SK Dětmarovice – TJ Vendryně 1:3 (0:2)

Po vítězství na domácím pažitu v prvním kole uspěl rovněž v derniéře na půdě rivala. Triumf Vendryně začal klíčit už v prvním poločase, kdy se dostala do dvougólového trháku. Stoszek s Kajfoszem pomocí napadání získali míč a první z nich ho dopravil za záda domácího brankáře – 0:1. To stejné mohl provést obránce Sostřonek, ale s Martinčíkovým centrem nenaložil správně. O několik minut později Buzek založil útok kolmou přihrávkou, Stoszek se dostal před bránu a nezištně přihrál Kajfoszovi, který se nemýlil – 0:2. „V úvodním dějství jsme hráli přímo excelentně. Nevím, zda nás protivník podcenil, protože už jednou se s námi střetl," zamyslel se lodivod Vendryně Zdeněk Černek. Dětmarovice zahrozily Macečkem, ale brankář Csikán se jeho střelou nenechal překvapit. „Kontaktní gól na konci poločasu nám skutečně chyběl. Ta prohra s Vendryní mrzí víc než minule proti Bohumínu. Rozhodly hrubé chyby, vlastně oba góly jsme si dali sami, a to se pak takový stav velice těžce dohání, natož obrací. Zvlášť proti nadšeně bojujícímu soupeři, jako je Vendryně," rekapituloval první poločas trenér Dětmarovic Petr Czyž.

Zkušený gólman hostí si dobře vedl i po změně stran, kdy domácí fotbalisté viditelně zvýšili obrátky. Připsal si několik bravurních zákroků, kryl tři tutovky. Na jednu střelu nestačil, do jeho sítě si našel cestu míč po akrobatické střele J. Czyže. Dětmarovice ožily, ale zpackaný zápas už nezachránily. V jeho posledních okamžicích totiž střídající Ploszek vyhrál těžký osobní souboj, předal míč Stoszkovi, který si pohrál s obráncem i brankářem a dal výsledku konečnou podobu – 1:3.
Vendryně přečká zimní pauzu na sedmém místě tabulky krajského přeboru, takže její kouč Černek může být po právu spokojen. „Bodovými propočty jsme kluky nezatěžovali, ale já si přál, abychom jich uhráli dvacet a dostali se do středu tabulky, což se nám podařilo. Máme o tři body více, podzim hodnotíme kladně. Vyjma Vítkovic nás nikdo ze soupeřů nepřehrál, všem jsme se vyrovnali i po takticko-technické stránce," pochvaloval si trenér, který v polovině devadesátých let minulého století zažil ve Vendryni krajskou soutěž ještě jako hráč. „Poslední dva zápasy jsme skutečně nezvládli a je to škoda, protože herně jsme na to měli. Slabší produktivita nás provází už nějaká čtyři kola. Alfou a omegou fotbalu je fyzická kondice, a ta nám bohužel chybí, to si musíme přiznat. My máme v týmu nadstandardní individuality, skvělé technické hráče. Když se podíváte na soupisku, kde jsou Hrdlička, Maléř, Šrámek, Kořínek, Maleňák nebo Maceček, tak s takovým týmem byste měl hrát o postup. Naše kondice ale neodpovídá tomu, abychom hráli špici a na tom musíme zapracovat," naznačil trenér Petr Czyž.

Vendryně: Csikán – Buzek (70. Gurecký), Chlebek, Sostřonek, Fojcik – Kohut, Baron (60. Broda), Martinčík, Mikula (90. Chwastek) – Sztoszek, Kajfosz (80. Ploszek). Trenér: Zdeněk Černek.

(rom, čin)