„Naším jednoznačným cílem bylo neprohrát, a kdybychom měli trochu víc štěstí a namísto tří tyček dostali ještě alespoň jednou do sítě, tak bychom možná i vyhráli. Na rozdíl od našeho podzimního vzájemného zápasu, v němž nás Brušperk zcela přehrál, to byl ale tentokrát, myslím, více než vyrovnaný souboj," vykládal šenovský kouč Alexandr Minich

Naopak Brušperk i kvůli neproměněné tutovce v závěru zápasu, v níž Tvardíka neprostřelil kanonýr Michal Galajda, který navíc mohl i přihrávat před zcela prázdnou branku Pindorovi, natahuje sérii bez výhry na pět zápasů a stále se musí ohlížet v tabulce pod sebe. „Když dvě minuty před koncem náš střelec nepromění takovou šanci, nemůžu říct nic jiného než, že je to špatné, i když si Šenov tu remízu optikou celého zápasu zřejmě zasloužil," řekl brušperský trenér Leon Dostalík s tím, že jeho tým nejen proti Šenovu, ale prakticky celé jaro trápí neproměňování šancí. „Chybí nám teď ten potřebný klid v koncovce. Navíc jsme museli se Šenovem kvůli zraněním stáhnout hodně brzy dvě opory týmu – Lukáše Klímka, kterého píchlo ve svalu a Honzu Vanča, jenž si stěžuje na bolesti v boku. A to se na výkonu mančaftu určitě taky projevilo," doplnil Dostalík.

Vývoj zápasu se podobal jízdě na housenkové dráze. Jednou byl nahoře Šenov a podruhé zase Brušperk.

Krátce před naplněním půlhodiny hry dostali do vedení hosté. Po Štěpánově prodloužení nakopnutého míče se nekompromisní ranou trefil rozběhnutý Martin Klimša. „Konečně jsem mohl skoro po měsící přímo na hřišti oslavit narození dcery Beatky. A mohl jsem ještě dát i dárek čerstvě narozenému synovci, ale v prvním poločase jsem při lobu, který skončil na břevně, dal do míče trošku víc razance, a po změně stran se mi při tyčce sice původně zamýšlený centr nepovedl, ale když už to tak letělo, mohlo to do té sítě zapadnout," pousmál se hbitý šenovský záložník.

Brušperk otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch ještě v prvním poločase, v rozmezí devíti minut. Nejprve se z pořádné dálky opřel do odraženého míče kapitán Jan Vančo a čtyři minuty před pauzou se po tečovaném Demelově centru hlavou prosadil Jan Makúch. „Tohle byly hodně laciné góly. Přece jen je momentálně hodně vidět, že naši obranu lepíme dohromady. Vždyť si vemte, že v Brušperku hrál snad poprvé na beku ryzí útočník Karel Biela," podotkl Minich. „Přesto věřím, že až se dáme vzadu zase dohromady, budeme znovu hrát nahoře. A kdoví, jestli se tam nevyšplháme ještě i ve zbytku téhle sezony," dodal šenovský kouč, kterému nakonec udělal radost kapitán Radek Beránek, jenž dvanáct minut před koncem po Štěpánově kolmici chladnokrevně kolem vybíhajícího gólmana Mičíka srovnal.

Více než dvě stovky diváků viděly navíc kromě čtyř branek i stejný počet razítek na brankové konstrukce. Na dva Klimšovy zásahy navázal střelou do tyče i jeho spoluhráč Pavel Štěpán, a na druhé straně hřiště střídající Petr Vodvářka. Devatenáctiletý fotbalista čtrnáct minut před koncem, ještě za stavu 2:1, neprostřelil v brejku padajícího Tvardíka, od něhož se míč odrazil zpět do hlavy brušperského mladíka a vteřinový biliárový ťukes skončil na břevně…

V Brušperku se fotbal díky ofenzivním choutkám obou celků zkrátka mohl líbit. I když možná konečný výsledek neudělal až tak úplně radost ani jedné straně.

SK Brušperk – SK Šenov 2:2 (2:1)

Branky: 32. Vančo, 41. Jan Makúch – 29. Klimša, 38. Radek Beránek. Rozhodčí: Kret – Hubert, Havlík. ŽK: Jan Makúch – Štěpán, Slíva. Diváci: 254 (podle brušperského hlasatele vyprodáno).

Brušperk: Mičík – Jan Makúch, Manďák, Vančo (50. Cigánek), Kadlíček – Havránek (70. Vodvářka), Ječmének, Klímek (11. Pindor), Demel – Šlesinger, Galajda. Trenér: Dostalík.

Šenov: Tvardík – Biela (46. Slíva), Hájek, Schovajsa, Kaloč (82. Vašíček) – Klimša, Radek Beránek, Koďousek, Hanauer (57. Svoboda) – Zbyněk Bednář, Štěpán. Trenér: Minich.