spoustu místa. Pak už to bylo těžké,“ řekl Hubník.

Frýdlantští nestačili na slovenský Makov.
Fotbalisté Frýdlantu v přípravě poprvé prohráli

Ferencváros se poté rozstřílel, hattrick dal Boli z Pobřeží slonoviny, třikrát se trefil i Szánthó a třicetinásobný maďarský mistr došel k vítězství 9:0. Tým trenéra Hubníka se za svůj výkon přesto nemusel stydět. „Pro kluky to bylo za odměnu, aby zjistili, jak vypadá zahraniční fotbal, jak je rychlý a dynamický,“ uvedl kouč Valcířů.

Hubníka potěšil také výkon dvou mladíků. „Dudek coby krajní bek odehrál výborný zápas. Na stoperu pak dostal šanci mladý Packo, kterému pomáhal Literák. Zvládl to dobře. Pokud na sobě budou ještě více makat, tak to mohou dotáhnout daleko,“ řekl Hubník na jejich adresu.

Ferencvárosi TC - MFK Frýdek-Místek 9:0 (1:0)
Branky: 46., 56. a 78. Boli, 60., 66. a 75. Szánthó, 64. a 83. Tokmac, 26. Ramadan.
Ferencváros (1. pol.): Dénes – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos – Somália, Sigér – Isael, Škvarka, Varga – Ramadan.
(2. pol.): Bogdán – Botka, Blazić, Iynbor, Heister – Csonka, Haratin – Szánthó, Katona, Tokmac – Boli. Trenér: Rebrov.
Frýdek-Místek: Bárta (Zouhar) – Koňařík, Literák, Packo, Dudek (Bystřičan) – Skwarczek, Bzirský – Varadi, Siedlok, Hajnoš – Žondra. Trenér: Hubník.

Třinecká Bára Sajdoková kraluje letošním tabulkám.
Úspěch! Třinecká výškařka Sajdoková má nejlepší juniorský výkon na světě
Mobilní informátoři radí turistům přímo v terénu
Mobilní informátoři jsou opět v terénu