„Stejně jako v minulém či předminulém roce plánujeme pětidenní přípravu pod vedením známého horolezce Libora Uhra. Zúčastníme se rovněž zimního turnaje Tipsport liga a začátkem února odjedeme na tradiční herní soustředění. To ale tentokráte neabsolvujeme v Brumově, ale více na jihu, v Břeclavi," prozradil plán kouč Valcířů Milan Duhan.

Hlavně na kondiční přípravu v Beskydech se fotbalisté nesmírně těší. „Teď se mě ještě na nic neptejte, spíš, až se vrátíme domů. Nás, brankáře, tahle příprava nejspíš zabije," smál se krátce po oznámení, že letos tahle část přípravy s horolezcem Uhrem nemine ani frýdecko-místecké gólmany, Jiří Hlaváč. A co si pro hráče tedy pokořitel druhé nejvyšší hory světa K2 připravil? „Bude to takový kondičně vytrvalostní typ přípravy. Hodně bude samozřejmě záležet na podmínkách, ale vypadá to, že to bude letos bez sněhu," truchlí trochu Uher. „Bude to tedy jiný druh pohybu, než měli kluci v předminulém a minulém roce, kdy se brodili po pás ve sněhu. Mám ale pro ně připraveny ty nejlepší kopce a nejlepší svahy. Budou to takové traky se zátěží, víceméně hodinové stoupání se seběhy. Určitě dostanou zabrat, ale pokud chtějí hrát druhou ligu, tak musí makat. Podle mě je na trávníku nikdo šetřit nebude. Každý krok, který udělají navíc, tak určitě pak v sezoně najdou," myslí si známý český horolezec.

Kádr Valcířů prozatím velkých změn nedoznal. V týmu již nejsou krajní záložníci Jan Dobrovolný a Michal Šrom, kteří se vrátili do svých mateřských oddílů. Na úvodních trénincích chyběl ještě defenzivní záložník Dalibor Vašenda, který v těchto dnech zkouší štěstí v exotickém Thajsku. Mezi nové tváře by se v jarních bojích mohli zařadit: útočník Petr Zapalač (bývalý hráč ostravského Baníku, naposledy fotbalisty Viktorie Žižkov), obránce Petr Cigánek (hráč SFC Opava, vloni stoper druholigového Třince), obránce ze slovenské Senice Ivan Hladík, defenzivní záložník Jakub Habusta ze Sigmy Olomouc, obránci Jan Neuberg z pražské Slavie a Igor Schröner z třetiligové Orlové. Šanci jistě dostanou také záložník Lukáš Palko (Slavia Praha, naposledy hrál ve švýcarském celku SC Kriens) a útočník vietnamského původu Emil Le Giang z Nitry. O možnost chytat mezi třemi bílými tyčemi se ve Frýdku popere gólman Michal Stehlík ze Sparty Brno. „Uvidíme, jak se vše vyvrbí. Stále jsme ve fázi jednání," dodal předseda frýdecko-místeckého klubu Radomír Myška.

První přípravné utkání odehrají Valcíři v sobotu 11. ledna, kdy v rámci zimní Tipsport ligy poměří od 13 hodin síly s Karvinou. Hrát se bude na umělé trávě v Ostravě-Vítkovicích.