1.A třída

Brušperk – Staré Město 5:1 (3:0)

V Brušperku bylo nakonec k vidění jednoznačné utkání I. A třídy, ve kterém kralovali domácí fotbalisté.

Domácí fotbalisté se poprvé prosadili po čtvrthodině hry, kdy se po nedorozumění brankáře Sedláře s obranou a následném faulu kopal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Valigura. Druhou branku přidali domácí o deset minut později, kdy centr Ščigela usměrnil do sítě Kuchař. Běžela 43. minuta a domácí přidali třetí branku. To Šrámek uvolnil Ščigela a ten zamířil přesně k tyči Sedlářovy svatyně. I po změně stran se pokračovalo v útočném stylu ze strany domácích. V 55. minutě centroval Cigánek a Ščigel rozvlnil síť počtvrté, v 70. minutě zakončil individuální akci Polášek pátou brankou. Hosté pak pokračovali jen s desíti hráči, když po druhé žluté se šel předčasně osprchovat Konečný. Staroměstští se přeci jen nakonec i v oslabení dočkali čestného úspěchu, když v 84. minutě skóroval Šafranko.

Brušperk: Mičík – Čilok (70. Janíček), Krupník, Makúch, Kuchař – Cigánek, Machálek, Polášek (80. Skotnica), Šrámek – Ščigel (75. Pavlas), Valigura. Trenér Vladimír Mokrohajský.

Staré Město: Sedlář – Prokeš (70. Kohut), Valas, Recman, Vojkovský – Ručka (46. Kaňok), Němec, Fára (46. Konečný), Slíva – Roman, Šafranko. Trenér Lubomír Pokluda.

Vendryně – Příbor 1:2 (0:1)

Domácí fotbalisté vyšli naprázdno i tentokrát a nebezpečně se tak začínají přibližovat k sestupovým příčkám.

Velký vliv na jejich výkonu poznamenala hrubka ve středu obrany již ve 2. minutě, kterou hosté gólově potrestali. Doslova do kolen je poté poslali fotbalisté Příboru v 58. minutě, kdy po rohovém kopu a následné střele z hranice šestnáctky utekli na dvoubrankový náskok. Domácí o sobě dali vědět až po hodině hry, ale skóre na rozdíl jedné branky upravil až v 74. minutě po rohu hlavou Cymorek. Až do konce utkání byl poté k vidění neplodný tlak Vendryně, zatímco hosté byli nebezpeční při rychlých brejcích. Situace domácích se pomalu, ale jistě, stává kritickou.

Vendryně: Csikán – Chvastek, Kopka, Broda, Szlauer – Sikora (65. Mitrenga), Sniegoň, Bilko, Šinál – Cymorek, Kotas (75. Škombár). Trenér David Martynek.

Smilovice – Stará Bělá 4:3 (1:3)

Dokonalý obrat, který se jen tak nevidí, se povedl fotbalistům Smilovic v domácím zápase se Starou Bělou. Dařilo se zejména Jiřímu Topiarzovi, který vstřelil hattrick.

Úvod střetnutí nezastihl domácí jedenáctku v dobrém rozmaru, když po dvou nepřesnostech Klara s Ruferem a Mich. Szuscika jí veterán Stařičný dal dva góly. Po půlhodině hry hosté udeřili potřetí. Domácí tým se vzchopil a J. Topiarzem, který krátce před půli zamířil vedle, snížil gólem do šatny. Hosté se po přestávce ze hřiště úplně vytratili, jejich jedinou šanci zneškodnil Rufer. Druhých pětačtyřicet minut patřilo zcela jasně svěřencům Štěpána Kufy, kteří zaveleli k mohutnému obratu. Slušný a Cieslar ještě své šance nezužitkovali. Kontaktní gól z přímého kopu zařídil J. Topiarz. Další dobré šance Kohut se Szuscikem opět spálili, ale pak do Slušného centru vložil hlavu J. Topiarz a bylo vyrovnáno. Tři body domácím zařídil nakonec po centru Slušného Szuscik.

Smilovice: Rufer – Klár – Bolf (52. Máj), Szmek – M. Topiarz – J. Cieslar, J. Topiarz, Franek, Gurecký (65. Kohut) – Slušný, Mich. Szuscik. Trenér: Štěpán Kufa.

Dolní Lutyně – Raškovice 3:0 (1:0)

Po třech výhrách v řadě nakonec fotbalisté Raškovic v Dolní Lutyni prohráli a opět klesli na předposlední příčku I. A třídy.

Začátek střetnutí měli v moci hostující fotbalisté, bohužel se ale nedokázali střelecky prosadit. V 18. minutě mířil z úhlu Feike pouze do boční sítě. Ve 26. minutě se nedomluvili hostující stopeři Jančálek s Kacířem a domácí P. Vanečko otevřel skóre zápasu. I po změně stran dávali branky pouze domácí hráči. V 56. minutě zužitkoval centr z pravé strany Andl a konečnou podobu výsledku stanovil v 89. minutě Habrda.

Raškovice: Mikoláš – Osika, Kacíř, Jančálek, Goroš – Vochta, Špadt, Novák, Šebesta (65. Meca) – Zeman, Feike (76. Škapa). Trenér Bohuslav Sládeček.

1.B třída

Skupina C

Horní Suchá - Nebory 5:1 (2:0)

Vedoucí tým tabulky se po domácí výhře ještě více přiblížil vytouženému postupu. Vysoká výhra ale vůbec neodpovídá průběhu hry. Zatímco hostující Cieslar a Kopeč v první půli své šance nedali, domácí naopak dvě chyby v hostující obraně gólově trestali. I do druhé půle nastoupily Nebory s útočným pojetím a hned ve 48. minutě měl velkou šanci Potiorek. Ani on nedal a domácí z protiútoku vstřelili třetí gól. Tato branka srazila hosty do kolen. Po hodině hry přidali domácí fotbalisté čtvrtou branku a v 72. minutě to bylo již hrozivých 5:0. Čestný úspěch Nebor zaznamenal v 80. minutě Oborný.

Nebory: Pyszko – Oborný, Roček, Osmanczyk, Mrozek – Žajdlík, Slíž (2. Vranka), Štvrtňa, Stec (75. Mendrok) – Cieslar, Kopeč (46. Potiorek). Trenér Radek Morcinek.

Dolní Datyně - Mosty 1:1 (1:0)

Hosté vstoupili do utkání útočně a vypracovali si několik slibných příležitostí. Koncovka však nebyla jejich silnou stránkou. Ve 28. minutě se po rohovém kopu prosadil domácí Holzer. Domácím po vstřelené brance narostla křídla a gólman Datko musel vzápětí likvidovat dvě velké šance. Po změně stran se hosté nakonec vyrovnání dočkali. V 80. minutě prodloužil Bula ideálně míč na Lukosze a ten s přehledem překonal domácího brankáře.

Mosty: Datko – Joukl (80. Jopek), Kapsia, J. Bažant, D. Nieslanik – Staniek (70. A. Bažant), V. Lysek (57. Turek), Kufa, Mucha – Bula, Lukosz. Trenér Antonín Lysek.

Oldřichovice – Hnojník 1:1 (1:1)

Oslabený tým hrajícího kouče Kuczyńského opět prohospodařil začátek utkání, když v úvodní minutě nedokázali hosté zabránit Vlachovičovi ke vstřelení branky. Vícekrát se již domácí fotbalisté neprosadili, neboť Bonacinovi ve skórování zabránila tyč a proti zakončení Huczaly zakročil gólman Pielesz. Vyrovnávací trefu zařídil Molin. Kaňkou střetnutí bylo nehezky vypadající zranění domácího mladíka J. Sikory, který po souboji s brankářem hostí skončil v sanitce.

Oldřichovice: Sagan – M. Sikora – Vlachovič, A. Sikora, Golasowski – Bonacina, R. Turoň, Hanke, Niemiec – Huczala, J, Sikora (31. Novotný). Trenér: Marián Krajčovič.

Hnojník: Pielesz – Figura – Branný, T. Jantoš, Pieter – Minář, M. Kuczyński (16. Molin), Majer, Moráň (75. Lamoš) – Hlávka, Mach. Trenér: Marian Kuczyński.

Sedliště – Jablunkov 1:1 (0:0)

Jelikož ani jednomu z týmů již o nic nejde, hrál se duel v poklidném tempu. V první půli se diváci branek nedočkali. Ty přišly až po změně stran. V první nadějné pozici se ocitl ve 47. minutě domácí Duda, ale na gólmana Fujaka si nepřišel. O dvě minuty později jej na druhé straně napodobil Martynek. Skóre se poprvé změnilo až v 70. minutě, kdy přesně k tyči zamířil hlavou střídající Karpeta a Sedliště vedly 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali, jelikož v 78. minutě vyrovnal po centru z levé strany hlavou Kluz.

Sedliště: D. Majer – Kovalčík, T. Majer, J. Kaloč, Bialý (68. Karpeta) – Plevza (46. Duda), Otýpka, Sekanina, Smichovič – Koníček (46. Verlík), D. Kaloč. Trenér Petr Bauman.

Jablunkov: Fujak– Martynek, Szücz, Hudzieczek, Zahraj – Cieslar, Straka, M. Kluz, Šigut – Suszka, Brázda. Trenér: Stanislav Kluz.

Hrádek – Sl. Petřvald 4:1 (4:0)

Domácí měli od samého začátku utkání zcela ve své režii. O zasloužené tři body se nakonec postaral především útočník Duda, který připravil dva góly pro Kantora a pak další dvě branky sám přidal. Ve druhé půli hosté již jen snížili na konečných 4:1, ale to nezměnilo nic na faktu, že domácí fotbalisté dvakrát za sebou na domácím hřišti plně bodovali.

Hrádek: J. Paw – Pinďák – T. Sikora, Z. Turoň – Sztula – M. Paw (61. Šnajdr), Paszek, T. Stoszek, Ostruszka – Duda, T. Kantor. Trenér: Slavomír Byrtus.

Skupina D

Fryčovice - Mořkov 1:0 (0:0)

Zápase dvou posledních celků I. B třídy začali aktivněji domácí fotbalisté, jenže ani Košica, Kužel, Baran či Pěčka soupeřova gólmana nepřekonali. Tolik brankových příležitostí, jako v tomto duelu, si domácí celek nedokázal vytvořit snad za celé jaro. Nutno podotknout, že hostující brankář Rýdel (ten dokonce v minulém roce chytal za Fryčovice) byl výraznou oporou svého týmu. Tlak domácích pokračoval i po změně stran a rozhodnutí nakonec padlo v 78. minutě, kdy se jako spasitel ukázal Daniel Galásek. Fryčovičtí si již poté cennou výhru vzít nenechali.

Fryčovice: Vitásek – Chovanec, Konečný, Randják, David Žurovec – Daniel Galásek, Baran, Panáček (70. Janek), Pěčka (70. René Galásek) – Košica, Kužel (74. Dětský). Trenér Miroslav Polášek.

Dobrá - Metylovice 0:0

Hostující fotbalisté chtěli v Dobré uhrát co nejlepší výsledek, ale bez vstřelené branky se žádné utkání nevyhrává. Po přestávce vnesl do domácích řad oživení střídající Bednárek, který se vrátil do sestavy po zranění. Metylovičtí postupem času začali odcházet fyzicky. Utkání průměrné úrovně nakonec divákům nabídlo dvě stoprocentní šance. Hostující Urbančík nastřelil v 81. minutě tyč a z následného protiútoku mířil Herník hlavou nad. „Remizovali jsme, ale nakonec jsme s tímto bodem spokojeni,“ hlásil po utkání hostující kapitán Lukáš Halata.

Dobrá: P. Baran – Rajnoch, Zícha, Imričko, Janíček (57. Bednárek) – Herník, Palarčík (73. J. Baran), Papřok – Šmahaj, Ďurfina, Filipčík. Trenér Tomáš Zářický.

Metylovice: Rybář – J. Němec, Drastich (Hadámek), D. Halata, Kulhánek – O. Němec, L. Halata, Šimek, Biolek (Bražina) – Platoš (Urbančík), Smilovský. Trenér Josef Vaněk.

Kozlovice – Bílovec 4:3 (2:0)

Domácí fotbalisté již popáté za sebou v řadě neprohráli a navíc potřetí za sebou vstřelili na svém hřišti čtyři branky. Jako první se po čtvrthodince hry trefil hlavou Vaverka. Tentýž hráč překonal hostujícího brankáře opět ve 39. minutě. Ve třetí minutě druhé půle se krásně s pomocí tyče trefil Jan Harabiš. Hosté se s nepříznivým vývojem smířit nechtěli a v 57. minutě se po rychlé akci z pravé strany trefil Hoblík. Střelecké manévry pokračovaly však i nadále. V 61. minutě utekl po levé straně Jakub Harabiš a po jeho centru se trefil hlavou Jan Harabiš. V závěru hosté duel zdramatizovali po dvou brankách Hona, ale na srovnání stavu jim již nezbyl čas.

Kozlovice: Šproch – Jan Harabiš, Žídek, Kuběna (78. Brázda), Žáček - Jakub Harabiš, Bonk, Bednář, Elek (70. Vašenda) – Vaverka, Martin Krpec (83. Kahánek). Trenér Jan Vyvial.