Na travnatém hřišti v Lískovci se představil o uplynulém víkendu velice kvalitní soupeř, jenže body po obětavém výkonu celého kolektivu Realu zůstaly doma. O dělbě bodů se vlastně rozhodlo již v 10. minutě, kdy Žídek našel dlouhým pasem Dvořáka, ten uklidil míč pod sebe a Vokoun se trefil do přesně černého. Hosté nebezpečně stříleli ve 29. minutě, když míč z hranice velkého vápna mířil těsně nad Polachovou brankou. Pět minut před přestávkou se v nadějné příležitosti ocitnul Václavík, jenže míč mu utekl pod nohou. Hosté zahrozili ještě ve 43. minutě, avšak jejich útočník nevyzrál z očí do očí na Polacha.

Také po změně stran se hrál pohledný fotbal. V 55. minutě vystrašil hostujícího brankáře Žídek střelou z úhlu, Petrovičtí naopak v 72. minutě prudkou střelou lízli tyč Polachovy svatyně. Útoky se střídaly na obou stranách a bylo škoda, že Vokoun z úhlu v 84. minutě trefil jen gólmana. Skóre se již nezměnilo a svěřenci trenéra Onufera dotáhli těžký zápas do vítězného konce. (zd)

REAL LÍSKOVEC – LOK. PETROVICE 1:0 (1:0)

Rozhodčí: Čecháček, ŽK: 3:2, diváci: 80.

Lískovec: Polach - Škorík, Maléř, Staník, Žídek - Dvořák (90. Šmíd), Čerňák (86. Fasuga), Šrámek, Holý - Vokoun (89. Hlavatík), Václavík. Trenér: Miroslav Onufer.

Další výsledky 1. kola:

Přerov – Nový Jičín 2:1

Valašské Meziříčí – Morkovice 3:0

Šumperk – Havířov 2:1

Hranice – Mikulovice 2:1

Mohelnice – Slavičín 1:2

Brumov – Kravaře 3:0

Opava B – Karviná B 0:3