Rozdíl několika výkonnostních tříd byl na hřišti patrný, přesto ale domácí lodivod s výkonem svých svěřenců po prvním poločase spokojený nebyl. „Pokud hráči jsou na druholigové úrovni, musí na hřišti také podat odpovídající výkon," čertil se v poločasové přestávce Radványi.

Valcíři šli do vedení po osmi minutách hry, kdy se do míče opřel pravý obránce Švrček a díky teči hostujícího T. Majera skončil míč za zády bezmocného Šupolíka. Druhý gól přidali domácí po čtvrthodině hry. Ilko prošel přes několik hráčů Sedlišť a se zakončením do prázdné branky neměl problém. Na 3:0 zvyšoval ve 24. minutě hostující stoper Bílek, který tečoval do brány centr Zapalače.

Do druhé půle udělal frýdecko-místecký trenér čtyři změny a právě střídající hráči se podíleli na dalších gólech domácího celku. Čtvrtý gól v hostující síti zařídil v 56. minutě Vyskočil, na 5:0 zvyšoval osm minut před koncem levačkou Matúš. V 87. minutě pak zvyšoval ještě Ujlaky na 6:0 a konečnou podobu výsledku stanovil krátce před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího Bello.

Valcíře teď čeká další utkání na hřišti soupeře, když se v sobotu 15. srpna představí na hřišti sokolovského Baníku (zápas se hraje od 10.15 hodin).

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – SOKOL SEDLIŠTĚ 7:0 (3:0)

Branky: 8. Švrček, 15. Ilko, 24. Bílek (vlastní), 56. Vyskočil, 82. Matúš, 87. Ujlaky, 89. Bello. Rozhodčí: Žurovec – Závodný, Kolarský. Bez karet. Diváků: 130.
Frýdek-Místek: Prepsl (46. Mihalek) - Švrček (69. Farský), Jarabica, Literák (46. Matúš), Slaninka (72. Ilko) - Ilko (46. Ujlaky), Bello, Ďuriška, Zapalač (59. Javorek) - Surynek, Joel (46. Vyskočil). Trenér: Mikuláš Radványi.