Baník Sokolov – MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Hosté vsadili na západu Čech na dokonalou defenzívu a ta nakonec slavila úspěch. Frýdečtí tak v pátém jarním utkání neinkasovali, navíc si ze Sokolova odvezli cenné vítězství. O to se postaral proměněnou penaltou Václav Mozol, který tak potrestal faul brankáře Dvořáka na pronikajícího Staška.

Utkání FK Baník Sokolov – MFK Frýdek–Místek

Valcíři se díky vítězství vrátili opět na jedenáctou příčku tabulky. „V první půli byl k vidění spíš vyrovnaný fotbal, kdy domácí měli častěji míč u nohy. My jsme tady hrozili hlavně z brejků. Podobné to bylo i ve druhé půlce. První velkou šanci měl Staško, který šel sám ze strany, ale bohužel nedal. Pak u nás stálo štěstí, když Cigy (Cigánek, pozn. red.) vykopával míč z brankové čáry," hodnotil průběh utkání hostující brankář Ondřej Prepsl. „Ta penalta byla jasná, jejich gólman Staška stáhnul. Přiznám se ale, že jsem se na Vaška pak ani nedíval. Pořád jsem si říkal, že máme na jaře hroznou smůlu, ať to hlavně dá," smál se po utkání frýdecký gólman.

Branka: 77. Mozol z pk. Rozhodčí: Mikel – T. Kovařík, Peřina. ŽK: Vaněček (4 ŽK), Dvořák I., Blažek – Kmoníček, Uvíra (4 ŽK). Diváci: 720.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Cigánek, Literák, Palko – Uvíra – Talián, Mozol, Zapalač (78. Žídek), Kmoníček (89. Schroner) – Staško (78. Soukup). Trenér: Milan Duhan.

(sch)

Fotbal Třinec – Fastav Zlín 2:2 (0:0)

Branky: 61. Joukl, 83. Dedič – 58. Poznar, 67. Malý. Rozhodčí: Jech – Kotalík, Machálek. ŽK: Kubica (Zlín). Diváci: 612.

Třinec: Paleček – Joukl, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Matoušek (90+1. Lisický), Motyčka, Hupka, Ceplák – Gavlák (75. Dedič), Haša (69. Gulajev). Trenér: Kamil Papuga.

(rom)