Mladí fotbalisté Tošanovic, pod vedením trojice trenérů Grygara, Musálka a Gančarčíka, zajížděli v minulém týdnu k odvetnému střetnutí na půdu druhého celku krajské soutěže.

Podzimní duel překvapivě vyzněl pro Tošanovice v poměru 4:1, dalo se tedy očekávat, že domácí budou chtít svému soupeři porážku vrátit. „Frýdlant byl v první půli aktivnější, dokonce šel do vedení brankou z pokutového kopu. Nám výborně zachytal brankář Mitura, který spoustu šancí domácích ještě pochytal," chválil svého svěřence trenér David Grygar.

„V kabině o přestávce jsme museli zvýšit hlas a kluky nabudit. Nepředváděli to, na co mají. Nevím, jestli byli nervózní, ale hlavně jim chyběla bojovnost," dodal hostující trenér.

Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměněni a hra dostala opačný obraz. Tošanovice se tlačily dopředu, byly aktivní a domácí hráče prakticky k ničemu nepustily. „Hned v páté minutě se podařilo po přímém kopu Garby a dorážce Szcotky vyrovnat. Ten gól nás pak nakopl," postřehl druhý z trenérů hostí Pavel Musálek. Když pak přidali hostující Szcotka se Šimíčkem další dvě branky, bylo o výhře hostí rozhodnuto.

„Od té chvíle jsme si již zápas užívali. I proto dostali ještě šanci naši mladší kluci," pochvaloval si výkon tošanovických žáčků kouč Gančarčík. Okresní pohár žáků tak překvapivě vyhrálo družstvo TJ Tošanovice, když v poháru postupně vyřadilo celky Raškovic, Fryčovic a dvakrát zdolalo Frýdlant.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, že to zvládli. Navíc porazit takové týmy jako Fryčovice či Frýdlant je pro nás velkou odměnou za dosavadní práci a zároveň motivací do dalších bojů," zářil spokojeností trenér hostí David Grygar. Ten se pak se svými kolegy hněval, že po utkání kluci od činovníků OFS FM neobdrželi vítězný pohár. „Nás tato situace velice mrzí a zklamala nás. Ono nejde ani tak o nás, trenéry, ale hlavně o ty kluky, že něčeho dosáhli a těšili se, že si převezmou vítězný pohár. Bylo na nich vidět, že mají z výhry radost, ale něco jim chybí," shodli se na závěr trenéři hostí.

„My ceny za vítězství v okresních pohárech obvykle předáváme až na losovacích aktivech. Vím ale, že ty děti to prožívají úplně jinak. Proto se chystám osobně jim předat pohár i s míčem po jejich mistrovském utkání doma s Návsím v sobotu 12. května," vysvětlil celou situaci předseda OFS FM Zdeněk Duda.