Tamní fotbalisté sice v minulém kole uspěli na hřišti v Ústí nad Labem (1:0), tříbodový zisk je ale z poslední příčky šestnáctičlenné druholigové tabulky ještě neodpoutal. „V Ústí jsme přečkali jejich úvodní tlak, kdy nás domácí trošku zatlačili. Potom jsme už ale začali být lepší. Po přestávce měli Ústečtí jednu nebo dvě šance, ale nic víc už na nás nevymysleli. Nám se podařila v závěru secvičená standardka, která znamenala vítězství,“ ohlédl se za minulým kolem Petr Literák, kapitán Valcířů a autor zmíněné branky
na ústeckém stadionu.

„Pokud bychom prohráli, ty nůžky by se již hodně rozevřely. Na jaře by to pro nás bylo dost těžké, i proto si vítězství z Ústí nesmírně vážíme,“ dodal zkušený zadák Frýdku-Místku.

Frýdečtí v předehrávce prvního jarního kola přivítají v sobotu na svém stadionu od 13.30 hodin Pardubice. Tedy soupeře z horní poloviny tabulky. „Vzhledem k počasí a terénu nám nezbývá nic jiného než to doma ubojovat. Nevím, kdy jsme nad Pardubicemi naposledy vyhráli, ale musíme už tu sérii zlomit. Pardubice mají v kádru zkušeného Jeřábka a střelce Petráně. Pozor si musíme dát ale na všechny jejich hráče,“ zdůraznil Literák.

I on připustil, že už pomalu začíná být na týmu vidět práce trenéra Josefa Petříka. „Podle mě je v našich zápasech teď vidět, že si pomalu zvykáme na to, co po nás trenéři chtějí. I ten systém zajišťování a bránění je poznat. Vždyť jsme v posledních dvou zápasech nedostali gól,“ pochvaloval si Petr Literák, kapitán MFK Frýdek-Místek.

Program 16. kola:
sobota – 13.30: Frýdek-Místek – Pardubice, Příbram – Třinec, 14.00: Hradec Králové – Znojmo, 16.15: České Budějovice – Vlašim. Neděle – 10.15: Olympia
Praha – Táborsko, 13.30: Sokolov – Ústí n. L., Varnsdorf – Žižkov. Předehráno: MFK Vítkovice – SFC Opava 1:2 (0:1).

Za svůj výkon byl frýdecko-místecký kapitán Petr Literák zvolen nejen hvězdou 15. kola, ale byl také zařazen do sestavy kola.

Fotbal_hvězda_kolaZdroj: Deník   Fotbal_sestava_kolaZdroj: Deník

Fotbal_tabulka_FNLZdroj: Deník