„Kluky hned na úvod čeká náročné soustředění, které absolvujeme v Luhačovicích. Tam to dobře znám, už z působení v Sigmě Olomouc. Ten areál tam má vše, co má mít. Hlavně super podmínky pro trénování a také nezbytnou rehabilitaci,“ prozradil začátek zimní přípravy frýdecko-místecký kouč.

Valcíři ještě před soustředění stihnou přípravné střetnutí s jedenáctým celkem prvoligové soutěže – s Hradcem Králové. „My jsme to utkání zvolili i z toho důvodu, že až tolik střetnutí s prvoligovými celky neodehrajeme. Pro nás to bude jistě cenná zkušenost. Do zápasu však budeme mít za sebou pouze jeden trénink, takže až tolik od toho duelu neočekávám,“ prozradil Machala.

Frýdecko-místecký kádr by měl v jarních odvetách zůstat skoro pohromadě. „Na odchodu je záložník Mucha, který si hledá v této chvíli angažmá. Z nových tváří do přípravy naskočí naši odchovanci. Z dorostu se přeřadí nadějní mladíci Preči a Ostrák, z juniorky pak Hlaváč mladší,“ řekl sportovní ředitel klubu Radomír Myška.

V kádru by měl zůstat i podzimní nejlepší střelec MSFL Milan Kerbr, kterého si Slovácko chtělo stáhnout z hostování. „Tak my jsme měli Milana ze Slovácka půjčeného na rok. To zimní jednání s nimi bylo hodně složité, ale já jsem určitě rád, že u nás tento hráč zůstal i na jaře. Jedná se o kvalitního fotbalistu,“ uzavřel Machala.