„Na Hané se naši hráči představí pouze ve dvou zápasech, a to s domácími a se Znojmem. Duel s ostravským Baníkem se odehraje 13. ledna u nás ve Stovkách, což jistě potěší naše fanoušky," prozradil předseda představenstva frýdecko-místeckého celku Radim Mamula.

Tradiční přípravný turnaj, který se bude hrát již po devatenácté, odstartuje prvním zápasem 8. ledna 2016 a vyvrcholí o dva týdny později dvoudenním Final Four na pražském Vyšehradě. Tam postoupí pouze vítězové skupin, celky na dalších příčkách budou hrát o umístění. „Výjimkou bude případný zápas mezi Opavou a Ostravou. Pokud by týmy na sebe v duelu o umístění narazily, tak se hrát nebude. Kluby nás o to požádaly samy, chceme tím předejít potížím s částí problémových fanoušků," vysvětlil jeden z organizátorů turnaje Aleš Kolář.

Z první ligy se do turnaje zapojí Mladá Boleslav, Zbrojovka Brno, Bohemians 1905, Vysočina Jihlava, Fastav Zlín, Baník Ostrava a Sigma Olomouc. Ta do soutěže nasadí hned dvě družstva. „Olomouc má v první i druhé lize dva týmy, proto nás požádala, jestli by nemohly hrát na turnaji oba. Nechtěli jsme je rozdělovat na áčko a béčko, proto budou týmy Sigmy označeny jako céčko a déčko, podle skupin, ve kterých hrají," doplnil Kolář.

Doplníme ještě zbývající účastníky z Fotbalové národní ligy. Tu budou v turnaji zastupovat kluby Vyšehrad, Pardubice, Varnsdorf, Táborsko, Opava, Znojmo, Frýdek-Místek a loňský vítěz turnaje Hradec Králové. „Účast mohla být atraktivnější, ale tradiční účastníci odřekli kvůli brzkému začátku ligy, která kvůli Euru startuje dříve. Kvůli podobné komplikaci odřekl i slovenský mistr z Trenčína," řekl Aleš Kolář.

Kromě vyplnění přípravného období budou Valcíři moci vykopat i finanční prémie. Ty zůstávající stejné, jako tomu bylo v posledním turnaji. Ve skupině si kluby za každý získaný bod připíší na své konto pět tisíc korun, ve Final Four to bude 22 tisíc a za penaltový rozstřel dostanou dalších deset tisíc. „Zavedli jsme to loni a bylo zábavné sledovat, jak kluby s penězi naloží. Třeba Hradec si za to nakoupil ovoce a zeleninu," prozradil Kolář.

Změna přišla tentokráte na pozici patrona turnaje. Herce a příležitostného fotbalistu Davida Novotného vystřídá bývalý skvělý fotbalista a nynější televizní fotbalový expert Petr Švancara.

TIPSPORT ZIMNÍ LIGA 2016Skupina A – hř. Vyšehrad
Bohemians 1905, FC MAS Táborsko, FC Vysočina Jihlava, FK Slavoj Vyšehrad

Skupina B – hř. Mladá Boleslav
FK Pardubice, FK Mladá Boleslav, FC Hradec Králové, FK Varnsdorf

Skupina C – hř. Vyškov
SFC Opava, FC Fastav Zlín, FC Zbrojovka Brno, SK Sigma Olomouc

Skupina D – hř. Olomouc
SK Sigma Olomouc, FC Baník Ostrava, 1. SC Znojmo, MFK Frýdek-Místek