Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Zápas rozhodly přesné rány k tyči

Fotbal po delší době ve Frýdku-Místku zase diváky bavil. Domácí „mladé pušky" příkladně bojovaly, navíc krásnými góly dokázaly krátce po změně stran zvrátit výsledek na svou stranu. Valcíři tak v úvodním druholigovém kole zdolali na svém stadionu silný celek z Ústí nad Labem.

7.8.2016

Fotbalisté druholigového Frýdku-Místku dokázali po změně stran zvrátit nepříznivý vývoj zápasu s Ústí nad Labem a z prvního zápasu letošní FNL si po výhře 2:1 připsali do tabulky důležité tři body. Foto: Deník/Robert Schedling

„Opravdu musím hráče za druhý poločas pochválit, jelikož není jednoduché proti tak silnému soupeři duel zvrátit. Nám to vyšlo, za což jsem nesmírně rád," zářil spokojeností po zápase domácí trenér Leoš Kalvoda, kterému tak vyšla na jedničku premiéra na lavičce frýdecko-místeckého celku ve Fotbalové národní lize.

Už úvodní minuty střetnutí naznačily, že domácí chtějí fanouškům nabídnout atraktivní podívanou. Valcíři byli aktivní, ale střelecké pokusy Willwébera či Vyskočila si ještě cestu za záda ústeckého gólmana Zachardy nenašly. Na druhé straně nebezpečně pálil nad branku hostující Moulis. První gólový moment zápasu přišel až po půlhodině hry. Ústecký kanonýr Michal Zeman vyslal na domácí branku přízemní střelu, ta před brankářem Mihálkem několikrát skočila, takže ji frýdecký gólman zkrotit nedokázal. Frýdečtí zadáci při dorážce pozapomněli na zcela volného Jindráčka, který neměl problém zblízka otevřít skóre zápasu – 0:1. Tímto výsledkem skončila také první poločas. „V úvodu jsme nehráli špatný fotbal, musím však říct, že soupeř byl daleko produktivnější. My si vypracovali sice několik šancí, ale ty jsme nedokázali dotáhnout do správného konce," řekl k úvodní pětačtyřicetiminutovce domácí trenér Leoš Kalvoda.

Naopak úvod druhého dějství domácím fotbalistům vyšel parádně. Ve 47. minutě se nejprve k zahrání standardní situace postavil Ľubomír Willwéber, aby jeho přízemní dělovka následně skončila přesně u pravé tyče Zachardovy branky – 1:1. Domácí příznivci ožili a o devět minut později se mohli radovat znovu. To z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl Nicolas Šumský a také jeho rána mířila opět po pravé ruce ústeckého gólmana. Ten na míč nedosáhl, takže Valcíři se ujali vedení 2:1. Poslední dvacetiminutovka vyzněla lépe pro hostující tým, který se všemocně snažil o vyrovnání nepříznivého stavu. V 68. minutě pálil těsně vedle frýdecké branky obránce Zeman. Tentýž hráč pak v samém závěru zkoušel pozornost rozhodčího Mrázka, ten však jeho přihraný pád v šestnáctce Valcířů nespolkl.

Hodně vzruchu pak přinesla 89. minuta. Ústecký Kateřiňák zahrával z levé strany standardní situaci, míč jeden z hostujících hráčů hlavou prodloužil, ale teč kapitána Peterky byla sudími posouzena jako ofsajdová – gól tedy neplatil. „Krátce po zápase jsou ještě ve mně emoce. Těžko říct, zda ofsajd byl, či nebyl. To teď řešit nemůžeme. Podle mě by utkání slušela spíše remíza. My jsme každopádně zaspali deset minut na začátku druhého poločasu, kdy jsme zbytečně dvakrát hloupě inkasovali. Úvodní kolo jsme tak prohráli, musíme se ponaučit hlavně z těch deseti špatných minut, které jsme tady prostě prohospodařili. To by se příště opakovat nemělo," zdůrazňoval po zápase ústecký trenér Jiří Skála. Naopak z prvních tří získaných bodů byl domácí kouč Leoš Kalvoda potěšen. „Jsem spokojen. Pro nikoho ve druhé lize nebude žádný soupeř jednoduchý. Já v pátek navštívil zápas Sigmy s Opavou a musím říct, že hosté se představili opravdu ve výborném světle. I proto každý získaný bod bude důležitý," připustil Kalvoda. Ten pak ještě připustil jednu změnu ve svém kádru. „Stále hledáme ještě útočníka, jelikož s Ivanovem to pro jeho zranění achilovky nevyšlo. Jsme s ním domluveni, že jakmile se hráč uzdraví, může k nám přijet. V pondělí by na trénink měl dorazit na zkoušku jeden zkušený fotbalista, uvidíme, jak vše dopadne," prozradil Kalvoda.

Frýdek-Místek – Ústí nad Labem 2:1 (0:1)

Branky: 47. Willwéber, 56. Šumský – 32. Jindráček. Rozhodčí: Mrázek – Peřina, Antoníček. ŽK: Petrović, Vyskočil – Šnirc, Zeman. Diváci: 1246.
Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Klabník, Petrović – Hykel (68. Ruml), Šichor, Šumský, Willwéber, Nworah (86. Bialek) – Vyskočil (81. Ilko). Trenér: Leoš Kalvoda.
Ústí: Zacharda – Zeman, Zukić (80. Procházka), Vaněk, Šnirc – Peterka, Kateřiňák - Moulis, Jindráček (69. Výborný), Leibl (80. Miskovič) – Pouček. Trenér: Jiří Skála.

7.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
19

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, krajským zastupitelem a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a krajský zastupitel Jiří Vzientek odpovídal jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Vedení kraje nedávno začalo pomocí laserového zaměřování kontrolovat firmy, jak kvalitně opravují vozovky. Používá k tomu technologii, která pomocí paprsku dokáže změřit tloušťku asfaltu. A pochybení se ukázalo hned při prvním testu.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.