O osudu duelu, který na postavení obou celků nemohl nic změnit, bylo rozhodnuto velmi záhy. Po devíti minutách se prosadil povedenou hlavičkou Husárik, ke kterému se vzápětí dvěma trefami přidal Bystrý. Po dvaadvaceti minutách tak byl stav 3:0 a tím i prakticky hotovo.

Hodně zklamaně pak opouštěl bojiště trenér poražených Leon Dostalík. „Rozhodně jsme sem nepřijeli prohrát 1:6. Chtěli jsme odehrát zápas daleko důstojněji, ale bohužel se to nepovedlo. Abych byl upřímný, tak z výkonu hráčů jsem zklamaný," uvedl Dostalík.

„Sice je to závěr ročníku a my se už soustředíme na příští sezonu, ale přesto jsem si myslel, že výsledek i výkon hráčů bude trochu jiný," dodal kouč sestupujícího Brušperku.

Ve druhém poločase hosté sice snížili po chybě v domácí defenzivě, jenže poté inkasovali další tři góly. Blýskli se především dorostenci, když Adam Blucha a Radek Vítek zaznamenali své premiérové branky v A-týmu. Blucha dokonce dvě.
„Hráli jsme uvolněně, v pohodě, bez nervů a je nutno říct, že nám velmi pomohl soupeř, který působil trochu odevzdaně, čímž jsme mohli dát na začátku rychlé góly a poté přidat další. Bylo to fajn dopoledne a na poslední zápas hráči předvedli pěkný fotbal," vyjádřil se k zápasu trenér Vítkovic Tomáš Pohorelli, který poté potvrdil, že na pozici trenéra by měl pokračovat i v následujícím ročníku.

Zda to bude stále jen v krajském přeboru nebo se Vítkovice dočkají kýženého postupu do divize, se rozhodne v příštích dnech. Už během minulého týdne se spekulovalo, že klub vyjednává s Karvinou o výměně soutěží s jejím béčkem. Tuto informaci potvrdil také předseda vítkovického klubu Oldřich Jakubek.

„Ano, jednáme s Karvinou, ale nemohu nic potvrdit, protože není nic dohodnuto. Uvidíme teprve v průběhu příštího týdne," řekl Jakubek Deníku s tím, že jasno by mohlo být v úterý nebo ve středu, jelikož právě 24. června se losuje nový ročník krajského přeboru.

Kapitána Ostravanů Michala Prokeše však nechávají tahanice a spekulace okolo (ne)postupu Vítkovic do vyšší soutěže klidným.

„Ve své podstatě se nic nestane. Fotbal ve Vítkovicích určitě nekončí, bude tu i nadále fungovat. Když zůstaneme v kraji, tak bude opět cílem za rok postoupit. Pokud se naopak postoupí, bude to super a budeme bojovat v divizi," pronesl Prokeš.

MFK Vítkovice – SK Brušperk 6:1 (3:0)

Branky: 14. a 22. Bystrý, 64. a 83. Blucha, 9. Husárik, 72. Vítek – 54. Zajac. Rozhodčí: Viščor – Tabášek, Krištof. Bez karet. Diváci: 120.

Vítkovice: Kovalík (62. Ognyanov) – Jonek, Horváth, Prokeš, Červeňák (64. Kostelecký) – Bystrý, Husárik (59. Pilař), Kovář (58. Knapp), Mikulenka (65. Vítek) – Blucha, Omasta. Trenér: Tomáš Pohorelli.

Brušperk: Eliáš – Cigánek, Jaroš, Vančo, Ručka (52. Slota) – Vondvářka (46. Bačo), Zajac, Dvořák, Demel (67. Šlesinger) – Polášek (69. Červený) – Kalmus (72. Makúch). Trenér: Leon Dostalík.