I. B třída – skupina C

Záblatí – Dobrá 0:3 (0:1)

Hosté od počátku utkání svého soupeře úspěšně napadali a již v 6. minutě donutil Palarčík svým presinkem domácího zadáka k vlastnímu gólu. V průběhu první půle si vytvořili dvě stoprocentní šance i domácí, ale nedokázali přesně zakončit. Těsně před přestávkou mohl po skvělém pasu Filipčíka skórovat Hernik, ale ze dvou metrů přestřelil branku. Ve druhé půli již měli hru zcela ve své moci hosté. V 56. minutě se po Papřokově uvolnění ocitl v samostatném nájezdu Nikl, nastřelil pouze brankáře. O pět minut později již udeřilo, když Filipčík poslal do brejku Palarčíka a ten se nemýlil. Zaslouženou výhru hostí pečetil o chvíli později Baran. „Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Byli jsme agresivnější i důraznější. Našimi nejlepšími hráči byli konstruktivní Palarčík a pracovitý Baran,“ řekl k utkání kouč Dobré Tomáš Zářický.

Dobrá: Glogar – R. Nikl, Zícha, Imričko, Šmahaj - Bednárek - Hernik, Palarčík - Papřok (Gryžboň), P. Baran (Javorek), Filipčík (Platoš). Trenér: Tomáš Zářický.

Hnojník – Mosty 1:3 (0:2)

Hnojník srazily dvě hrubky zadáka Rusze, které kanonýr Mostů T. Nieslanik bez milosti potrestal. Nejdříve obránce nešikovně odkopl míč a poté nedokázal odvrátil pas Klečackého. Mezitím T. Nieslanik napálil břevno a po akci Buly spálil loženku i Běhal. Domácí po pauze svého soka přišpendlili na jeho půlku. Dvě šance neproměnil Jochymek, jednu T. Jantoš. Kontaktní gól dal až Kušnirák z penalty po souboji J. Bažanta s Jochymkem. Rozhodnutí padlo po Bulově přímém kopu a Lyskově zakončení placírkou.

Hnojník: Pielesz – Glac – Branný (61. Pieter), M. Rusz, M. Stryja – T. Jantoš, Majer, Jochymek, P. Jantoš (73. R. Stryja) – Kušnirák – Walica. Trenér: Marian Kuczyński.

Mosty: Datko – Klečacký – D. Nieslanik, Mucha – J. Bažant – Kufa, I. Lysek, Bula, J. Lysek – T. Nieslanik, Běhal (70. A Bažant). Trenér: Pavel Vavřač.

Sl. Petřvald – Nýdek 2:1 (0:0)

Favorit začal lépe a zásluhou Swaczyny, pálícího do odkryté brány, šel do vedení. Hostující střelec profitoval z výborné akce A. Kantora, který později orazítkoval tyč. Nýdečtí měli více ze hry, ale nakonec nevyhráli. Brankář J. Kantor byl u míče později než útočník zabíhající za obranu. Situaci řešil penaltovým faulem, vedoucím k vyrovnání. Podruhé se domácí prosadili po trestném kopu, kdy se míč odrazil od břevna přímo na hlavu dobíhajícího hráče. V závěru sudí ještě neuznal vyrovnávací gól Mitrengy.

Nýdek: J. Kantor – Hadrava – Strokosz, Frýda, Mazurek – Jurčega (23. Babilon), Faruga, Tlacháč, Spratek – A. Kantor, Swaczyna (79. D. Mitrenga). Trenér: Radek Šulák.

Oldřichovice – Hrádek 6:2 (3:0)

Na lavičce Hrádku se objevil Stanislav Kluz, který ještě na podzim vedl sousední Jablunkov. Jeho noví svěřenci se příliš nepředvedli, už do přestávky třikrát inkasovali. Poprvé po trestném kopu L. Stoszka, podruhé po střele Hankeho a potřetí po samostatné akci L. Stoszka. Hned po obrátce snížil hostující T. Stoszek, jenže o chvíli později prokázali svou kopací techniku z trestných kopů Hanke s Mauritzem. Hrádecký T. Stoszek sice po individuální akci opět snížil, jenže poslední slovo měl střídající Martin Sikora.

Oldřichovice: Sagan – Michal Sikora – Vlachovič, Hanke – Dytko – Šinál, L. Stoszek (81. Martin Sikora), Mauritz (75. Bonacina), Niemiec – J. Sikora (71. A. Sikora), Huczala. Trenér: Marián Krajčovič.

Hrádek: J. Pav – Z. Turoň – Pszczolka, L. Byrtus – Bojko – T. Stoszek, Ostruszka, Duda, Paszek, M. Pav (72. Dorda) – Sztefka. Trenér: Stanislav Kluz.

Jablunkov – Sedliště 1:1 (0:0)

Nerovný terén v Jablunkově nedovolil hráčům předvádět kombinační hru. Míč oběma týmům odskakoval a tak to byl zápas především o bojovnosti. V první šanci se ocitnul ve 29. minutě hostující Jan Kaloč. Jeho průnik byl zastaven na hranici pokutového území a hosté se zlobili na rozhodčího, že píšťalka zůstala němá. Ve 37. minutě byl v podobné šanci David Kaloč a ten již dokonce i obešel brankáře. Ten jej stáhl zezadu za dres, ale nebyla z toho ani penalta, ani červená karta. Do druhé části nastoupili lépe domácí a po chybě obrany Sedlišť poslal Szotkowski ve 47. minutě Jablunkov do vedení. Vyrovnání přišlo v 75. minutě, kdy Smichovič našel přesnou přihrávkou Halamu a ten se nemýlil.

Jablunkov: Fuják – Szücz, Kluz, Hudzieczek, Straka – Delina (75. L. Čmiel), J. Čmiel (60. J. Martynek), Cieslar, Schober – F. Martynek, Szotkowski. Trenér Alois Sikora.

Sedliště: D. Majer – Szlauer, Bialý, T. Majer, Kovalčík – J. Kaloč, Otýpka (78. Verlík), Halama, Smichovič – Juřica, D. Kaloč. Trenér Petr Bauman.

Vendryně – Dolní Datyně 1:2 (1:2)

Jako první po přímém kopu jásali hosté. O vyrovnání se postaral Kohut, když dostal míč do běhu a pak obešel vše, co mu stálo v cestě. Z vyrovnání se však Vendrynští neradovali příliš dlouho, když Vodákův centrovaný míč od rohového praporku zapadl do Csikánovy sítě. Kdyby však domácí Walek, Urbaczka a Divina měli ve svých stoprocentních šancích lépe seřízenou mušku, body by se nikam stěhovat nemusely. Vrcholem zmaru byla neproměněná penalta po faulu na Brodu, exekutor Divina trefil jen tyč.

Vendryně: Csikán – Broda – T. Sikora, Kopka Fojcik – Walek (65. Stiskal), Divina, Bilko, Jochymek (71. Liberda) – Urbaczka, Kohut. Trenér: Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Fryčovice – Vlčovice 1:2 (0:2)

Přestože se zápas hrál až odpoledne, domácí jeho úvod doslova zaspali. Běžela třetí minuta a na ukazateli skóre svítil stav 0:2. Domácí se z šoku nedostali až do poločasové přestávky. V šatně tak bylo pořádně dusno a do druhé půle jako by nastoupil jiný tým. Fryčovičtí nakonec doplatili na špatnou koncovku a litovali zejména dvou slibných brankových příležitostí Šlachty. Kontaktní branka přišla až v 79. minutě, kdy Rumel podél padajícího brankáře nezaváhal. Domácího ostrostřelce však nikdo z jeho spoluhráčů nenapodobil a tak domácí o body nakonec přišli.

Fryčovice: Zapletal – Chovanec, Konečný, Žurovec, R. Galásek (75. Temel) – D. Galásek, Žídek, Šlachta, Hél – Rumel, Janek (70. Dětský). Trenér: Miroslav Polášek.

Janovice – Odry 3:0 (1:0)

Hosté, kteří se oproti podzimní části podstatně zlepšili, byli domácímu favoritovi vyrovnaným soupeřem první půlhodinu. Pak však po rohovém kopu otevřel skóre zkušený Látal a domácí začali získávat navrch. V 51. minutě se podařil únik Matějkovi, který přesnou přihrávkou našel volného Karáska a domácí se radovali podruhé. O chvíli později se v dalších šancích si ocitli Žižka a Karásek, ale skóre se měnilo až v závěru utkání. V 84. minutě prošel Žižka celou obranou hostí a po jeho přihrávce pak Cidlík upravoval na konečných 3:0.

Janovice: Lužný – Liška, Látal, Pitřík, Lys (80. Tesař) – Machander (75. Cidlík), Vicher, Šimek, Karásek – Matějka, Žižka. Trenér: Libor Laža.

Metylovice – V. Albrechtice 1:1 (1:1)

Jednu z velkých šancí, vedoucí k záchraně, měli domácí fotbalisté v souboji s předposledními Albrechticemi. Svou šanci bohužel promarnili. V 16. minutě nejprve Přeček výborně zasáhl proti šanci hostí, jenže z následného rohu se prosadil Pavlovský a hosté vedli. Radost hostí vydržela jen dvanáct minut, když srovnal Rypka. Těsně před přestávkou nastřelil z trestného kopu Němec břevno. Po změně stran sice měli domácí optickou převahu, ale kýžený druhý gól již nevstřelili. Metylovičtí tak nadále na svého soupeře ztrácí sedm bodů.

Metylovice: Přeček – Červenka, Drastich, Němec, Smilovský – Bražina, Biolek, L. Halata, D. Halata – Rypka, Platoš. Trenér: Tomáš Tvrdý. (rom, zd, sch)