Podzimní část Valcířům vyšla na jedničku. Jako nováček dokázal podzimní část soutěže vyhrát, a to s jednobodovým náskokem na druhou Bánskou Bystrici a čtyřbodovým odstupem na třetí pražskou Spartu.

Válcovny opět v čele

VP FM – BANÍK PRIEVIDZA 2:0 (1:0)

Předposlední utkání podzimního kola druhé ligy se ve Stovkách odehrálo za krajně nepříznivých podmínek, kdy sněhová vánice a prudký mrazivý vítr přilákal do hlediště pouze 1200 diváků. Ti, kteří přišli, ale nelitovali. Válcovny chtěly domácím fandům odčinit vysokou porážku z Nitry a už v 8. minutě zásluhou Krnáče vedly 1:0. O dvanáct minut později to byl tentýž hráč, který už už zvedal ruce nad hlavu, jenže rozhodčí Krchňák z Bratislavy na pokyn pomezního Časty zcela regulérní gól neuznal. V závěru poločasu ještě brankář Prievidze vytahoval míč ze sítě potřetí, tentokráte nebyla branka uznána zcela správně, neboť ofsajd byl. Po přestávce se hra vyrovnala, Jokl posílil středovou osu hostí, několikrát pak ukázal svou stále vynikající levačku, ale brankář Jurásek byl vždy na místě. Jediné dvě šance hostí měl na začátku a ke konci zápasu Kovácz, ale v obou případech netrefil branku. V 75. minutě pak pečetil vítězství Valcířů Marchevský, který dorazil do sítě střelu Coufala.

Rozhodčí: Krchňák, diváci: 1200.

VP FM: Jurásek – Kubalák, Lovíšek, Barčák, Gál – Coufal, Kopecký, Šeděnka (88. Duda) – Marchevský, Krnáč, Juřica (46. Kokeš).

Podzimní mistr

SPARTAK VLAŠIM - VP FM 1:3 (0:2)

Hosté měli přímo raketový vstup do zápasu, když během tří minut využili hrubých chyb ležérně hrajících obránců Votavy a Roubíčka ke vstřelení dvou branek. Tedy již krátce po zahájení utkání bylo rozhodnuto. Domácí znervózněli, hráli špatně, pomalu. Ojedinělé útoky na dobře zformovanou obranu, v čele s výborným Lovíškem, nestačily. Po změně stran se čekal nápor domácích, ale byli to zase hosté. Marchevský tvrdě vystřelil, ale Pavlíček ještě dokázal bravurně krýt. Nedlouho poté však přece jen tento střelec přišel znovu ke slovu – využil Roubíčkovy malé domů a potřetí překonal Pavlíčka. Domácí zadák byl ihned vystřídán. Deset minut před koncem zápasu nastřelil ještě Marchevský břevno. To už však bylo skóre 1:3 ve prospěch Valcířů, když v 72. minutě snižoval Dvořák.

Rozhodčí: Schejbal, ŽK: Pupp, Zadák, Dvořák – Krnáč, Gál, rohy: 5:3, diváci: 600.

Vlašim: Pavlíček – Votava, Zadák, Pupp, Roubíček (65. Dvorský) – Budil, Bušek, Ducký – Hlaváč (46. Kocura), Dvořák, Dozorec.

VP FM: Jurásek (90. Pasik) – Kubalák, Lovíšek, Barčák, Gál, Kopecký, Šeděnka, Coufal, Marchevský, Krnáč, Juřica (83. Duda).

"Nejsme velké mužstvo," říká trenér Frýdku Ján Zachar

Tým, který ještě před deseti lety bojoval v I. B třídě, přezimuje na první příčce druholigové tabulky. Ve Frýdku-Místku panuje spokojenost a výbor oddílu konstatuje: „Není to náhoda, ale výsledek velmi dobrých podmínek pro sport v našem závodě." Před zahájením soutěže se zde počítalo s osmým, nanejvýš s pátým místem. Tým však ukázal mnohem víc. Kvalitní fyzická kondice a ujasněná koncepce hry slavily úspěchy nejen na domácím hřišti, ale i na půdě soupeřů. „Ve 2. lize se nám hraje mnohdy snadněji než vloni v národní, je přece jenom fotbalovější. Vůbec nejsme velké mužstvo, dokazují to nevyrovnané výkony. Jinak bychom nemohli dostat v Nitře po tolik špatné hře čtyři góly. Osobně si myslím, že nepostoupíme do první ligy mezi fotbalovou elitu, tam patří Dukla a Sparta. Bánská Bystrica je určitě nejlepším týmem soutěže. Proč jsme ale první? Máme vyrovnaný kolektiv 18 fotbalistů bez hvězd. Můžeme si dovolit pružně měnit sestavu podle momentální formy hráčů. I když chtěl z kádru odejít střelec Marchevský, rozmyslel si to a teď samozřejmě zůstává," řekl k podzimnímu vystoupení Valcířů jejich trenér Ján Zachar. (red)

close Tabulka zoom_in

Pokračování příště…