Výsledky fotbalových zápasů 1.B třídy

Region - Fotbalisté Sedlišť potřetí za sebou vyhráli, když na domácím stadionku zdolali díky dvěma přesným trefám Otýpky tým Oldřichovic.

16.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Robert Schedling

SKUPINA C

Sedliště – Oldřichovice 2:1 (2:1)

V Sedlištích se hrálo oboustranně kvalitní utkání, ve kterém byli hosté techničtější a domácí zase bojovnější. A právě větší bojovnost a lepší start do utkání rozhodl o tříbodovém zisku domácích. Skóre otevřel již ve 4. minutě Otýpka a stejný hráč přidal v 15. minutě hlavou druhou branku po centru J. Kaloče.

Poté převzali otěže hry hosté a po akci Niemce ve 36. minutě snížil Zbíral. Hrálo se stále systémem nahoru a dolů a nejblíže ke skórování byli domácí Juřica a o chvíli později T. Majer, jenž trefil břevno. V závěrečném náporu hosté deset minut před koncem těsně minuli Majerovu svatyni a tak odjížděli s prázdnou.

Sedliště: D. Majer – Kovalčík, Lichna, T. Majer, J. Kaloč – Otýpka (89. Verlík), Sekanina, D. Kaloč, L. Smichovič – Durák (75. Koníček), Juřica (79. Krpel). Trenér Petr Bauman.

Oldřichovice: Sagan – Sikora, Vlachovič, Dytko, Hanke – Šinál, Ligocki, L. Stoszek, Niemiec (64. Huczala) – Mauritz, Zbíral. Trenér Marián Krajčovič.

Lok. Petrovice – Jablunkov 3:3 (0:2)

Jablunkov už podruhé za sebou přišel o náskok a stále tak čeká na první plný bodový zisk. Na trávníku nováčka soutěže předvedl úspěšný začátek. Po levé straně unikl D. Cieslar, jeho centr umístil do sítě F. Martynek. Stejný hráč pak potrestal domácí hráče z penalty za nedovolený zákrok na Delinu.

Lokomotiva neklesla na mysli a po třech rohových kopech vstřelila góly ze vzduchu a otočila skóre. Přibrzdil ji až Straka, jenž přehodil gólmana a vyrovnal. Petrovičtí pomýšleli na víc, jenže při samostatných únicích si několikrát vylámali zuby na brankáři Fujákovi.

Jablunkov: Fuják – J. Martynek, Szücs, D. Delina, Tacina – Straka, J. Čmiel, Šigut, D. Cieslar – F. Martynek, Szotkowski. Trenér: Stanislav Kluz.

Nebory – Petřvald 1:1 (0:1)

Domácí předvedli jen matný výkon a nedokázali porazit ani poslední celek tabulky. V prvním poločase si dokonce nevypracovali žádnou brankovou příležitost a naopak sami po zaváhaní v obraně ve 35. minutě inkasovali. Do druhé půle nastoupili s útočným pojetím a ve vyložených šancích se ocitli Cieslar a Mendrok.

Koncovka však byla špatná a tak vyrovnání přišlo až v 65. minutě. Na centr Žajdlíka si vyskočil nejvýše Cieslar a hlavou stanovil konečnou dělbu bodů. Hosté tak překvapivě, ale naprosto zaslouženě vybojovali první bod.

Nebory: M. Pyszko – Oborný (55. P. Pyszko), Roček, Osmanczyk, Byrtus – Žajdlík, Slíž, Kopeč (75. Mrozek), Strokosz – Cieslar, Mendrok (55. Vranka). Trenér Radek Morcinek.

Dobrá – Mosty 4:3 (1:0)

Domácí mladíci platili na soupeře rychlostí a dravostí. Od začátku utkání se prosazovali křídelními prostory a již v prvních pěti minutách mohli dvakrát skórovat. Další obrovskou šanci zahodil ve 34.minutě Šmahaj, když se po výkopu Barana ocitl sám proti brankáři. Domácí se radovali až ve 40.minutě, kdy se po rohu Filipčíka prosadil Hernik.

Těsně před přestávkou byl v nadějném úniku na hranici vápna sražen Filipčík. Trestný kop trefil Šmahaj pouze do zdi. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako první. Domácí se prosazovali rychlými útoky po stranách. Především Ďurfina s Filipčíkem a Šmahajem velice často ukazovali soupeřovým obráncům záda, případně je nutili k faulům.

V 52. minutě unikl Ďurfina a jeho střílený centr brankář neudržel. Pro Filipčíka bylo snadným úkolem dopravit míč do sítě. Hosté snížili v 75.minutě, když celá doberská obrana s klidem sledovala jejich akci zakončenou střelou Konderly, na kterou byl Baran krátký. Dobrá odpověděla vzápětí další akcí Ďurfiny, kterou s velkým přehledem zakončil Bednárek.

V 81. minutě se Bednárek po pěkné akci a přihrávce Šmahaje zapsal mezi střelce podruhé a bylo to 4:1. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Dobrá ovšem závěr zcela vypustila a dovolila Kapsiovi v 88. a 89. minutě korigovat na přijatelných 4:3. „Ač tomu výsledek nenapovídá, byli jsme jednoznačně lepším týmem a zvítězili naprosto zaslouženě,“ řekl po utkání domácí kouč Tomáš Zářický.

„Myslím, že jsme tři góly dostali z ofsajdu, přičemž první byl evidentní. To ovšem vůbec neomlouvá náš špatný výkon. Hráli jsme vlažně, odflákli jsme to. Bojovat jsme začali až v posledních minutách,“ řekl nespokojený trenér Mostů Pavel Vavřač.

Dobrá: Baran – Platoš (Janíček), Zícha, Imričko, Rajnoch – Filipčík, Herník, Palarčík, Velčovský (Bednárek) – Ďurfina, Šmahaj (Papřok). Trenér Tomáš Zářický.

Mosty: Jopek – Klečacký – D. Nieslanik, Szlaur (46. J. Bažant) – V. Lysek – Kufa, Bula, I. Lysek, Mucha (70. Konderla) – Kapsia, T. Nieslanik. Trenér: Pavel Vavřač.

Hrádek – Hnojník 1:2 (1:1)

Fotbalisté Hrádku nenavázali na předchozí solidní výkony a nakonec prohráli. V úvodu mohli dvakrát jásat, ale Duda a T. Kantor své tutovky neproměnili. Přišel zákonitý trest v podobě gólu Hlávky. Poločasový smír zařídil Duda, který se trefil k tyči z přímého kopu nařízeného za faul.

Hrádek se snažil vsítit druhý gól, jenže hra se mu příliš nedařila. Nejblíže k němu měl Kantor, jehož diagonální střela prošla podél brány. Kdyby ovšem spadl, pískala by se určitě penalta, protože hostující zadák jej podrazil. Rozhodnutí přišlo po Jochymkově nákopu a úspěšném souboji Hlávky s T. Sikorou. Hostující hráč unikl a střelou k první tyči rozhodl.

Hrádek: Kawulok – Z. Turoň – Pszczolka, Bojko, T. Sikora (82. Kotas) – Symerský (65. Paw), T. Stoszek (75. M. Worek), Paszek, Ostruszka – T. Kantor, Duda. Trenér: Slavomír Byrtus.
Hnojník: Pielesz – Glac – Jochymek, Walica, M. Stryja – Branný (70. T. Jantoš), Majer, Kušnirák Hlávka (50. Pieter) – Mach, Krawiec (82. R. Stryja). Trenér: Marian Kuczyński.

Nýdek – Vendryně 6:0 (3:0)

Hostující jedenáctka se v prestižním, ostře sledovaném derby, dost ztrapnila. Poprvé inkasovala po průniku štírka Spratka, podruhé po rohovém kopu, který doklepl Babilon. Do přestávky se ještě po centru Mazurka parádně trefil A. Kantor. Pauza Vendryni nepomohla, do hry se už nedostala. Zato Nýdečtí se střílením branek bavili dál. Nejprve se prosadil Očadlík, na 5:0 po samostatné akci zvýšil levačkou Faruga. V nastaveném čase druhý gól pro Očadlíka vypracoval střídající Hamřík.

„Hosté mě zklamali, čekal jsem od nich víc. Nejvíce mě zklamala jejich až příliš statická obrana. Mohli jsme jim klidně dát deset,“ přidal svůj postřeh domácí kormidelník Radek Šulák. „Hráli jsme velmi špatně, odevzdaně, bez zájmu. Jako kdybychom hráčům před utkáním nic neříkali. Vlezou na trávník a je to zcela jiné mužstvo,“ posteskl si trenér poražených Ivo Kopka.

Nýdek: J. Kantor – Mikulka – B. Bujný, Babilon, Mazurek – Dědič (72. Frýda), Tlacháč, Faruga, Spratek – A. Kantor (68. Hamřík), Očadlík. Trenér: Radek Šulák.

Vendryně: Carbol – Broda – Walek (46. Filipek), Jochymek, Przeczek – Chwastek, Bilko, Kozák (46. Škombár), Szlauer, Mitrenga (72. Pálik), Cymorek. Trenér: Ivo Kopka.

SKUPINA D

Polanka - Metylovice 3:2 (0:1)

Dosud beznadějně poslední tým Metylovic v Polance v poločase o branku vedl. Dokonce vstřelil úvodní dva góly letošní sezony, ale přesto to na vytoužený první bod nestačilo. Hosté šli do vedení po půl hodině hry, kdy se po samostatné akce prosadil Biolek.

Úvod druhé půle však Metylovičtí trestuhodně zaspali. Ihned po rozehrávce chyboval Hadámek a domácí srovnali. Ve 48. minutě fauloval Kulhánek a rázem bylo po proměněné penaltě 2:1 pro domácí. Svěřenci trenéra Tvrdého sice ještě vykřesali naději na zisk bodu, když se trefil v 70. minutě Vrba, ale vše bylo zhaceno pět minut před koncem střentutí, kdy domácí vstřelili třetí branku.

Metylovice: Platoš – Hadámek, Biolek, Machu (75. Němec) – Smilovský, M. Halata, Drastich, Rypka (50. Vrba) – D. Halata, Přeček, Kulhánek. Trenér: Tomáš Tvrdý.

Odry – Fryčovice 2:0 (1:0)

Svěřenci trenéra Poláška vyšli bodově opět naprázdno. Přitom první půlhodina hry byla vyrovnaná a slibnou příležitost neproměnil v 16. minutě Šlachta. Domácí se ujali vedení ve 35. minutě a od 58. minuty hráli přesilovku, když po druhé žluté byl vyloučen Konečný. Potrestání na sebe nenechalo dlouho čekat a v 69. minutě přidali druhou branku. Závěrečná snaha hostujícího celku alespoň o zkorigování výsledku byla marná.

Fryčovice: Vitásek – Konečný – Škorík (70. Kluz), Bujnoch, Randják (78. Chovanec) – D. Galásek, Zdarsa, Hél, Ursini – Kužel, Šlachta (65. Žídek). Trenér Miroslav Polášek.

Kateřinice – Janovice 6:5 (3:3)

Utkání plné zvratů ve kterém předvedla den otevřených dveří obrana vedoucího celku tabulky. Domácí šli do vedení již ve 4. minutě brankou z pokutového kopu. To však povzbudilo hosty a během půlhodiny byl stav 1:3. Další dvě hrubky znamenaly vyrovnaní na 3:3 a za tohoto stavu odcházela mužstva do kabin.

Po změně stran se vedení 3:4 ujali opět hosté, ale díky dalším hrubkám byl na ukazateli skóre v 90. minutě stav 6:5. Vyrovnat ještě mohl v 93. minutě Žižka, jenže jeho pokutový kop domácí brankář chytil. Hosté tak v zápase, ve kterém skórovali Žižka 3krát a Samec 2krát poprvé okusili hořkost porážky. A nutno dodat, že naprosto zbytečně!

Janovice: Lužný – Kostura, Látal, Tesař (46. Šimek), Lys (25. Plichta) – Liška, Samec, Vicher, Němec (85. Langer) – Žižka, Matějka. Trenér Miroslav Onufer.

Kozlovice – Starý Jičín 1:2 (0:1)

Vstup do utkání měli lepší domácí. V úvodní minutě se zaskvěl hostující brankář a ve 2. minutě nastřelil Elek břevno. Do vedení šli ale přesto hostující fotbalisté těsně před poločasovou přestávkou, když se z penalty trefil Pospěch.

V 51. minutě si na centr z pravé strany naběhl Bednář a rázem bylo srovnáno. Rozhodnutí padlo v 68. minutě, kdy se trefil opět hostující Pospěch.

Kozlovice: Pavlát – Žáček, Kuběna, Žídek, P. Chýlek (61. Míček) – Elek, Bednář, Bonk, Eliáš – J. Harabiš, M. Krpec. Trenér Jan Vyvial. (zd, rom, sch)

16.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Třinec - Jihlava.
5

Třinec pokračuje v úspěšné sérii, porazil Jihlavu

Varnsdorf (ve žlutém) na domácím hřišti porazil v duelu týmů ze spodních pater tabulky Frýdek-Místek 1:0.

Valcíři důležitý duel ve Varnsdorfu nezvládli

OBRAZEM: Krajští lidovci ve sněmovně získali jen jeden mandát

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI V KRAJI/ Zklamání po zveřejnění výsledků voleb zavládlo ve Frýdku-Místku v krajské a okresní kanceláři členů KDU-ČSL. Získali jen jeden mandát, který náleží znovu poslankyni Pavle Golasowské.

V Bystřici hořela střecha kotelny na pile

/FOTOGALERIE/ Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu ráno v Bystřici u požáru střechy kotelny na velké pile. Jeden člověk se nadýchal kouře, předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Řepiště domácí televizní premiéru neustály

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.