„Na úvodním tréninku jsme hráčům zkontrolovali jejich váhu, jinak byl první trénink spíše takový seznamovací, herní," prozradil asistent trenéra Valcířů Luboš Berešík. „V dalším týdnu už sehrajeme dva přípravné zápasy. V nich bychom chtěli vidět některé vytipované hráče. Pak se rozhodneme, kdo u nás zůstane," dodal slovenský stratég.

Prvním soupeřem Valcířů bude v zimní Tipsport lize ostravský Baník (hraje se ve středu 13. ledna od 15 hodin ve frýdeckých Stovkách, pozn. red.), poté následuje duel se Sigmou Olomouc. Hráče ale čeká především nepopulární fáze – nabírání fyzické kondice.

„V první části naší přípravy budou tréninky zaměřené hlavně na nabírání kondičních schopností. Postupem času se budou ale objemy zmenšovat a převládat budou herní věci. V přípravných zápasech chceme ladit náš herní systém a připravovat tým na soutěžní zápasy, ve kterých bychom chtěli pokračovat v dobrých výsledcích z konce podzimu.

Našim cílem je posunout tým do vyšších pater tabulky a zároveň tím přitáhnout do Stovek opět naše fanoušky," přeje si Berešík, který ještě prozradil, že by klubové vedení rádo posílilo na třech až čtyřech postech.

„Byli bychom spokojeni, kdyby se podařilo do zdárného konce dotáhnout příchody jednoho stopera, krajního obránce, středního záložníka a také i kvalitního útočníka," dodal Berešík.

Na úvodním tréninku Valcířů se již z podzimního kádru neobjevila trojice Zapalač, Mehremić, Bello. Mezi novými tvářemi naopak byli Petr Zavadil ze Zlína, Dominik Veselý z Kolína, či David Kuric z MŠK Žilina. Šanci v přípravě dostanou rovněž i mladí nadějní dorostenci klubu Daniel Bialek, David Marek a Radim Šafner.