VRATIMOV – OLDŘIŠOV 5:3 (1:1)

Fotbalisté Biocelu se představili pod vedením nového trenéra Lubomíra Šrámka a předvedli se mu především v útočné fázi v dobrém světle.

Po půlhodinovém vzájemném oťukávání udeřilo poprvé ve 35. minutě zásluhou Gasojeva. Hostům se podařilo vyrovnat ještě do přestávky, kdy ve 42. minutě potrestal chybu brankáře Kavuloka hostující Jan Žídek. Po změně stran se opět domácí hráči dostali do vedení, když hostujícího brankáře překonal hlavou Raška. V 60. minutě bylo zásluhou přesné trefy Patrika Žídka srovnáno.

V zápase krajského přeboru se střelci nebývale činili. V 64. minutě zahrával přímý kop domácí Nováček a krásnou střelou nedal gólmanovi Oldřišova šanci. Na 4:2 zvyšoval šest minut před koncem utkání Pohludka, který pobýval na hřišti sotva minutu. V 90. minutě ještě zdramatizoval zápas Blahetka, ale o všem rozhodla situace z 93. minuty, kdy byl s chutí hrající Gasojev ve velkém vápně sražen a sám nařízenou penaltu i proměnil.

Vratimov: Kavulok (75. Sotorník) – Vyorálek, Raška, Nováček, Kašuba – Hybel (75. Kupka), Valenčin, Beránek, Vyležík (83. Pohludka) – Gasojev, Veselý. Trenér Lubomír Šrámek. (zd)


LÍSKOVEC - KRNOV 2:0 (0:0)

Domácím fotbalistům se konečně podařilo přetrhnou šňůru neúspěšných zápasů a v utkání krajského přeboru zdolali doma Krnov.

Začátek utkání byl z obou stran útočný a hned v 8. minutě byl v hostující šestnáctce k vidění penaltový zákrok. Píšťalka rozhodčího však zůstala k nelibosti domácích němá. V dalším slibném úniku byl ve 23. minutě nedovoleně zastaven L. Myšinský a hostující stoper za svůj zákrok uviděl červenou kartu. Domácí díky nabídnuté přesilovce získali územní převahu, hosté se stáli do obranné ulity a začali bránit bezbrankovou remízu.

V 55. a 59. minutě se do dvou obrovských šancí dostal Čerňák, ale hostující brankář je dokázal zlikvidovat. Poprvé udeřilo až v 67. minutě. Pařenica předložil ideální přehrávkou míč Jakubu Myšinskému a ten z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. Definitivní podobu výsledku udělal v 74. minutě Lukáš Myšinský, když vystihl rozehrávku soupeře, který jej následně fauloval. Tentokráte se již penalta pískala. K její exekuci se postavil Čerňák a s přehledem upravil na konečných 2:0 pro Lískovec.

Lískovec: Smetana – M. Kohut, Vojvodík, Vodička, Odstrčilík – Priesol (80. Jurek), Pařenica (89. Šištík), J. Myšinský, Macura – Čerňák (90. L. Kohut), L. Myšinský. Trenér Martin Šrámek. (zd)

BRUNTÁL - FRÝDLANT 2:2 (1:1)

Na hřišti zachraňujícího se Bruntálu to měli hostující fotbalisté těžké. Přesto si svěřenci trenéra Svobody odvezli bod za remízu.

Hostující fotbalisté měli na hřišti v Bruntále více ze hry, ale vlastní chyby je nakonec k vítězství nedovedlo. Do vedení se dostali jako první domácí fotbalisté ve 12. minutě. Po půlhodině hry srovnával na 1:1 Žáček. Tímto stavem skončil také první poločas. V 55. minutě se domácí příznivci mohli radovat podruhé, naštěstí se čtvrthodinku před koncem zápasu trefil Šigut.

Frýdlant: Jež – Staník, Pokluda, Rozkydal, Němec – Šigut, Somr, Kubáň, Oborný (87. Křiva) – Žáček, Mandičák (80. Březina). Trenér: Miroslav Svoboda. (sch)