Krajský přebor mužů

Pozměněný kádr Janovic začal novou sezonu v domácím prostředí nejtěsnější výhrou nad týmem Bohumína, tentokráte zavítají svěřenci nového trenéra Jiřího Hořínka v neděli do Rýmařova. „Nálada je v týmu po vyhraném utkání dobrá, absence nebude zítra žádná. Ještě v týdnu jsme doladili hostování Radka Látala a Jakuba Pohludky z Vratimova. Víme, že nás nečeká jednoduché utkání. Cílem bude neprohrát a dle vývoje zápasu se pokusíme myslet na plný bodový zisk,“ prozradil předseda klubu Dalibor Láža.

Krajský přebor, 3. kolo

Sobota 20. srpna
Hradec n. Mor. – Oldřišov 17.00 (rozhodčí: Orieščík), Petřkovice – Pustá Polom 17.00 (Šištík), Český Těšín – Poruba 2011 17.00 (Dresler), Jakartovice – Dětmarovice 17.00 (Picmaus).

Neděle 21. srpna
MFK Karviná B – Háj ve Slezsku 10.30, hř. Kovona, tráva (Galásek), Bohumín – Polanka 17.00 (Futerko), Rýmařov – Janovice 17.00 (Latoň), Frýdlant n. O. – Frenštát p. R. 17.00 (Ochodek).

I. A třída, skupina B

Šenov – Bystřice
Z pohledu hostů se nejedná o optimálního soupeře na rozjezd. Loňský nováček ze Šenova byl štikou I. A třídy a takřka do poslední chvíle se rval o postup do krajského přeboru. V souboji s béčkem Karviné nakonec neuspěl a třetí postup v řadě nevyválčil. Fotbalisté Bystřice vstoupí do nového soutěžního ročníku pod vedením trenéra Pavla Vavřače, který už před pár lety v Bystřici působil. Tehdy měl k dispozici zkušenější tým, teď bude muset pracovat s mladými hráči. „Kádr jsme omladili, talentovaným mladíkům scházejí zkušenosti, ale na druhou stranu mají určitou perspektivu. Kdybych měl mužstvo pohromadě tak rok nebo dva, troufl bych si s ním hrát v první polovině tabulky. Momentálně se tak vysoko pohybovat nebudeme. Počítáme s tím, že budeme hrát v dolní části tabulky. Podstatné bude vyhnout se bezprostředním problémům se záchranou,“ hlásí trenér Pavel Vavřač.

Stonava - Smilovice
Výzva - tak se na první střetnutí v začínající fotbalové sezoně 2011/2012 musejí dívat ve Smilovicích. Družina vedená trenérem Pavlem Smatanou na jaře odjela ze Stonavy s nepořízenou, poražení hosté tenkrát spílali rozhodčímu. Jestli se na arbitra budou hněvat i tentokrát, zatím nelze předjímat, na každý pád jsou si vědomi toho, že v prvním utkání nastoupí v jámě lvové. „Pokusíme se bodovat, to je jasné. Zároveň ale respektujeme sílu soupeře, který má jen ty nejvyšší ambice. Také my bychom se rádi pohybovali vysoko. Opustili nás někteří starší hráči, mužstvo jsme výrazně omladili. Naši hráči v přípravě prokázali, že by se mohli stát nejen jeho členy, ale pravoplatnou a nedílnou součástí,“ tvrdí trenér Smilovic Pavel Smatana.

Horní Suchá - Čeladná
Fotbalisté Čeladné se po loňském sestupu z krajského přeboru představí v letošním ročníku v I. A třídě. Ve svém úvodním zápase si Čeladenští zahrají v Horní Suché. „Začínáme nový ročník a pro stávající kádr to je výzva, neboť vedení klubu SK Beskyd Čeladná stanovilo úkol pohybovat se v horních příčkách tabulky. Myslíme si, že na to máme a po podzimní části soutěže uvidíme, zda budeme bojovat o postup do krajského přeboru,“ říká předseda klubu Petr Sedlák. Mužstvo prošlo obměnou, trenérem zůstává Milan Procházka, ale vrátili se hráči, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží jako Cuper, Úlehla, Kunz, Staskevič, Neuwirth, Oborný a další. „První zápas pro nás bude zkouškou, kdy zjistíme vše potřebné o sehranosti týmu. Hráči chtějí udělat maximum pro úspěšný vstup do soutěže. Chtěli bychom na půdě soupeře vyhrát a tím pádem poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří i přes loňské neúspěchy nepřestali povzbuzovat náš tým a naopak dostat ještě více diváků do hlediště,“ dodal Sedlák.

I. A třída, sk. B, 3. kolo

Sobota 20. srpna
Brušperk – Raškovice 17.00 (Poledník), Petřvald n. Mor. – B. Albrechtice 17.00 (Slaný), Staré Město – Veřovice 17.00 (Přeček), Stonava – Smilovice 17.00 (Tabášek), Šenov – Bystřice 17.00 (Fanc), Horní Suchá – Čeladná 17.00 (Brezovský), Frýdek-Místek B – Stará Bělá 17.00, umělá tráva (Křenek).

I. B třída, skupina C

Nýdek - Těrlicko
Na velice nepříjemného protivníka narazí v premiérovém zápase nového ročníku první B třídy fotbalisté Nýdku. Zavítají do Těrlicka, které bylo v domácím prostředí postrachem favoritů a ke svým protivníkům se příliš pohostinně nechovalo. Kdo bude favoritem utkání? Těžko říct. Domácí nehodlají bojovat do poslední chvíle o záchranu, tak jak to bylo loni a Nýdek se nechce za každou cenu tlačit do I. A třídy. Zkoušeli jsme to dvakrát po sobě, ovšem bez úspěchu. Asi nebude od věci dát příležitost někomu jinému. Po vyšší soutěži pošilhává Dolní Lutyně a především Vendryně, hodně silní budou i nováčci z Doubravy a Dobratic, nahoru budou chtít i Mosty. My se budeme snažit pohybovat do pátého místa,“ ujišťuje trenér Nýdku Miloš Koloničný.

I. B třída, sk. C, 3. kolo

Sobota 20. srpna
Vendryně – Hnojník 15.00 (Žvak), Doubrava – Jablunkov 17.00 (Chýlek), Dobrá – Sedliště 17.00 (Tisovský), Těrlicko – Nýdek 17.00 (M. Ondračka st.), Oldřichovice – Dolní Lutyně 17.00 (Bureš), Mosty – Hrádek 17.00 (Klečacký), Dolní Datyně – Dobratice 17.00 (Filipský).

I. B třída, skupina D

Oproti minulé sezoně bude mít frýdecko-místecký okres v I. B třídě, skupině D, pouze dva zástupce. Tým Kozlovic loňskou sezonu nezvládl a nejméně na jednu sezonu se s krajskými soutěžemi musel rozloučit.

Fotbalisté Fryčovic i Staříče poputují o víkendu ke svým premiérovým zápasům na hřiště svých soupeřů. Fryčovičtí si zahrají v Michnově, Staříč v nedaleké Libhošti.

I. B třída, sk. D, 3. kolo

Sobota 20. srpna
Nový Jičín B – Suchdol 17.00, hř. Hodslavice (Brabec), Kopřivnice – Starý Jičín 17.00 (Krpel).

Neděle 21. srpna
Kateřinice – Jakubčovice 17.00 (Kret), Jeseník n. O. – Vlčovice 17.00 (Kolarský), Tichá – Odry 17.00 (Kielar), Lichnov – Fryčovice 17.00 (Dytko), Libhošť – Staříč 17.00 (Valošek).

(rom, zd)