Fotbalistům Frýdku-Místku zbývá do konce druholigové soutěže již jen čtyři kola. Po 26 odehraných jim v tabulce patří průběžná třetí příčka.

Hutnické derby nerozhodně

TJ VŽKG – VP FM 1:1 (0:0)

Po pražské Spartě hostil vítkovický stadion dalšího horkého aspiranta na postup – Válcovny. Očekávalo se mnoho, naplnilo se však málo. V oboustranně nervózním duelu se oba týmy po celý první poločas předháněly v množství chyb a mimo Coufalovu střelu ze skrumáže hned v úvodu utkání nedokázali střelci obou týmů ohrozit branku soupeře. Změnu přinesla až druhá půle. Hosté pod taktovkou nejlepšího hráče na hřišti Coufala začali přesněji kombinovat, hráli uvolněněji a v 59. minutě po centru Zbončáka uvolnil Šeděnka Marchevského, jeho střela z 15 m skončila v síti domácích. Utkání tak rázem nabylo na dramatičnosti. Vítkovice bojovaly a čtvrt hodiny před koncem po hrubý chybě brankáře Pasyka vyrovnal Grík.

Rozhodčí: Krchňák, diváci: 6000.

VŽKG: Uherčík – Macánek, Štvrtňa, Slíž, Dvonč – Gattnar, Grík, Mýdlo – Šreiner, Ježko, Baďura (Čevela).

VP FM: Pasyk – Zbončák, Markusek, Lovíšek, Barčák – Coufal, Kopecký, Krnáč (65. Fabík) – Kokeš, Šeděnka, Marchevský.

Do ligy valcíři, nebo sparťané?

Tříbodový náskok Dukly Bánská Bystrica na špici druholigové tabulky dává vojákům už hodně reálnou šanci na postup do nejvyšší soutěže. Kdo však postoupí jako druhý? Sparta Praha, Válcovny plechu, nebo Nitra? Připomeňme si jen, že Dukla má 33 bodů, Sparta a valcíři 30, Nitra 29. „Těžko, mohu jen jako každý jiný tipovat, hádat. Pro všechna mužstva zbývá 450 minut na hřišti, a tak je i všechno otevřeno. Snad jen jedno se dá říci. Na dvě postupová místa jsou už jen čtyři kandidáti. Měli bychom zůstat klidní, i čtvrté místo by pro nováčka bylo úspěchem, ale málo naplat, už jsme se dostali do atmosféry boje o postup se všemi průvodními jevy. Soupeři se na nás připravují jako na Spartu, před zápasem s námi mají soustředění, přestalo se nám volněji dýchat," nechal se tehdy slyšet trenér Frýdku-Místku Ján Zachar.

Zasloužené vítězství

VP FM – SLOVAN LIBEREC 3:0 (1:0)

Maximální odpovědnost, nasazení sil od prvé do poslední minuty, velká převaha získaná především výborným výkonem středové osy a vůbec nejlepší jarní výkon doma – tak lze charakterizovat hru valcířů, kteří zatlačili soupeře do hluboké defenzívy, vypracovali si sérii skvělých šancí (Fabíkovo sólo na brankáře zakončené střelou do jeho těla, Šeděnkova bomba do břevna, jednou Roubal a jednou Pergl zachraňující na brankové čáře…). Tři góly se zdají být malým vyjádřením převahy. Liberec měl jedinou šanci v 75. minutě, kdy Ulihrach z levé strany trefil pravou tyč. Za výkon lze pochválit Studeného a Roubala, z domácího týmu kromě středopolařů i Zbončáka a dravého Kokeše.

Branky: 18. Marchevský (ze skrumáže), 51. Lovíšek (přímý kop z 25 metrů), 72. Marchevský (po Kokešově akci).

Rozhodčí: Čížek, žk: Jurásek, Coufal – Roubal, Ulihrach, diváci: 3000.

Frýdek-Místek: Jurásek (Pasyk) – Zbončák, Markusek, Lovíšek, Kopecký, Coufal, Marchevský (Duda), Fabík, Kokeš, Šeděnka, Barčák.

Pokračování příště…