Petře, jak vůbec vznikla myšlenka založit ve Frýdlantu ženský tým?

Ono to bylo tak, že jednou se sešly dvě kamarádky a řekly si, že by zkusily zafušovat klukům do fotbalu.

Na fotbalové scéně působíte již rok. Jak jej hodnotíte?

Já bych jej hodnotil velice kladně, a to i přes velmi těžký začátek. Děvčata se za tu dobu stmelila a dala dohromady kladný a pozitivní tým, který chce na sobě poctivě pracovat a zlepšovat se. Z počátečního počtu třiceti dívek se kádr ustálil na jednadvaceti. A teď jdeme za svým cílem.

Jakou máte tréninkovou účast?

Musím říct, že před tréninkovou účastí děvčat musím smeknout klobouk. Chodí poctivě a s radostí, což mě, jako trenéra, samozřejmě velice těší. Doufám, že jim nadšení a píle vydrží. A v čem je to jiné než mužský fotbal? Samozřejmě v pohlaví a v náladě v týmu. Holky mají náramnou vlastnost držet při sobě v dobrém i zlém a táhnout za jeden provaz.

Co se děvčata za první rok už naučila?

Morálce, disciplíně a přístupu k fotbalu. Zatím se učí základy, při kterých už jde vidět výrazné zlepšení. Máme ještě hodně práce před sebou, ale není kam spěchat.

Kdy máte naplánováno, že se oficiálně přihlásíte do soutěže?

Máme za sebou už několik přátelských utkání se střídavými výsledky. Co se týče samotného přihlášení, tak to záleží i na vedení našeho oddílu, které nám vychází vstříc. Uvažujeme, že od podzimu zkusíme soutěžní utkání, ale celá věc je ještě v jednání.

Přijímáte ještě další adeptky? Jak se mohou stát členkami vašeho týmu?

U nás má šanci každá dívka, která má ráda fotbal a má vůli na sobě poctivě pracovat. Stačí přijít na trénink, který máme třikrát týdně.