Vstup do sezony se staříčským fotbalistům vůbec nepovedl. První bodový zisk přišel až v osmém zápase, kdy na domácím hřišti vydoloval Staříč bod za remízu 2:2 s Jeseníkem nad Odrou. Suma sumárum to dělá za podzim pouhých sedm bodů za dvě vítězství a právě zmiňovanou remízu. V tabulce patří Staříči poslední příčka, když na celky před ní ztrácí šest bodů.

„Pohled na tabulku nás samozřejmě přes zimu nenechal klidnými. Chceme pro záchranu krajské soutěže ještě něco udělat, takže jsme se posílili o několik hráčů, kteří mají zkušenosti z vyšší soutěže,“ řekl asistent trenéra Jiří Laža.

Trenérem družstva zůstal i v jarních bojích Martin Svoboda z Havířova, který s přípravou na odvetnou část sezony příliš spokojen nebyl. „Bodejť by byl. Trénovali jsme třikrát týdně a hlavně na to nenáviděné běhání moc kluků v zimě nechodilo,“ dodal Laža.

Ve Staříči jsou si všichni vědomi, že bude důležitý vstup do jarní části soutěže. „Důležité to bude, ale nečeká nás vůbec nic lehkého. Hrajeme sice dvakrát doma, ale hostíme v derby Kozlovice a poté Fryčovice,“ uzavřel Laža.

FK STAŘÍČ

Kádr: Smetana, Jukl, Janota, Váňa, Urbiš, M. Pešek, Volný, Prokop, Bittner, Tarkoš, Šištík, Bernklau, Strakoš, Vrtný, Řezáč, Koza, Kovács, Michna.
Přišli: Kovács (host. z Albrechtic), Tarkoš (Lískovec), Šištík, Prokop (oba Fryčovice).
Odešel: Quitt (Fryčovice).

(zd)