O osudu zápasu tentokráte rozhodla již třetí minuta, ve které si krásně za domácí obranu naběhl Novák a ještě před vybíhajícím Prepslem umístil míč do sítě. „Našim cílem bylo potvrdit získané body ze Slavičína. To se nakonec nepovedlo, což je určitě velkou chybou. Zvlášť, když ztratíte body doma. Pokud bychom uspěli, poskočili bychom v tabulce nahoru a dýchalo by se nám daleko lépe,“ smutnil po utkání domácí trenér Jiří Krejčí. „Padla brzká branka a soupeř pak hodil beton, který se nám až do konce utkání nepodařilo prolomit,“ dodal.

Velké příležitosti na vyrovnání nepříznivého stavu měli hráči 1. BFK hlavně v prvním poločase. Leč šance Fromeliuse či Svatonského zůstaly nevyužity. „Máme málo produktivní útočníky. Naše góly dávají zatím jen defenzivní hráči. Dříve jsme se tomu usmáli, teď už je to ale spíš k něčemu jinému,“ kroutil hlavou Krejčí. Brumov nakonec své těsné vedení uhlídal a z Frýdlantu si odvezl všechny body. „Chtěli jsme dva body ze dvou venkovních zápasů, máme tři. Dnes je to třešnička na dortu a vzpruha po facce z minulého kola,“ glosoval brumovský asistent hrajícího trenéra Koláře Ivan Pecha. „Gól jsme dali po krásné akci, ale jinak nás zápas hodně bolel. Někteří kluci dohrávali se sebezapřením. O to víc ale body těší, navíc to bylo s nulou vzadu. Domácí hráli jednoduše, přitlačili nás jen vysokými nákopy a chodili do soubojů,“ líčil po zápase Ivan Pecha.

K dalšímu utkání nastoupí Frýdlantští v sobotu 2. září, kdy se od 10.15 hodin postaví opavské rezervě.

1. BFK FRÝDLANT N. O. – FC ELSEREMO BRUMOV 0:1 (0:1)
Branka: 3. Novák. Rozhodčí: Pospíšil – Kneisl, Kulička. ŽK: Škorík - Juřica. Diváci: 362.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Dvořák, Hutník – Svatonský, Chlebek, Škorík, Kučera (57. Šafner) – Mandičák (64. Kratochvíl) - Fromelius (74. M. Šigut). Trenéři: Jiří Krejčí a Martin Šrámek.