SKUPINA C

Vendryně – Petřvald 1:3 (1:1)

Hosté se představili v lepším světle, přestože museli dotahovat vedení domácích ze 20. minuty. Po faulu hostujícího brankáře se kopala penalta a tu bez problémů proměnil Cymorek. Hosté srovnali za dalších deset minut, kdy po rohovém kopu míč nešťastně tečoval do vlastní branky Kopka.

V dalším průběhu sice domácí drželi míč na svých kopačkách více, ale hosté hrozili po rychlých brejcích. Dva z nich, v 62. a 77. minutě proměnili a tak domácím opět zbyly jen oči pro pláč.

Vendryně: Samek – Válek, Divina, Chvastek, Szlauer – Kopka, Cymorek, Bilko, Liberda (65. Jochymek) – Urbaczka (75. Kozák), Mitrenga. Trenér David Martynek.

Oldřichovice - Dobrá 2:2 (2:1)

Skóre zápasu se poprvé měnilo již po pěti minutách hry, kdy chyboval Palarčík, Mauritz následně našel L. Stoszka a ten překonal bezmocného Glogara. Ve 12. minutě vysunul Ligocki na hraně ofsajdu Šinála, hosté reklamovali postavení mimo hru a přestali hrát. Rozhodčí nechal pokračoval ve hře a Šinál upravil na 2:0. Poté se začali osmělovat také hráči Dobré, kteří doslova přišpendlili domácí před jejich branku.

Ve 33. minutě našel Ďurfina na zadní tyči číhajícího Palarčíka a bylo to 2:1. V 51. minutě mohlo být vyrovnáno, když za faul na Javorka se pískala penalta. Brankář Sagan však penaltu Palarčíkovi zneškodnil. Spravedlivého gólu se však Doberští přeci jen dočkali. Pět minut před koncem utkání se nádherně trefil střídající Papřok.

V závěru ještě domácí tým podržel několika dobrými zákroky brankář Sagan. „Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Ztracené body nás samozřejmě mrzí. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, teď již jen zbývá, abychom je začali proměňovat,“ řekl po utkání trenér hostí Tomáš Zářický.

Oldřichovice: Sagan – Vlachovič, Hanke, Huczala (52. M. Sikora), Dytko – Šinál, Ligocki, L. Stoszek, Niemiec – J. Sikora, Mauritz. Trenér Marián Krajčovič.

Dobrá: Glogar – Rajnoch, Zícha, Gryžboň (Imričko), Šmahaj – Palarčík, Herník, Bednárek (Papřok) – Javorek, Ďurfina, Filipčík. Trenér Tomáš Zářický.

Hnojník – Jablunkov 2:1 (0:1)

Domácí duo Krawiec s Kušnirákem mělo první velké šance na změnu skóre, gól však nedalo. Na druhé straně měl velikou šanci Harwot, jenže nastřelil jen nohy brankáře Pielesze. Záhy Šigut vysunul D. Delinu, jehož gólovou střelu domácí srazili mimo.

První část hry vyšla nakonec lépe Jablunkovu, protože Strakova střela z 20 metrů zaplula do šibenice. Hosté však slibný náskok neudrželi, Hnojník skóre ve druhé půli otočil. Vyrovnávající branku vstřelil Walica.

O chvíli později hostující brankář vyrazil přímý kop pouze k Brannému, který nemohl netrefit. Krátce předtím však domácí obrana tvrdým faulem zastavila Straku, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal. Postižený hráč musel okamžitě odstoupit ze hry.

Hnojník: Pielesz – Rusz – M. Jochymek, Glac, M. Stryja – Branný (80. Moráň), Kušnirák, Majer, Hlávka (60. Pieter) – Walica, Krawiec (46. R. Stryja). Mužstvo vedl Radim Majer.

Jablunkov: Fuják – Szücs – Schöber, T. Cieslar – P. Hudzieczek – Harwot, Šigut, D. Delina, Straka (62. D. Cieslar) – Szotkowski, F. Martynek. Trenér: Stanislav Kluz.

Hrádek – Nýdek 2:2 (1:1)

V sousedském derby padaly branky výhradně z pokutových kopů. První penalta se kopala po faulu brankáře J. Kantora na Dudu, úspěšným exekutorem byl Sztula. Před poločasem domácí Bojko nedovoleně zastavil ve vápně Farugu a Spratek z penalty vyrovnal. Poté se několikrát vyznamenal brankář Kawulok.

Nejdříve vyrazil hlavičku Tlacháče, posléze vytlačil mimo i jeho střelu a pak znamenitě zasáhl po Farugově ráně. Druhý poločas byl vesměs vyrovnaný, na každé straně padlo po jednom gólu. Nedovolený atak Pszczolky s Ostruszkou na střídajícího Dědiče vyústil v penaltu, kterou opět zužitkoval Spratek. Před koncem utkání Bujný v šestnáctce srazil pronikajícího Kantora a také Sztula s druhým pokutovým kopem naložil bezchybně.

Hrádek: Kawulok – Sztula – Pszczolka, Bojko, Z. Turoň – Ostruszka, Paszek (65. M. Worek), T. Stoszek (80. J. Paw), M. Paw – T. Kantor, Duda. Trenér: Slavomír Byrtus.

Nýdek: J. Kantor – Mikulka – B. Bujný, Babilon, Mazurek – Očadlík (69. Dědič), Tlacháč, Faruga, Spratek – A. Kantor, R. Šulák. Trenér: Radek Šulák.

Mosty – Nebory 1:1 (0:1)

Lídr soutěže před slušnou návštěvou nesplnil roli favorita a klopýtl. Hostům nahrál těžký terén a hlavně rychlý vedoucí gól, který hned v úvodu vsítil Sliž. Domácí okamžitě vyrazili do útoku, vynutili si převahu, jenže dlouho se nemohli prosadit. Nejblíže k brance byl několikrát T. Nieslanik, avšak neuspěl. Před koncem zápasu jeho autové vhazování prodloužil hlavou do sítě hostující Oborny. V nastaveném čase (hrálo se šest minut) Klečacký nastřelil břevno.

Mosty: Datko – Klečacký – V. Lysek, Mucha – D. Nieslanik – Kufa, Bula, I. Lysek, Szlaur (76. A. Bažant) – Kapsia (70. J. Bažant), Trenér: Pavel Vavřač.

Nebory: M. Pyszko – Roček – Oborny, P. Pyszko – Osmanczyk – Žajdlík, Sliž, S. Mrozek, Strokosz – Vranka (80. R. Mendrok (92. Potiorek (95. Adamiec))), Kopec. Trenér: Radek Morcinek.

Dolní Datyně – Sedliště 0:1 (0:1)

Hosté byli nuceni nastoupit bez řady svých zraněných opor, ale hráči, kteří nastoupili na jejích místech, si vedli přímo skvěle. Hosté hráli ze zabezpečené obrany a jejich předností byla bojovnost a stoprocentní dodržování taktických pokynů. První, a jak se ukázalo později, i poslední branka padla ve 2. minutě zápasu. Šťastným střelcem byl hlavou Durák po centru Sekaniny.

Domácí si udržovali územní převahu, ale hosté hrozili nebezpečnými brejky. Na jedné straně pomohlo brankáři Majerovi břevno i tyč, na druhé straně se do šancí dostali Juřica a Durák. Na straně domácích s blížícím se koncem přibývalo nervozity a tak jejich hráči uviděli dvě červené karty v 70. a 85. minutě. Štěstí přeje odvážným a tentokrát to byl celek Sedlišť.

Sedliště: D. Majer – Verlík, Bialý, T. Majer, Hruška – Karpeta (70. Koníček), Sekanina, D. Kaloč, Otýpka (80. M. Smichovič) – Juřica, Durák. Trenér Petr Bauman.

SKUPINA D

Metylovice – Suchdol 0:2 (0:1)

Ani jedenáctý pokus o první body domácím fotbalistům nevyšel. V první půli totiž domácí chybovali ve 28. minutě a po přesné střele Reka šli hosté do jednobrankového vedení. Ve druhé půli se hosté po brejkové situaci prosadili podruhé a rozhodli o svém vítězství. To už však hráli domácí v deseti, když jim byl ve 37. minutě zbytečně vyloučen Machů.

Metylovice: Přeček – Machů, Drastich, M. Halata (Biolek), Smilovský – Kulhánek, Urbančík, J. Němec, D. Halata – Rypka (Bialoň), L. Halata. Trenér Tomáš Tvrdý.

V. Albrechtice - Kozlovice 2:1 (0:1)

V souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky začali lépe hostující hráči. V 7. minutě se krásně trefil Martin Krpec. To bylo však ze strany hostí bohužel vše. Po změně stran se domácí v rozmezí 70. a 77. minuty dvakrát prosadili a obrátili tak průběh zápasu.

Kozlovice: Pavlát – Eliáš, P. Krpec, Bonk, Žáček – L. Chýlek, Jak. Harabiš, Bednář, Elek – M. Krpec, Senčík. Trenér: Miroslav Vyvial.

Fryčovice – Petřvald n. M. 3:1 (2:0)

Domácí potřebovali konečně zabrat a díky bojovnému výkonu po celých devadesát minut se jim to i podařilo. Skóre zápasu otevřel již v 7. minutě D. Galásek po centru z levé strany. V útočné aktivitě pokračovali domácí i nadále a odměnou jim byla druhá branka, kterou zařídil ve 28. minutě Chovanec.

Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, ale více hrozili po brejcích domácí. Úniky Ursiniho ani Šlachty však další branky nepřinesly. Až v 74. minutě využil špatně zahraný ofsajdový systém Šlachta a domácí vedli 3:0.

V samotném závěru se čestného úspěchu dočkali i hosté, ale jejich branka v 90. minutě byla jen kosmetickou úpravou výsledku.

Fryčovice: Ivánek – Chovanec, Škorík, Bujnoch, D. Žurovec – D. Galásek, Baran, Hél (77. Žídek), Prokop – Šlachta (87. R. Žurovec), Ursini (79. Kužel). Trenér Miroslav Polášek.

Janovice – Starý Jičín 4:0 (1:0)

Oboustranně kvalitní zápas, ve kterém měla navrch větší zkušenost domácích hráčů. Vedoucí celek tabulky se ujal vedení v 19. minutě po střele Žižky, kterého našel přesnou přihrávkou Karásek.

Další branky přišly až po změně stran. Na 2:0 zvýšil v 55. minutě po rohovém kopu hlavou Pitřík, třetí trefu zaznamenal o deset minut později Samec dorážkou do prázdné branky. Konečnou podobu výsledku stanovil v 76. minutě Němec po střele levačkou do šibenice z osmnácti metrů.

Janovice: Lužný – Tesař, Látal, Pitřík, Lys – Plichta, Vicher, Šimek (75. Liška), Karásek (70. Němec) – Samec (77. Kostura), Žižka. Trenér Miroslav Onufer.