FRÝDEK-MÍSTEK – PAWLOWICE 6:0 (2:0)

V letním přípravném období nasázeli fotbalisté Frýdku-Místku svému polskému soupeři pět branek. V sobotním dopoledni svou bilanci svěřenci trenéra Oldřicha Machaly ještě o gól vylepšili.

Proti dvanáctému celku třetiligové soutěže našich severních sousedů začali lépe domácí. Ti se z prvního gólu radovali již ve 2. minutě, kdy Kerbr zahrával z levé strany standardní situaci a na jeho centr si nejvýše naskočil obránce Hrdlička. O sedm minut později vedli domácí již dvoubrankovým rozdílem, když naopak Švrčkův centr dopravil do hostující sítě hlavou Chýlek. Poté se ve dvou nadějných šancích ocitl mladíček Ostrák, ale ten na svou premiérovou branku v seniorské kategorii musí ještě počkat. Hosté dali o sobě poprvé vědět ve 28. minutě, kdy dorážka jednoho z jejich hráčů skončila na břevně Lužného branky. Čtyři minuty před přestávkou naopak zachránila domácí celek tyčka.

Po změně stran již valcíři na hřišti dominovali. Třetí branku v soupeřově síti zařídila útočná dvojice Chýlek – Kerbr, kdy druhý jmenovaný mířil přesně k levé tyči. V 54. minutě nastřelili hosté opět tyčku, to však bylo z jejich strany vše. Na 4:0 zvyšoval přízemní střelou Kerbr. Sedm minut před koncem zápasu padla nejhezčí branka utkání. To míč putoval po ose Chýlek – Švrček k volnému Grussmannovi, který přesně mířenou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Skóre přípravného duelu pak uzavřel v samém závěru Kerbr, který z trestného kopu zkompletoval svůj hattrick. Valcíři tak až ve svém desátém přípravném zápase uchovali čisté konto.

Branky: 47., 64. a 89. Kerbr, 2. Hrdlička, 9. Chýlek, 83. Grussmann. Rozhodčí: Duda - Adamec, Zeman. Diváci: 100.

Frýdek-Místek: Lužný (46. Prepsl) – Švrček, Staněk, Hrdlička, Grussmann – Dvořák, Literák, Biolek, Ostrák (46. Preči) – Kerbr, Chýlek. Trenér: Oldřich Machala.