Zatímco hostující kouč Erich Cviertna poslal na hřiště to nejlepší, co měl k dispozici, jeho protějšek namíchal koktejl z hráčů, kteří v posledních kolech hrávali jen zřídkakdy. Přestože se snažili, jejich předvedená hra postrádala potřebné kvalitativní parametry. Třinečtí působili mdlým a ospalým dojmem a po dvou skvostných brankách někdejšího třineckého útočníka Miroslava Tótha už byli prakticky smířeni s porážkou. A je třeba přiznat, že za svůj malátný a v útočné fázi přímo zoufalý výkon si ji zasloužili. První gól padl v 17. minutě. Toth si na levé straně vychutnal Hupku, potáhl míč a pak pravačkou nádherně vymetl Brukovou šibenici - 0:1. Dvacet minut nato zacílil do stejného místa a opět to bylo takřka ze stejné pozice. Hosté kopali rohový kop, odražený míč se dostal k Tóthovi. A jelikož žádný hráč k němu nepřistoupil, hbitý útočník měl dost času na to, aby se rozhlédl a parádním dloubáčkem poslal míč, který se ještě svezl po tyči, znovu do pravého horního rohu 0:2. „První a především druhý poločas mi jasně ukázal, že tady někteří fotbalisté nemají co dělat. Proto jsem se rozhodl to tady trošku protřídit. Už jsme se na toto téma bavili s generálním manažerem Dembinným,“ prohlásil na tiskové konferenci domácí Trenér Miroslav Čopjak. Třinec: Bruk - Lisický, Hupka, Brezničan, Vavruša - Kluz (46. Malíř), Lachowicz, Ceplák - Kořínek, Miko (46. Janeček) - Szmek (76. Cieslar). Trenér Miroslav Čopjak.