„Musíme být pokorní, známe sílu Karviné a ona taky měla nějaké možnosti ze standardek. Herně jsme byli lepší, ale ten bod bereme. Náš projev se už začíná vybarvovat, naznačily nám to už poslední přípravné zápasy. Nadále se budeme chtít prezentovat nátlakovým útočným fotbalem," hodnotil derby krátce po jeho skončení kouč Valcířů Milan Duhan.

Doma hostí Zlín

Druhým soupeřem frýdecko-místeckých fotbalistů bude tým Fastavu Zlín. Ševcům se první jarní duel před domácími fanoušky vydařil, když s Mostem vyhráli 2:1 díky gólům útočníka Lukáše Železníka.

„Dostali jsme gól už v první minutě, což bylo něco strašného. Jsem rád, že nás to nepoložilo. Kluci makali a nakonec máme všechny body, což je super," řekl zlínský střelec, který nejprve vyrovnal brankou z pokutového kopu, tu druhou už přidal ze hry.

„Den před zápasem jsme kopali na tréninku penalty. Já, Poznar a Benčík. Každý jsme ze dvou jednu nedali a každého to stálo pětistovku do kasy. Když jsem viděl, že po faulu je míč u mě, tak už jsem ho nikomu nedal. Hodně mě znervózňovali ale hráči hostů, kteří za mnou pořád chodili a říkali, že ji nedám. Snažil jsem se je nevnímat.

Výhru už ale musíme hodit za hlavu. Zvládnout musíme další nejbližší zápasy s Frýdkem-Místkem a Vltavínem. V prvních kolech prostě musíme sbírat body," dodal Železník.

Kolik přijde fanoušků?

Ve Stovkách jsou na jarní start FNL připraveni. Nové marketingové oddělení připravilo pro fanoušky spoustu novinek. „Před zápasem, i v jeho průběhu, bude fotbalovou atmosféru zajišťovat nový promotér, Hynek Nekuža, který se bude celou dobu starat o zábavu diváků. A nebude na to sám. Pomáhat mu bude nový tým hostesek, který klub vybral ve veřejném castingu.

Dívky budou navíc prodávat bulletiny a další promo předměty," řekl předseda klubu MFK Frýdek-Místek Radomír Myška, který dále pokračoval: „O poločasové přestávce hostesky rozhodí mezi diváky jedenáct atraktivních cen."

Pokud počasí udrží rekordní březnové teploty, dá se očekávat ve Stovkách opět několikatisícová návštěva.

„Samozřejmě budeme rádi, když na utkání dorazí co nejvíce našich fanoušků. Už v Karviné jsme měli prakticky domácí prostředí. Chtěl bych ale diváky upozornit, že ještě na toto utkání bude ve Stovkách omezené parkování. Fanoušci tak musí využít místní MHD, nebo svá auta zaparkovat v okolních ulicích nad stadionem. Mobilní hokejová hala bude na parkovišti stát do konce března," upozorňuje diváky chystající se dnes na frýdecko-místecký stadion Radomír Myška.

Na diváckou kulisu ve Stovkách se těší také fotbalisté Zlína. „Jedeme na horkou půdu. Frýdečtí fanoušci umějí domácímu mužstvu udělat pomyslného dv dvanáctého hráče a vytvořit dobrou kulisu. Na druhou stranu počítám, že bouřlivá atmosféra vyburcuje také nás," nechal se slyšet na oficiálních stránkách zlínského klubu obránce Fastavu Michal Malý.

Ceny vstupenek zůstaly pro jarní odvetnou část nezměněny. To znamená, že muži zaplatí padesátikorunu. Ženy, studenti a důchodci platí třicet korun. Děti do 15 let mají vstup na stadion zdarma.

S pivem v zádech

Frýdecko-místečtí fotbalisté půjdou do jarních bojů s novým partnerem, kterým se stal regionální pivovar Radegast. „Jde o dlouhodobější spolupráci, kdy jsme s pivovarem podepsali smlouvu na pět let. Radegast tak bude oficiálním pivem klubu a naši fanoušci jej tak budou moci pít při všech domácích zápasech," prozradil Myška.

Ten také ocenil i speciální bonus, který pivovar pro fotbalisty připravil. Pokud totiž A tým dosáhne ve Fotbalové národní lize na 8. a lepší umístění, získají členové týmu a fanoušci odměnu ve formě pětiset kusů hořkého piva Radegast.

Z liberecké juniorky přichází na hostování Filip Kmoníček

Pokud se papírově vše podaří doladit, měl by se dnes mezi náhradníky druholigových fotbalistů MFK Frýdek-Místek objevit dvaadvacetiletý záložník či útočník Filip Kmoníček. Ten s fotbalovými krůčky začal v Kolíně, odkud v žákovském věku odešel do libereckého Slovanu.

„Filip k nám přichází na půlroční hostování s následnou opcí," prozradil ředitel fotbalového klubu Radomír Myška. Kmoníček by se tak stal již osmou zimní posilou frýdecko-místeckých fotbalistů.

Martin Pulpit: Vyhráli jsme jednou a chceme znovu

Trenér Martin Pulpit.

Poté, co dokázali fotbalisté Zlína v jarní premiéře otočit nepříznivý průběh zápasu s Mostem a po dvou brankách Lukáše Železníka zvítězili 2:1, čeká je dnes Frýdek-Místek, který se může spolehnout na nejpočetnější diváckou kulisu ve FNL.

Zlín ztrácí na svého soupeře čtyři body a hosté by se k němu rádi přiblížili.

„Já nerozlišuji, jestli se hraje o šest bodů nebo ne. Budu se opakovat, ale už před začátkem jara jsem řekl, že potřebujeme pět až šest vítězství. Máme teprve jedno, takže úkol zůstává. Jestli přidáme druhé už v tomto utkání, není až tak důležité, zdůraznil trenér Zlína Martin Pulpit.

Proti žlutomodrým stojí mužstvo, které čtyřikrát v řadě neprohrálo a v předchozích třech kolech vždy remizovalo. Domácí požene nejpočetnější divácká kulisa v soutěži. Hosté přesto po výhře nad Mostem chtějí bodovat i proti nováčkovi soutěže.

„Musíme si dát pozor na klíčové hráče soupeře což je určitě záložník Mozol a útočník Prokeš. Frýdek má kvalitní standardní situace. V týdnu jsme pracovali na tom, abychom se nedopustili chyby jako v první minutě domácího zápasu s Mostem. Doufám, že to přinese kýžený efekt," přeje si Pulpit.

Na hráčích bylo po zápase s Mostem vidět, jak velkého břemene zodpovědnosti za úspěšný domácí start se zbavili.

„Pro hráče to vítězství bylo samozřejmě nesmírně důležité. Situace před prvním zápasem, co se týče hlavně bodového zisku, totiž nebyla ideální. Ve Frýdku se budeme snažit umazat nějaký ten minusový bodík v tabulce pravdy. Pokusíme se hrát na vítězství a uvidíme, co z toho vzejde. Cesta k bodům vede jen přes potřebné nasazení a agresivitu," přiznal trenér Zlína.

Zlín nemusí ve druhém jarním kole řešit vynucené absence ve vlastních řadách a trenér Martin Pulpit může poslat na hřiště momentálně to nejlepší, co má k dispozici.

„Chtěl bych, abychom se prezentovali opět kolektivním výkonem a každý trenér je vždycky rád, když mu útočníci střílí branky. Proto bych byl rád, kdyby se vedle Železníka probudili i Poznar a Jordan. Dá se předpokládat výborná atmosféra a to je výzva pro každého hráče," dodal trenér Zlína Pulpit.