Horní Suchá - Raškovice 2:3 (1:2)

Raškovičtí i pátém utkání v řadě dokázali bodovat. „V Suché jsme chtěli uspět, tři body byl náš cíl,“ svěřil se po utkání jeden z trenérů Vladimír Šindler. V úvodu střetnutí měli více ze hry domácí, hosty v jednom případě zachránilo břevno. V 11. minutě se osmělili i Raškovičtí, když Šebestův pokus zneškodnil domácí brankář. Ve 25. minutě zahrával Musálek trestný kop a přesnou ránou otevřel skóre zápasu. Neuběhly však ani tři minuty a domácí potrestali chybu raškovické obrany. Gólová přestřelka pokračovala, když Musálek zahrával rohový kop a Kacíř hlavou opět strhl vedení na stranu hostujícího týmu.

V závěrečné minutě první půle měli domácí tutovku, ale jejich hráč nepochopitelně minul míč. Po změně stran domácí faulovali nejlepšího hráče hostí Musálka. Z následné standardky posadil Špadt míč přesně na hlavu Musila a Raškovice vedly 1:3. Domácí se zmohli pak již jen na zkorigování nepříznivého stavu, ale to běžela už druhá minuta nastavení. „Před sezonou jsme chtěli mít patnáct bodů, nakonec máme o tři body více. Takže jsme nakonec s podzimní částí sezony spokojeni,“ řekl po utkání Vladimír Šindler z hostujícího týmu.

Raškovice: Chlebek – Jančálek (72. Feike), Špadt, Kacíř, Goroš – Musil, Šigut, Vochta, Škapa (80. Meca) – Musálek, Šebesta (85. Vlček). Trenér: David a Vladimír Šindlerovi.

Příbor – Bystřice 0:0

V podzimní derniéře uhráli fotbalisté Bystřice bod na hřišti Příboru. Jedná se o pátý nerozhodný výsledek, čímž jsou Bystřičtí remízovým králem soutěže. Na nerovné a nepříliš kvalitní škvárové ploše měli opticky více ze hry v nekompletní sestavě hrající hosté. Během střetnutí si vypracovali několik solidních příležitostí, ale žádnou nedotáhli do brankové podoby. Foniok vystřelil vedle, Baumanův přímý kop vytáhl zase domácí brankář. Nejblíže úspěchu byl Kluz, který přehodil brankáře, jenže jeho lob zastavilo břevno. V závěru Bystřické podržel brankář Cymorek.

Bystřice: Cymorek – P. Zbončák – Komár, Škarka – Polák, Bauman, Turoň, Lorenzini – Kluz, Foniok, Staniek. Trenér: Dušan Zbončák.

Stará Bělá - Smilovice 2:0 (0:0)

Hostující fotbalisté přijeli do Staré Bělé v oslabené sestavě a opět nedokázali bodovat. První změnu skóre přinesla až 49. minuta, kdy se domácí ujali vedení střelou z poza hranice velkého vápna. O tři minuty později zahrávali domácí z poloviny hřiště trestný kop, dlouhý nákop brankář Lysek neudržel v rukách a následná dorážka skončila naštěstí pro hosty na tyči. Blízko vyrovnání byli hosté v 66. minutě, ale nestárnoucí Rudolf Procházka střílel pouze do míst, kde stál domácí brankář. Rozhodnutí přišlo v 86. minutě, kdy Lysek kapituloval po střele z trestného kopu.

Smilovice: Lysek – Bolf (83. Bašanda), Pindor, Klar, Szuscik – Červený, Cieslar, Slušný, Máj (76. Radek Procházka) – Ganczarczyk, Rudolf Procházka. Trenér: Pavel Smatana.

Dolní Lutyně - Staré Město 2:3 (1:2)

Také hráči Starého Města mají problémy se sestavou. Jako první šli do vedení domácí, když se v 11. minutě trefil Figura. V 19. minutě zahrával Vojkovský trestný kop a na jeho centrovaný míč si naběhl Šafranko, který hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. Ve 38. minutě zužitkoval Růžička přihrávky od Fáry a hosté šli do šaten v poločase s jednobrankovým vedením.

Po hodině hry zahrávali domácí rohový kop a centrovaný míč si srazil Sedlář do vlastní sítě. Tři body zajistil pro Staroměstské Fára, který se v 74. minutě trefil přesně z trestného kopu. „Musím svůj tým pochválit za bojovnost a nasazení,“ řekl po utkání trenér hostí Lubomír Pokluda.

Staré Město: Sedlář – Prokeš, Recman, Konečný, Vojkovský – Taláš (75. Poloch), Fára, Šafranko, Slíva – Syřínek (55. Baroš), Růžička. Trenér: Lubomír Pokluda.

Brušperk – Libhošť 1:2 (1:1)

Domácí si v úvodní půlhodině vytvořili silný tlak a vypracovali řadu brankových příležitostí, jenže ani jednu neproměnili. Přesto to byli nakonec domácí, kteří se ve 20. minutě ujali vedení brankou Cigánka po centru Krupníka. Hosté zahrozili ve 40. a 41. minutě, ale Konečný jejich pokusy zlikvidoval. Ve 45. minutě přišlo přeci jen vyrovnání. Dalším rychlým brejkem v 50. minutě se hosté ujali dokonce vedení a přestože domácí měli místy až drtivou převahu, vyrovnání se bohužel již nedočkali. Brušperští tak budou mít v zimní přestávce o čem přemýšlet.

Brušperk: Konečný – Čilok, Makúch, Krupník, Cigánek – Skotnica (35. Vank), Polášek (70. Hába), Strakoš, Demel – Valigůra, Šrámek (20. Pavlas). Trenér: Vladimír Mokrohajský.

Stonava – Čeladná 4:0 (0:0)

Na těžkém terénu byl k vidění v prvním poločase spíše boj než pohledný fotbal. V úvodní části si žádný z celků brankovou příležitost nevypracoval. Po změně stran přitlačili hosté, ale paradoxně z rychlých brejků byl nebezpečnější pořádající tým. Jindy bezchybná obrana Čeladné si tentokrát vybrala černý den a inkasovala tolikrát jako v předchozích dvanácti kolech dohromady. Domácí trestali a čtyřmi góly připravili hostům první porážku
v soutěži. Ti navíc dohrávali jen s deseti hráči, vyloučen byl brankář Cuper.

Čeladná: Cuper (83. Puchký) – Machanec, Březovský, Rusnok, Pražák – Kaloč, Zouhar (62. Remeš), Indra, Ulehla (62. Rodek) – Kunz, Pfleger. Trenér: Bohuš Keler. (zd, rom, sch)