„Je to pořád fotbal, nic ale nevzdáváme," podotkl třinecký ředitel Karel Kula, který ve Stovkách duel o druhé místo osobně sledoval.

Zajímavý duel 18. kola třetí nejvyšší soutěže skončil zaslouženou výhrou domácího celku. Valcíři už v prvním poločase ukázali svou sílu v defenzívě, kdy hvězdně nabitý celek Prostějova prakticky vůbec k ničemu nepustil. O první změnu skóre se postaral ve 26. minutě kanonýr Teplý, který nadvakrát zužitkoval přesné kolmice Mozola.

Prakticky hned z protiútoku mohl skórovat Gulajev, ale tomu v zakončení zabránil fantastický zákrok brankáře Bureše. „Snažil jsem se míč umístit k tyči, ale on se mi tam dostal ještě zády a nohou," prozradil frýdecko-místecký útočník. Více již první poločas nenabídl. „Musíme si přiznat, že soupeř byl lepší, organizovanější, věděli, co mají hrát," hodnotil první půli hostující Lukáš Zelenka.

Také po změně stran to byli domácí fotbalisté, kteří udávali tempo hry a v 60. minutě to bylo po Mozolově úniku a přesné hlavičce Švrčka – 2:0. Valcíři pak mohli soupeři nasázet ještě další branky. V 76. minutě po krásné akci Bačíka se Švrčkem zakončoval Mozol přízemní střelou, na kterou však hostující Bureš konečky prstů dosáhl. V závěru pak ještě nastřelil Švrček po Mozolově úniku tyčku.

„Utkání prakticky vyřešilo souboj o první dvě příčky v tabulce. Dnes byl jasně vidět ten rozdíl mezi námi a Frýdkem. Musíme si objektivně přiznat, že jsou lepší," lpěl slova chvály na domácí celek Lukáš Zelenka. „Kluci podali vynikající výkon. Jen mě trošku mrzí, že si v určitých fotbalových věcech nevěří ještě více. Proti Prostějovu ale kluci prokázali jasně svou kvalitu, s tím musím být spokojen," usmíval se po utkání domácí kouč Milan Duhan.

MFK Frýdek-Místek – 1. SK Prostějov 2:0 (1:0)
Branky: 26. Teplý, 60. Švrček. Rozhodčí: Santarius – Priesol, Nesrsta. ŽK: Ceplák – Zelenka. Diváci: 750

Frýdek-Místek: Hlaváč – Literák, Coufal, Korneta, Žídek – Švrček, Mozol (86. Skotnica), Talián, Ceplák – Gulajev (70. Bačík), Teplý (80. Pešek). Trenér: Milan Duhan
Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal (67. Zatloukal), Zbožínek, Krejčíř – Punčochář, Pavlík, Zelenka (82. Svozil), Kazár – Machálek (60. Hirsch), Pospíšil. Trenér: František Jura